Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Güray Noyan
5 yıl önce - Prş 08 Oca 2009, 20:31

Benim Bostancı-Uzunçayır ring hattı kurulması düşüncesindeki amacım uzunçayır oluşacak yolcu bolluğunu yaymak. Libadiye, Esatpaşa, Örnek Mah. yönüne gidecek kişi Göztepe köprüsüne gitmek için indi bindi yapmayacak mı? Sarıgazi, çekmeköy gibi yerlere gitmek için yolcular Kozyatağına gitmek için indi bindi yapmayacakmı? veya Dudullu yönüne gitmek için Altbostancı yönüne gitmek için Bostancı köp. indi bindi yapmayacakmı? mecbur yapacak. Ben bu şekilde D-100'e dikey olarak ulaşımı olan bölgelere gidecek yolcuların bir an önce uzunçayır'dan uzaklaşması, Diğer D-100 boyunca devam edecek hatlarda aşırı yolcu yoğunluluğu yaratmaması için çok sık sefer yapılabilecek bu kısa ring hattının mantıklı olduğunu düşündüm. Şimdi diyebilirsiniz ki bu yönlere giden araçlar Söğütlüçeşmeden geçiyor. Ama bence çoğu kişi o minibüs yolu trafiğini, kargaşasını yaşamamak için benim belirttiğim bu kestirme yolları deneyebilirler. Tabi minibüs caddesinden bu dediğim aktarma yerlerine otobüs ve minibüslerin dolu gelmeside muhtemel. 129K dan boşa çıkan araçların 130 hattına kaydırılıp seferleri sıklaştırılırsa gerçekten çok güzel olur. Ama mesafenin çok uzun olması, sefer sıklığının kaydırılacak otobüslere rağmen fazla olamamasından dolayı böyle bir hattın gerçekleşmeyeceğini düşündüğümden bu fikri ortaya koydum. Eğer yeteri kadar sık sefer yapılıp, o bölgedeki yoğunluğu hızlı bir şekilde uzaklaştırabilecekse umarım bütün otobüsler 130 hattına kaydırılır.

Metrobüsün son durağının Kozyatağı yerine Söğütlüçeşmeye yapılmış olması Anadolu yakasının en önemli iki ulaşım yolunuda tıkayacak, kilitleyecek. Eğer Kozyatağı olsaydı herzamanki yaşadığımız Göztepe'den başlayan trafik yaşanacaktı. Ama bundan sonra trafik Acıbadem-Koşuyolu hatta Kadıköy'e kadar uzanabilir...

volkantutkun
5 yıl önce - Cum 09 Oca 2009, 03:03

Söğütlüçeşmeden;

Kadıköy Merkeze,
Minibüs yolundan Pendiğe (17 numara),
Sahil yolundan Bostancıya,
Fikirtepe üzerinden Göztepe köprüsü civarına,

Uzunçayırdan;
Hareme,
Bostancı Köprüsüne,

Acıbademden;
Çamlıca-Kısıklı tarafına
Koşuyolu

Altunizadeden;
Ümraniye,
Üsküdar

taraflarına seferler düzenlenebilir.

osmancık
5 yıl önce - Cum 09 Oca 2009, 03:31

kesinlikle e-5'ten geçip karşıya gitmek isteyenleri toplayacak bir otobüs ring sistemi olmalı.

tuzla-uzunçayır arasında.
çünkü zincirlikuyu, avrupa yakasındaki herhangi bir noktaya ulaşmak için iyi bir nokta/merkez.

4. levent'e bile gidecek olsa birisi, 500T yerine, zincirlikuyudan otobüs veya metro ile ulaşır zaten.
ama en az 500T kadar sık olmalı bu ring seferleri.

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 21:11

Burada son günlerde otobüs besleme hatlarıyla ilgili herhangi bir alan oluşturuldu mu? Yoksa, gel-geç bir transit durak mı ihdas edilecek acaba?

Akın KURTOĞLU

mehmetkonyar

5 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 22:52

Uzunçayır Kavşağı'nda bir altgeçit açılarak şu anki metro şantiyesi yanına bir de yol bırakıldı. Muhtemelen bazı otobüs hatlarının burada son bulması ya da yeni ihdas edilecek hatların buradan kalkışı sağlanacak gibi duruyor. Söğütlüçeşme'de yapılan tek inşaat dönüş ve durak alanı. Ancak boş alanın otopark olması sonradan burasının otobüs durağına çevrilmesi ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 23:20

Aslında besleme ve aktarma hatlarınn ille de Söğütlüçeşme sondurağı önünde veya yanında olması da gerekmez. Uzunçayır mıntıkasında (kavşakta) uygun bir alan oluşturulabilinirse, güneydoğu-kuzeybatı yönlü İETT ve ÖHO hatlarının bu noktada aktarma yapabilmelerine imkân sağlayacak sağlam bir toplayıcı/dağıtıcı terminal çatısı oluşturabilmek mümkün...

Akın KURTOĞLU

turgutakbaş
5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 01:54

110-112 taksim kalkışlı hatlar ve 110 kadıköye 112 de bostancıya gidiyor ... metrobüs taksimden geçmiyor ... ve hadi kadıköye kadar geliyor desek bile minibüs yolundan gitmiyor ...

artı bu hatlar sabaha kadar çalışıyor ... hiç bindinizmi bilmiyorum ama ben gece çok kullandım bu hatları ... ve evime sabah 1-2-3-4 gibi saatlerde otobüse bindim ve çok gittim ... ayriyetten saat 4te bile binsem tıklım tıkış dolu gittik ...

şimdi gelelim ana hadiseye ... ben taksimden saat 4te nasıl göztepeye gelirim ... vapurlar çalışmıyor ... metro mecidiyeköye kadar gece çalışmıyor ... onu geçtim söğütlüçeşmeden evime yürüyecekmiyim ... kusuruma bakmayın ama bu hatlar kalkmaz ... minibüs yolundan metrobüs gidene kadar ki oda kesmez taksimden mecidiyeköye sabaha kadar metronun çalışması lazım ...

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 02:02

Turgut, Köprü geçişli hatların kaldırılmasını değil, Metrobüs hattından inenlerin dağıtılacağı takviye besleme otobüs hatlarını söylüyor galiba arkadaşlar...

Akın KURTOĞLU

abhazyalı ugur
5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 15:21

Sabiha Gökçen havalimanına Dogrudan ulaşım imsanıda saglanmalı

hakanaydın
5 yıl önce - Pts 23 Şub 2009, 11:33

Alıntı:
Sabiha Gökçen havalimanına Dogrudan ulaşım imsanıda saglanmalı

Metrobüsün hangi durağında inmemez gerekicek E-10 hattını kullanabilmemiz için. Sanırım kullanabilicez E-10'u

Ana Sayfa -> ULAŞIM