Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ergün Balaban

13 yıl önce - Prş 22 Oca 2009, 00:41
Balıkesir - Burhaniye - Kuvva-i Milliye Anıt Parkı

Sevgili “wowturkey” dostları..

Bu başlık altında (bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz) dünyaca ünlü heykeltıraşımız “Prof. Tankut ÖKTEM” tarafından yapılan.. ve Burhaniye ilçemizin kurtuluş gününe denk getirilerek 8 eylül 2008 tarihinde açılan “Kuva-i Milliye Anıt Parkı”ndan çektiğim bazı fotoğrafları vermeye çalışacağım..

Fotoğrafları 27 Aralık 2008 günü (soğuk, rüzgarlı ve bulutlu bir havada) iki ayrı fotoğraf makinesi ile çekmeye çalıştım.. ellerim rüzgar ve soğuktan uyuşmasına rağmen yüzlerce poz çekebilmişim.. bunların bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim..

Ben bu parkın güneşli bir havada.. ya da gece ışıklandırması esnasında çekilen fotoğraflarla çok daha güzel görüntülere sahne olacağından eminim..

Eğer yolunuz buralara düşerse.. Burhaniye ilçemizin (Ören/Ayvalık istikametine doğru giderken) hemen çıkışında (E-87 Kara Yolu Kavşağında) yer alan bu güzel parkı.. fotoğraflarını hayranlıkla izlediğim siz ustaların objektiflerinden de izleyebilmek bizleri mutlu kılacaktır..

“İlk Kuva-i Milliye Ateşi”..

(+)

(+)

İlk Kuva-i Milliye Ateşi”nin yandığı bu topraklarda.. tarihi ve ecdadımızı yad etmek amacıyla yapılan.. ve daha henüz çok yenilerde açılan bu anıt parkı sizlerin de görmenizi çok arzu eder.. hepinizi bu anıt parkı ve Burhaniye’mizi görmeniz için bekleriz..

(+)

Güzel fotoğraflara meftun bir amatörün mütevazi çalışmaları olarak görmeniz.. ve beğenmeniz umuduyla..
…………
…………

Kuva-i Milliye Anıt Parkı” hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse..

3 bölüm olarak yapılan anıtta,
• İlk bölümde Kuva-yi Milliye'nin ilk şehidi “Bursa Uludağlı Recep Onbaşı” (Atın üstünde),
• İkinci bölümde “Kadir Efe”, “Hasan Efe” ve “Borazan Çavuş” (Burhaniye halkından),
• Üçüncü bölümde ise “Atatürk”, “Yarbay Ali Çetinkaya” ve “Milletvekili Mehmet Cavit (Emir) Bey”in heykelleri yer almakta. Üçüncü bölümde ayrıca 26 adet "kitabe" bulunmakta..

Ben her üç bölümle ilgili fotoğrafları sırayla (ve biraz da detaylarıyla) vermeye çalışacağım..

Uzun.. ancak zorunlu giriş için hepinizin hoşgörüsüne sığınıyorum..

Saygı ve sevgilerimle..

1.BÖLÜM: “Kuva-i Milliye Anıt Parkı”.. genel görünüm..

(+)

(+)

(+)

Ergün Balaban

13 yıl önce - Prş 22 Oca 2009, 00:55
1.BÖLÜM: Kuva-i Milliye Anıt Parkı.. genel görünüm..

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ergün Balaban

13 yıl önce - Prş 22 Oca 2009, 01:02

(+)

(+)

Ergün Balaban

13 yıl önce - Prş 22 Oca 2009, 01:11

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ergün Balaban

13 yıl önce - Prş 22 Oca 2009, 01:23

(+)

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler