Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Yusuf Esengül

5 yıl önce - Prş 09 Ağu 2012, 12:34

EVLERDE ŞEKER SARMAYI HATIRLAYAN VAR MI?

Konya'da çok aktif sanayi dallarından biri de şekerlemedir. Eskiden Konyalıların cam şeker olarak tanımladığı akide şekerler çuvallarla evlere getirilirdi. Tüm ev ahalisi , odanın ortasına bir sofra bezi sere ve bu şekerleri kağıtlara sararlardı. Her gün 1 ya da 2 çuval şeker saran aile günümüz parasıyla 5-10 lira kazanırdı.

Dar gelirli aileler için tutunacak bir daldı şeker sarma. Evet hijyen değildi ama damaklarda ve hafızalarda kalan bir tat olarak yadetmek istedim.

Yusuf Esengül

5 yıl önce - Cum 23 Ksm 2012, 14:58

YENİ STADYUM VE OLİMPİYAT KÖYÜ

Konya'nın emektar stadyumu uzun yıllar hizmet etti. Artık ihtiyaca cevap veremez hale geldi. Şimdi temeli atılan ve inşaatı hızla devam eden 42.000 kişilik stadımız oluyor.

Misafir 6bc

11 ay önce - Çrş 28 Hzr 2017, 17:52

Bu sayfadaki yazıları okuyunca çok mutlu oldum. Eski günleri hatırladım gerçekten son 30 yılda çok şeyler değişmiş.Ulaşım aracı olarak arçelik diğer adıyla motoguzziye binmek bana büyük zevk veriyordu.Beni o yıllara götürdü yazılan yazılar...

Misafir 6bc

11 ay önce - Çrş 28 Hzr 2017, 17:59

giriş yapamadım misafir olarak yazmak zorunda kaldım yardımcı olurmusunuz

Misafir 3cb

10 ay önce - Çrş 28 Hzr 2017, 22:50

Türkiyedeki ve Konyadaki son 30 yılda değişiklikler.

fatih ören
9 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 03:55

1955 yılı kültürpark civarı

1975 yılı kültürpark civarı

1955 yılı Konyası

Fotoğraflar, Konya Büyükşehir Belediyesi sitesinden alıntıdır.
https://kentrehberi.konya.bel.tr/#/rehber/

Misafir c1d

9 ay önce - Cum 18 Ağu 2017, 15:22

ooo süper. Betonlaşma tam gaz devam

Misafir b1c

9 ay önce - Cmt 19 Ağu 2017, 04:31

Konyalılar zamanınız varsa bu başlıktaki mesajların tamamını okuyun. Tam bir nostalji ve insanın hatıraları canlanıyor.

Karaman Ahmet
9 ay önce - Cmt 19 Ağu 2017, 05:21

Alıntı:
ooo süper. Betonlaşma tam gaz devam

Cogalan nüfus nerede yasayacakti?

Magaralardami yoksa agaclardami?

Elestirirkenxbiraz mantikli elestirin, Konya sehri kisi basina düsen yesil alanda Türkiyede en ön siralarda, hatta en ön sirada.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=3189946#3189946

Misafir c1d

9 ay önce - Pts 21 Ağu 2017, 15:47

Kültürparkın çevresine bakıp betonlaşma tam gaz devam diyorum adam artan Nüfus nerde yaşayacaktı diyor. Konyada yaşanacak tek yer kültür park ve çevresi mi ki yüksek katlı evlerle doldurulmuş oralar? Savunacaksanız biraz mantıklı savunun.

Diğer yandan müteahhitler para kazansın diye bahçeli tek katlı evler 10 katlı evlere dönüşüyor. yanınada ufak bir park. hooop oldu sana yeşil alan. şehir planlama diye bir şey var ama ülkenin bundan haberi yok ne yazıkki. Şefikcana, çeçenistan caddesine, ahmet özcana bir bakın ya koca koca binalar. Bu tür yapılaşmayı hiç doğru bulmuyorum.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET