Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 146
ÇetinV

12 yıl önce - Pzr 09 Eyl 2007, 00:14

"Cevap Gönder" ekranındaki Türkçe karakter setine düzeltme (şapka) işareti eklemek mümkün olabilir mi? Çok yaygın olan kullanım hatalarına dikkat çekmekte faydası olur mu, sizce?

f.sonat

12 yıl önce - Pts 10 Eyl 2007, 13:25

Sitede çoğu zaman bir başlık açıldığında aynı konular dönüp dolaşıp kişisel gereksiz bir tartışmaya götürüldüğünden kalabalık ve sıkıcı bir yazı kalabalığı ortaya çıkmış çoğu zamanda başlığın kilitlenmesine neden oluyor.Amaç sitede bilgi ve fikir paylaşımı ise yazdıklarımıza biraz dikkat etmemiz,bilgilendirici olacak şekilde yorumlarımızı paylaşmamız daha verimli olacaktır.

Siteyi tavsiye ettiğim birkaç arkadaşım fotoğraf bölümü olarak siteyi mükemmel,bilgi paylaşımı olarak ise sıkıcı bulduklarını söylediler.Sanıyorum yazdıklarımızda biraz dikkat edersek ve sadece yazma amacında kelimeler sarf etmezsek hem sitenin dahada hızlı büyümesine katkıda bulunacağız hemde siteden sıkılmamış olacağız.

Meriç Erdem
12 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 22:54

Bir ay önce falan ''eğlendirici/komik mesajlar'' çıkıyordu anasayfa fotoğrafının yanında? Ayrıca profilde de ''eğlendirici/komik mesajları'' görünüyordu, neden kaldırıldı?

Burç

12 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 22:56

nedeni burada yazıyor:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=569439#569439

Enes Zengin
12 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 23:01

Kimler sitede bölümünde denetçilerin isimleri farklı renkte olamaz mı?

Not:Bu mesajım eksi puan almış.Demek ki bu öneri daha önce sunulmuş ama ben bir türlü arayıp bulamadım.Mümkünse sorumun cevabını söyleyebilir misiniz?

En son Enes Zengin tarafından Prş 13 Eyl 2007, 23:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Fırat
12 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 23:04

Sadece bir öneri..;

Bir üyenin profiline bakarken, profil sayfasına "bu üyeye verdiğiniz puanlar" şeklinde bir link eklenebilir..

fatih atalan
12 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 00:37
jpg formatında yüklenen resimlerde kalite sonunu

siteye yüklediğim *.jpg formatlı resimlerde (özellikle w 400 - tuğrasız olanlarda) resim kalitesi oldukça düşüyor.

yüklediğim resimlerin boyutlarının küçük olması için özellikle dikkat ediyor; bunun için potoşap programında özel sıkıştırma eklentileri kullanıyorum ve bu sayede resmin görüntü kalitesini bozmadan çok düşük dosya boyutuna indirgeyebiliyorum.

lakin bilgisayarımda sıkıştırma kaybı olmadan şahane görünen resimleri siteye yükledikten sonra aynı kalitede göremiyorum

En son fatih atalan tarafından Prş 20 Eyl 2007, 01:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Y
12 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 01:41

Bazı fotoğraflar bu duruma istisna olsa da ayın fotoğrafı adaylarında ayın ilk günlerinde yüklenen fotoğrafların son günlerde yüklenen fotoğraflara oranla bir avantajı oluyor.

Burada eşitlik olması açısından şöyle bir düzenleme yapılsa nasıl olur: Ay içinde en çok wow alan fotoğraflar yerine ay içinde ortalama en çok wow alan fotoğraflar aday olsa.

Mesela A fotoğrafı ayın 3'ünde yüklendi ve 108 wow aldı. B fotoğrafı ayın 29'unda yüklendi ve 16 wow aldı. Normalde A fotoğrafı adaylarda ilk sırada olurken B fotoğrafı aday bile olamıyor. Ama A fotoğrafı o ay içinde günde ortalama 4 wow almışken B fotoğrafı günde ortalama 8 wow aldı.

Adaylar belirlenirken, ortalamaya göre sıralama yapıldığı takdirde B fotoğrafına haksızlık yapılmamış olur kanaatindeyim.

Selahattin
12 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 01:47

Burç Abi burada sizin sorunuzu cevaplamış.

Burç demiş ki:
Güzel bir örnek ile karşı karşıya olduğumuz için,
bazı üyelerin yanlış zanlarına yönelik bir konuya dikkat çekmek istiyorum :

Daha önce bu konuda kaygılarını dile getiren çok üye oldu,
devamlı anlatmaya çalıştım, şu anda canlı örnekle gösterebilirim.

Ayın fotoğrafı adaylarını, geçen ay boyunca verilen WOW puanları belirliyor.
Bazı üyeler bunun haksızlık olabileceğini öne sürmüştü.
Yani ayın başında konan fotoğrafın daha fazla WOW puanı alacağını,
ayın sonunda konan bir fotoğrafın ise yarışmaya katılma şansının azaldığını zanneden
çok üye olmuştu. Oysa bakınız şu anda birinci olan fotoğraf ayın 28'inde siteye yüklenmiş.
Sanırım güzel bir örnek oldu.

Ve O fotoğraf Ağustos ayının 1.'si oldu.

Burç

12 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 08:51

Alıntı:
özellikle 400 tuğrasız olanlarda bilgisayarımda sıkıştırma kaybı olmadan şahane görünen resimleri siteye yükledikten sonra aynı kalitede göremiyorum

Sadece bir şekilde yüklerseniz hiçbir değişiklik olmadan görünür :
1) Yüklerken 400 piksel moduna tıklayın.
2) Yüklediğiniz fotoğrafı kendiniz yüklemeden önce 400 piksel yapın. Ve 40 KB'dan küçük olsun.
Yoksa küçültmek gerekecektir ve tabi aynı görünmeyecektir.

sayfa 146
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET