Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şimdi Reklamlar!
« önceki   123456 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 5
Yusuf Kaplan

12 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 23:51

Benim en güzel bulduğum reklam, AKbank'ın reklamı. İnsanlar kelebek olarak uçuyor, çaykaşığı olup çay karıştırıyorlar, ve en sonunda bir kalp olup, aynı bir kalp gibi atıyorlar. Hele o arka planda çalan müzik ile çok uyumlu olmuş. Belli ki Türkiye reklam dünyasında'da batılı ülkelerle yarışacak seviyeye gelmis de geçiyor bile    Reklamda çok emek var belli.

Hakan Aslantürk
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:00

Fındık tanıtım grubunun son reklamları çok daha iyi olmuş, hani Özkan'ın Pakize Suda'ya ve bir kaç kişiye "aganigi naganigi" nedir diye sorduğu reklam. Son derece esprili bir yaklaşım, epey tutacağı kanaatindeyim.

Bir de, misvak özlü diş macunu reklamı var. O reklama takmış durumdayım. Hani şu bir çocukla dedesinin rol aldığı reklam, sürekli çocuğun annesinin dişlerine bakıyorlar. Bu dede insanı neden sürekli yanında misvak taşımaktadır? Odunumsu misvak bitkisini yanında taşıyorken niye sürekli misvak özlü diş macununu önermektedir? Niye herkes gibi kendisinin de misvak bitkisi taşımasını önermemektedir? Çocuk annesini, dede de kızını neden sadece diş olarak görmektedirler?

unutmadan şunu da yazmak istiyorum, malum bisküvi reklamı. Oradaki bayan bir tane bisküviyle her erkeğe istediğini yaptırabilmesi nasıl bir şeydir? Bu erkeklerin ceplerinde bir paket bisküvi alacak paraları yok mudur?

OzanŞ06
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:04

Aradan 4 sene geçmesine rağmen iyi hatırlıyorum 2003 Senesinde Man fortuna'nın reklamı vardı.Konu ise Tatilde,Sahilde,evde vs yerlerde insanların günlük hayatta alışmış oldukları rahatlığı 46 Kişillik koltuklara insanları oturtarak sahil ,ev havasını vurgulayarak Man fortuna'da yolculukta dahi sahilde oturuyor veya evinizdeki rahatlığı hissedeceksiniz msg'ı vermekte idi,gerçekten çok güzel bir reklamdı.

O reklam'dan sonra okul sıralarında oturunca bir yanda bizim sıra,bir yanda karşı sıra kendimi Man fortuna'nın koltuklarında oturduğumu hissettim.Kaptan'da Sevgili uyuklayan Tarih hocamız oluyordu

Aykan Türk
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 13:16

Audi'nin geçen aylarda televizyonlarda yayınlanan reklamı bence harika!

Karlı bir yolda araba ortalama bir hızda ilerliyor. O esnada yoldaki bir köpek arabanın peşine takılıyor. Koş, koş, koş...

Sonunda bir viraj, yol buz. Araba kayacak diyorsunuz. Hiç hız düşmeden, araba en ufak bir kaymaya uğramadan yoluna devam ediyor. Köpek mi?..    

m.gökhan bölek
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 15:02

komik bir reklam olarak favorim tabiki 207 reklamı.
ama sosyal mesaj veren  altınokta körler derneğinin reklamı cok güzel olmuş.

derya41

12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 15:19

Reklam bir ürünü pazarlamak için en önemli faktördür bence.Bu nedenle ülkemizde bir çok ünlü ve büyük firmalar nerdeyse rekabet halinde gün geçmiyor ki yeni bir reklam çıkarmasın..
       Yine bu firmalar arasında Turkcell' in Cellocanları, Yapıkredi Bankası'nın vadaaaa diye seslenen maskotları...Bu tarz reklamlarla herkesi kendilerine bağlıyorlar. Gerçekten de bu fikirleri ortaya atan reklam yaratıcılarını kutlamak gerekir.  

(+)

Gerçekten de mükemmeller.Bu güzelliklere kapılmamak mümkün değil.İşim gereği de Cellocanlar ile birebirim.İnsanların tepkilerini sizlere anlatamam.Yedisinden yetmişine hayranlık bırakmış durumdalar.Ufak bir çocukta , yaşlı bir teyzede gelip cellocanların oyuncaklarını satın alabiliyor.Bunu yapabilmek raklamcılar açısından mükemmel ötesi bence.Tekrar kutluyorum..

Burak Arslan

12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 15:47

Algidanın "Aşkımla Erir misin?" adlı kampanyası için ilk çektiği robotların aşkı konulu reklam unutulmazlarım arasında...
Birde Arçeliğin Ben Çelik Arçelik sloganı ile yaptığı Fabrikada geçen ilk reklamı çok kaliteliydi... O günlerde insanların arasında o slogan espiri kaynağı olmuştu

zulal_aydin
12 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 00:49

Alıntı, Hakan Aslantürk'ten;
"Bir de, misvak özlü diş macunu reklamı var. O reklama takmış
durumdayım. Hani şu bir çocukla dedesinin rol aldığı reklam,
sürekli çocuğun annesinin dişlerine bakıyorlar. Bu dede insanı
neden sürekli yanında misvak taşımaktadır? Odunumsu misvak
bitkisini yanında taşıyorken niye sürekli misvak özlü diş
macununu önermektedir? Niye herkes gibi kendisinin de misvak
bitkisi taşımasını önermemektedir? Çocuk annesini, dede de
kızını neden sadece diş olarak görmektedirler? "

Yukarıda bahsi geçen reklam bir süre yayından kaldırıldı sonra tekrar yayınlanmaya
başladı. 31 Ağustos 2006 tarihinde Milliyet gazetesinde yayınlanan habere göre yılın
ilk 7 ayında tüketicilerden gelen yazılı şikayet üzerine 34 reklamın yayınının
durdurulmasına, 5 reklamın da yayınının durdurularak, düzeltilmesine karar verildi.

Reklam Kurulu’nun şikayetler üzerine inceleyip idari para cezası ve yayın durdurma
cezası verdiği reklamlardan bazıları şöyle:
(Liste çok uzun olduğundan ceza alan 3 reklama yer vereceğim.)

* (Misvak özlü diş macunu) reklamını veren şirket, misvakın antibakteriyel özelliği
bulunduğu iddiasını kanıtlayamayınca ceza yaptırımıyla karşı karşıya kaldı.

* Bir firma, televizyon kanallarında yayınlattığı reklamlarda kendisinin ürettiği mobilyalar
yerine bir başka mobilya firmasının ürün kataloğundan aldığı mobilya resimlerini kullanınca
ceza almaktan kurtulamadı.

*  Diş tedavisi gördüğü anlaşılan bir genç kızın dişleriyle meşrubat şişesinin kapağını açtığı
reklama ilişkin şikayeti de değerlendiren Reklam Kurulu, ağız ve diş sağlığına zarar veren
yanlış yönlendirmelere sebep olduğu iddiasıyla reklamı veren şirketi cezalandırdı, reklamın
yayınını durdurdu.

Benim favori reklamıma gelince; belki 10 sene geçmiştir üzerinden. Tiyatro oyuncusu
Demet Akbağ'ın oynadığı bir sigorta şirketinin reklamı vardı. Kullandıkları slogan benim
için unutulmaz oldu:
'Gelecekte bir gün gelecek'

narinn
12 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 01:32

benim favori reklamım Akbankın son reklamı,çok iyi düşünülmüş ve o müziği duyar duymaz genel olarak herkesin baktığı ve defalarca izlemesine rağmen tekrar tekrar aynı merakla izlediği bi reklam

tahayildirim

12 yıl önce - Pzr 11 Şub 2007, 13:47

benim favori reklamım peugeut 207 i;hatta şu uğur böceklerinin olduğu reklam ...zaten farkındaysanız peugeut nin tüm reklamları çok dikkat çekici..ayrıca akbank^ında reklamını geçmemek lazım..ben o reklamı izledikçe tekrar tekrar izleyesim geliyor..

sayfa 5
« önceki   123456 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET