Ana Sayfa  Ankara - Gençlik Parkı
Sayfa: 1, 2, 3 ... 95, 96, 97  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> ANKARA
yahacPts 21 Hzr 2004, 15:05   Ankara - Gençlik Parkı(+)

(+)

(+)

(+)

(+) mesajı beğendiniz mi?: +7
Okan
Pts 21 Hzr 2004, 20:21  

Cocukken hastasiydim ben buranin.

Babamin basinin etini yerdim, illa gotur diye. Sisman'in dondurmasi vardi, mecburen upuzun kuyruga gecilip dondurma alinirdi, Sisman ve butun kardesleri biraz obezdiler. Daha sonra Sisman vefat etti genc yasta diye duymustum.

Bir de 6-7 yaslarindaydim, Genclik Parki gazinosuna gitmistik, Cem Karaca'yi gorelim diye, onun da hastasiydik cocukken. Babam pek sevmezdi "Solcu" diye, ama biz seviyoruz diye goturmustu.

O yarim metre derinlikteki havuzda kayiga, pedalize araclara falan da binilirdi. Carpisan otolar, Go-Kart pisti, At yarisi, Ikramiye kazanilan bak zarfini acarim olaylari, Balerina, bir de benim en buyuk favorim, mini TCDD treni. Tunelli falandi.

O TCDD treni hala isliyor mu? Onun fotolari da ilginc olur.


 mesajı beğendiniz mi?: +1
ErdalSal 22 Hzr 2004, 11:06  

Okan metro inşaatı sırasında o mini treni kaldırmışlardı.Metro tam parkın ortasından geçti.Hatırladığım kadarı ile daha sonradan treni yeniden koymadılar parka.. Sanırım artık mazide kaldı mini tren; Ankara'daki bircok şey gibi....

 mesajı beğendiniz mi?
ErdalPrş 24 Hzr 2004, 19:21   Nereden Nereye..!

Bu fotoğrafı eski resimleri karıştırırken buldum. Ankara'nın nereden nereye geldiğini göstermesi acısından cok güzel bir örnek.Fotoğrafta görülen çukur alanda şimdi Gençlik Parkı bulunuyor. Zamanında burası bataklıkmış.Sonuç ortada...(+)


 mesajı beğendiniz mi?
ErdalPrş 15 Tem 2004, 17:46  (+)

(+)

(+) mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: