Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Merkez Havalimanı
123 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ahmet sert

10 yıl önce - Cmt 03 Oca 2009, 15:47
BLK » Balıkesir - Merkez HavalimanıTürkiyede bulunan çok sayıdaki havaalanından bir tanesi de Balıkesir Havaalanı.Ancak ilgisizlik ve herhalde kötü yönetim nedeniyle Balıkesir Merkez Havaalanı iki başarısız denemeden sonra şu anda atıl vaziyette kaderiyle başbaşa bir halde tekrar etkin olarak kullanılacağı günleri bekliyor.Aslında şu sıralar bu imkan da doğmuş durumda.Körfez havaalanının terminal ve pist yapım ihalesi nedeniyle buraya yapılan uçuşların Merkez havaalanına yönlendirilmesi sözkonusu idi,bizzat ulaştırma Bakanı Balıkesire yaptığı ziyaretlerin birinde bu konuyu dile getirdi,ancak bu konuda bir çalışma var mı,herhangi bir girişimde bulunuldu mu bilemiyorum.Bence Balıkesir hava ulaşımını hakeden önemli şehirlerimizden birisi,ben doğu ve güneydoğuda bulunurken Hava ulaşımı olmadığı için Balıkesire gelebilmek için Erzurum Ya da Van gibi şehirlerin havaalanlarını kullanarak İstanbula geliyor ve buradan karayoluyla Balıkesire ulaşıyordum,Balıkesirde gerçekten ulaşım aracı olarak uçağı tercih edecek çok sayıda insan var,fakat terminal ve pist gelişiminin,iyileştirilmesinin yanı sıra,iyi tanıtım,yönetim ve sabır noktasında çalışmalara ihtiyaç var.Bazıları 99-01 arasında iki yıl zaman geçtiğini iddia edebilirler,birinci denemede de ikinci denemede de bu faktörler yeterince olgunlaşmış durumda değildi,Balıkesirdeki gelişim ivmesi artık o kadar arttı ki,bence sağlam bir havayolu şirketi
sabırla başlar ve devam ederse bu seferler çok iyi doluluk oranına ulaşır diye düşünüyorum.


neşetyıldız

10 yıl önce - Cmt 03 Oca 2009, 17:33

Balıkesir ilimiz Bursa ve İzmir gibi iki büyük şehirin arasında olması havaalanı cazibesini söndürüyor,Edremit Körfez havaalanın uluslarası hava trafiğine açılmasıda ilerde Balıkesir için havaalanının faaliyete geçmesi biraz zor olur.

denizefe
10 yıl önce - Pts 05 Oca 2009, 18:12

Sivil uçuşların ilk başladığı dönemi hatırlıyorumda o uçuşların şimdi neden yapılmadığını anlatır herhalde.Ankara uçuşları vardı o dönemde ve Ankara gidiş akşam 17.00 gibiydi Ankara'dan dönüş ise sabah 08.00 gibiydi.Şimdi düşünün Ankara'da resmi bir işiniz var ve gidiş saatiniz akşam yani resmi kurumlar kapalı durumda bir gece konaklama sabah işlerinizi bitirdiniz dönüş uçağı çoktan kaklmış bile,haliyle pek itibar görmedi ve THY uçuşları iptal etti.Sonra İzair geldi uçuş saatleri bu kez uygundu ama onlarda garip bir şekilde garanti bilet satışı istediler bir kaç ay sonunda gerekli zamanı tanımadan onlarda uçuşları iptal ettiler.Bence AtlasJet yada THY ile görüşülüp yine Ankara ve hatta İstanbul uçuşları bile tekrar gündeme gelebilir.Düşünün AtlasJet Çanakkale ve Edremit uçuşlarını hala ısrarla sürdürüyor.Ural İBİKOĞLU

9 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 16:55
Balikesir Uçak Terminali Çıkışı


Balikesir de hava yolu ulaşımının önemine katılıyorum. Ama gelin görünki Terminal binasından çıkış yapan bir Yabancının karşılaştığı ilk balıkesir görüntüsü işte böyle...! Ne dersiniz?


(+)


MEHMET DURAN

9 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 17:07

Köy görüntüsü resmen. Mutlaka bir şeyler yapılmalı.

denizefe
9 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 18:53

Ural Bey,
Malesef görüntüler içler acısı,neden bu şehirde her şey iptidai yapılıyor anlamış değilim.Bir iş yapılıyorsa tam yapılmalı buna yayınladığınız görüntülerde dahil sivil uçuşların saatleride.Şu üzerimizdeki ağırlığı bir türlü atamadık gitti şehir olarak.Sivil Havaalanı için peron yaptık mı yaptık gerisinin ne önemi var ki değil mi Hocam?oguzhan23
9 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 19:05
ikinci gözle baksanız


iyi hoşta orda oturan adamlar ne yapacak ya evler kendi öz malları ise vede çevre düzenlemesinde görüntü kirliliği yapıyor diye evlerinimi lüksleştirecekler birde olaya orasından bakın hadi evler neysede burda havaalanına giden yolları söyleseniz konuyu daraltsanız hadi diyeceğim ama gerçekler bunlar

denizefe
9 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 19:26

Sevgili Oğuzhan23,o görüntüler Balıkesir merkeze bağlı Halalca köyünden,dediğin gibi tabiki bir modernleştirme yada lükstürleşme olası görülmüyor.Konu olan Balıkesir havaalanı mevcut Balıkesir Ana Jet Üssü içinde ayrılan bir bölgede açıldı ve burasıda Halalca köyü yanında kalıyor.Belki ve eğer güvenlik açısından bir sorun olmayacaksa Ana Jet Üssünün ana kapısından girişler olsa bahsedilen görüntü kirliliğide ortadan kalkacaktır.Ayrıca denildiği gibi gerçekten şehre ilk kez gelen biri için ilk intiba çok önemli ve burda iyi bir intiba söz konusu değil malesef.

Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Cum 25 Mar 2011, 19:27

"BALIKESİR' E UÇUŞLAR BAŞLASIN"
Alıntı:
Balıkesir'e uçak seferlerinin yeniden başlatılması için Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Hava Yollarına (THY) mektup yazılarak istekte bulunuldu.Balıkesirliler Birliği Derneği Başkanı İlhan Işık, Balıkesir'in büyüyen yapısına paralel olarak uçak seferlerinin yeniden başlamasının zorunlu hale geldiğini belirterek, konuya ilişkin, Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'ne mektup yazdıklarını açıkladı.

Balıkesirlileri de Ulaştırma Bakanlığı ve THY nezdinde harekete geçmeye çağıran Işık, Balıkesir'e 1973, 2000 ve 2007'de uçak seferleri yapıldığını ancak gün ve saatlerinin işlevsel olmaması nedeniyle durdurulduğunu hatırlattı.

Işık, "Şimdi geçen zamanı da dikkate alırsak Balıkesir için uçak mecburiyet olmuştur. Uçak günümüzde artık lüks değil ihtiyaçtır. Tüm yetkilileri ve değerli hemşehrilerimizi ve basınımızı konuya duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: http://www.airporthaber.com/-balikesir-e-ucuslar- ...1339h.html

Anadolujet'in Borajet'ten kiralamış olduğu ATR-72-500 uçakları ile Ankara ve İstanbul Sabiha Gökçen seferlerin yapılabileceğini gün ve saatlerin iyi bir şekilde ayarlandıktan sonra bu uçaklarının doluluk oranının yakalayabileceğini düşünüyorum


yasin..10

7 yıl önce - Pts 09 May 2011, 18:51
Balıkesir-Ankara uçak seferleri 24 Mayıs'ta başlıyor.


Alıntı:
iLK UÇAK 24 MAYIS SALI GÜNÜ
SAAT 15.10´DA KALKIYOR
Balıkesir - Ankara uçak seferlerinin yeniden başlaması için yapılan yoğun girişimler sonuç verdi. Vali Yılmaz Arslan´ın çabalarıyla ilk uçak 24 Mayıs Salı günü saat 15.10´da Balıkesir Havaalanı´ndan kalkacak.

BORA JET VE ANADOLU JET
YOLCU TAŞIYACAK

Balıkesir - Ankara ve Ankara - Balıkesir uçak seferlerini Bora Jet ve Anadolu Jet birlikte gerçekleştirecek. Seferler Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada üç gün yapılacak.

BALIKESİR - ANKARA uçak seferleri yeniden başlıyor. Yaklaşık üç yıl önce başlayan, ancak randıman alınamadığı gerekçesiyle iptal edilen seferler için yapılan girişimler sonuç verdi.
Edinilen bilgiye göre Balıkesir - Ankara ve Ankara - Balıkesir seferleri 24 Mayıs Salı günü başlayacak.

BALIKESİR HAVAALANI HAZIR
Vali Yılmaz Arslan´ın yoğun çabalarıyla Bora Jet ve Anadolu Jet firmaları Balıkesir - Ankara arasında sefer yapacak. Vali Arslan, uçak seferleriyle ilgili herhangi bir pürüz kalmadığını, Balıkesir Havaalanı´nın seferler için hazır olduğunu, havaalanında hiç bir eksiğin bulunmadığını belirtti. Uçak seferlerinin Balıkesir´e hareket getireceğine inandığını kaydeden Vali Arslan, "daha önce çeşitli nedenlerle bu seferler iptal olmuş, bu kez Balıkesirli´nin havayoluna ilgi göstereceğini sanıyorum, Balıkesir´de uçak seferlerinin devamlılığı için yeterli potansiyel var, güzel bir başlangıç olacak" şeklinde konuştu.

SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ
Bora Jet ve Anadolu Jet´in birlikte yapacağı uçak seferleri, haftada üç gün olacak. Havacılık şirketleri, Balıkesir - Ankara ve Ankara - Balıkesir seferlerini salı, perşembe ve cumartesi günleri gerçekleştirecek.
Seferler, 65 kişilik uçaklarla yapılacak.

İLK SEFER 24 MAYIS SALI GÜNÜ
Balıkesir - Ankara hattındaki ilk uçak seferi 24 Mayıs Salı günü başlıyor. İlk uçak Balıkesir´den saat 15.10´da havalanacak ve saat 17.00 civarında başkentte olacak.
Bora Jet´in internet sitesinde verilen sefer saatlerine göre, salı, perşembe ve cumartesi günü Balıkesir´den saat 15.10´da kalkış yapılacak. Ankara´ya varış ise saat 17.00 olarak belhirtiliyor.
Ankara - Balıkesir sefer saati ise 13.45. Balıkesir´e varış saat 15.10.(POLİTİKA)


Kaynak: http://www.balikesirpolitika.com/detay2bx.asp?id= ...&kati=

Balıkesir'imize hayırlı olsun Bir de İstanbul'a uçulsa iyi olmaz mıydı ?sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara