Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara - Gençlik Parkı
123 ... 101102103   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
yahac
10 yıl önce - Pts 21 Hzr 2004, 15:05
Ankara - Gençlik Parkı

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Okan

10 yıl önce - Pts 21 Hzr 2004, 20:21

Cocukken hastasiydim ben buranin.

Babamin basinin etini yerdim, illa gotur diye. Sisman'in dondurmasi vardi, mecburen upuzun kuyruga gecilip dondurma alinirdi, Sisman ve butun kardesleri biraz obezdiler. Daha sonra Sisman vefat etti genc yasta diye duymustum.

Bir de 6-7 yaslarindaydim, Genclik Parki gazinosuna gitmistik, Cem Karaca'yi gorelim diye, onun da hastasiydik cocukken. Babam pek sevmezdi "Solcu" diye, ama biz seviyoruz diye goturmustu.

O yarim metre derinlikteki havuzda kayiga, pedalize araclara falan da binilirdi. Carpisan otolar, Go-Kart pisti, At yarisi, Ikramiye kazanilan bak zarfini acarim olaylari, Balerina, bir de benim en buyuk favorim, mini TCDD treni. Tunelli falandi.

O TCDD treni hala isliyor mu? Onun fotolari da ilginc olur.

Erdal
10 yıl önce - Sal 22 Hzr 2004, 11:06

Okan metro inşaatı sırasında o mini treni kaldırmışlardı.Metro tam parkın ortasından geçti.Hatırladığım kadarı ile daha sonradan treni yeniden koymadılar parka.. Sanırım artık mazide kaldı mini tren; Ankara'daki bircok şey gibi....

Erdal
10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2004, 19:21
Nereden Nereye..!

Bu fotoğrafı eski resimleri karıştırırken buldum. Ankara'nın nereden nereye geldiğini göstermesi acısından cok güzel bir örnek.Fotoğrafta görülen çukur alanda şimdi Gençlik Parkı bulunuyor. Zamanında burası bataklıkmış.Sonuç ortada...

(+)

Erdal
10 yıl önce - Prş 15 Tem 2004, 17:46

(+)

(+)

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA