Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Merkez Havalimanı
« önceki   123 ... 303132 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 31
Berktuğ
site denetçisi

12 ay önce - Prş 26 Ekm 2017, 15:38

Sedat1010 demiş ki:
biri ankara biri istanbul

İstanbul'u görürsek öpüp başımıza koyalım.

ahmet sert
12 ay önce - Prş 26 Ekm 2017, 17:09

Alıntı:

İstanbul'u görürsek öpüp başımıza koyalım.

Diyelim ki İstanbul yakın, ki uçuş yapılabilir bence engel bir durum yok, örnekleri var.Koca havalimanını sadece Ankara'ya uçmak için yapmaları anlamsız olur.Balıkesir'in potansiyeli arttıkça uçuş güzergahları ve sayıları da artacaktır.Sadece Balıkesir merkez olarak düşünmemek lazım, çevre ilçeleri ve tatil beldelerini de düşünmek lazım. Kocaseyit Havalimanı da var ama merkez de bu amaçla kullanılabilir.

Yasin OZTURK
12 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 02:29

Ahmet bey Balıkesir merkez ancak Edremit’in doluluğu full olduğunda kullanılabilir onun içinde özel olarak taşımacılık yapan firmaların olması gerekir gibi sebeplerden mümkün olsa bile ileri bir tarihte olması muhtemel görünüyor bir diğer açıdan bakarsak biletler çok pahalı olacak kimse kimseyi kandırmasın o kadar parayı verip kimse Balıkesir’de uçağa binmez zaten o kadar pahalı bilet olmasına rağmen uçağı doldurmak için aktarmalı uçuşlar yapılacak uçak direkt uçuşlar yapmayacak. Balıkesir’in ulaşımla ilgili bir problemi Yok her yere karadan ve demiryollarından rahatlıkla gidilebiliyor derseniz ki Hakkari’ye ağrı ya Kars’a gidecekler ve gelecekler için önemli bu ihtimal dahilinde olan çok az kişi var hatta bir arkadaşım Kars’ta görev yapıyor buradan izmire İzmir’den Kars’a uçuşlar yapıyor sıkıntı çekmiyor bence hava alanı tamamıyla gereksiz.

ahmet sert
12 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 09:27

Olabilir o da sizin görüşünüz, bence de müthiş şekilde havalimanı gerekli ve geç kalmış bir adım.Ben her uçmak istediğimde ilçem olan Edremit'e ya da bana 3 saat uzaklıktaki İzmir'e mi gideceğim.Arkadaşınız nasıl sıkıntı çekmiyormuş o da bir garipmiş gerçekten.Allah bu kafayı değiştirmeyi nasip etsin tez zamanda. Benim daha önceki mesajlarımda da yazdığım gibi önce kafalardaki kompleksi yıkıp değişimi, büyümeyi, gelişmeyi inşa etmek gerek öncelikle.Ağrı'ya, Muş'a, Şırnak'a, Hakkari'ye havalimanı gerekli olacak, şu an bütün Türkiye'nin belediye başkanını konuştuğu, normal nüfusu bir milyon iki yüz bin, yaz nüfusu 3-4 milyon arasına ulaşan bir büyükşehre gereksiz olacak, vay be, vay anasını derler adama.

Erdal Düven

12 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 09:28

Alıntı:

izmire İzmir’den Kars’a uçuşlar yapıyor sıkıntı çekmiyor bence hava alanı tamamıyla gereksiz.

İşte zaten izmire gidilmesini diye yapılıyor yeni terminal binası daha iyi sivil havacılık hizmeti verebilmek için bu arda aynı aktarmayı bende yapmıştım askerlik yaparken keşke memleketimde olsaydıda gitmeseydik başka yerlere

Birde olayı şimdilik düşünmeyelim diyelimki şuan ki dönem için gereksiz bir yatırım Balıkesire eskiden olmadığı kadar yurt içi ve yurtdışından yatırım için gelenlerin ulaşımı ne kadar kolaylaşıyor yatırımcılar diyelimki Çin'in İstanbula geldi sonra Balıkesir aktarması ile birde bakmışlar fazla yorulmadan
Soluğu osb müdürlüğü belediye ve valilikte almışlar
O yüzden olayı genel düşünelim gereksiz görmeyelim ilerleyen yıllarda yoğun bir şekilde kullanılacağını zannediyorum.

Mkaynak10
12 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 09:39

Tabiki gereksiz değil İzmir çok mu yakın devamlı uçak kullanan birisi olarak konuşuyorum her defasında da Edremit’e iniyorum kolay kolay izmire inmem ve Edremit’in aktarma saatleri de gayet ii geldiğim ilden Ankara veya istanbul da en fazla 2-3 saat bekliyorum.. tamam turizm amaçlı merkezdeki havalimanı kullanılmaz ama Balıkesir’in potansiyeli her zaman var .. bi de Balıkesir merkezden ve bi kaç ilçeden mevcut değil ki .. örneğin bi Dursunbey veya bandirma 3.5-4 saat İzmire .Edremit’e en az iki saat ..ama merkezdeki havalimanı olunca direkt süre yarıya düşüyor hatta daha da az belki de

Misafir 21a

12 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 11:22

Komşu Çanakkaleye bakın, İzmire Edremite neredeyse eşit uzaklıkta, merkez ve il nüfusu olarak Balıkesirin yarısı ama uçuş sayıları ve doluluk her sene artarak sürüyor. 10 sene içinde hem pist büyütüldü hem de yeni yapılan terminal binası yetersiz kalınca, 2. kez bina yeni bina yapılarak geçen günlerde hizmete girdi. Bu en yeni bina bizim merkeze yapılandan biraz daha büyük. Muhtemelen 10 yıl içinde gereksiz dediğiniz terminal binası yeterli büyüklükte projelendirilmediğinden ya yenilenecek ya da ek yapılmak zorunda kalınacak.

furkan737
11 ay önce - Cmt 28 Ekm 2017, 00:05

Canakkele’den suanda Basta Istanbul,Ankara basta olmak uzere Gaziantep,Adana,Konya,Diyarbakir’a ucuslar var. Canakkale’den oluyor da Balikesir’e gelince neden olmasin.Iste mesafe kisa,yarim saatlik yere gelmez,yolcu potansiyeli yok vs... bahaneler artik bitti. Basta en cok ogrenci potansiyeli var artik Balikesir’in.Ucus suresine elince Istanbul-Balikesir ucusu Istanbul-Edremit ucusuna gore 10-15dk daha fazla olacak. Diyecegim o ki bu sig kafadan cikalim.Kimse baska bir sehre ucakla gitmeden once min 3 saat baska bir sehre karadan gitmek zorunda degil.

Deniz EFE

11 ay önce - Cmt 28 Ekm 2017, 10:13

Balıkesir Haberler ve sohbet başlığında yazdım buradan da yazayım, Balıkesir havaalanı hava lojistiğinde aktarma merkezi olarak da kullanılacak, sadece yolcu taşımacılığı olarak düşünmeyin...

ahmet sert
11 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 18:30

(+)

(+)

(+)

Terminal binasından ziyade, şu an için diğer binalara ağırlık verilmiş durumda anladığım kadarıyla...

sayfa 31
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 303132 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara