Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

En İdeal Memur Şehri (İli-İlçesi) Neresi?
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
KORAY3434
5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 03:29
En İdeal Memur Şehri (İli-İlçesi) Neresi?

Arkadaşlar ağabeyler ablalar...
Günlerdir KPSS tercihleriyle uğraşıyorum..
Acaba nereyi yazsam? nerde daha rahat ederim? nerde geçim daha kolay? nereye gidersem pişman olurum? diye düşünüp duruyorum..
Sizden ricam benim ve bu sitedeki tüm memur adayı arkadaşlar için en rahat memurluk nerde yapılır sorusuna bir cevap vermeniz..Ancak bu yerin özellkikleri şöyle olmalıdır:
1-UCUZ
2-GÜVENLİ
3-HAREKETLİ(YANİ ÇOK SESSİZ in cin top oynar hesabı bir yer olmasın)
4-bu çok ta gerekli değil ama İstanbul a biraz yakın olsa iyi olur..
şimdiden hepinize teşekkürler..

BojHan
5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 03:42

Balıkesir herşeyiyle süper biryer

Gokhan Bayraktar

5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 03:45

bence samsun çünkü çalişan insani az sahili var havasi nemli ama yaylası var ovaları var yeşili mavisi bol yani sakin ve güzel emeklilik hayatı için samsunumuz güzeldir

tarkanzbk

5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 03:58

İstanbul hariç her yer yazılabilir bence...

Ali.Özcan

5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 04:19

Memleket milliyetçiliği yapıp Karabük yaz demeği ne kadar da çok isterdim.Ancak özellikle kış aylarında yoğun hava kirliliği,hiçbir sosyal faaliyetin olmayışı,giyim-kuşam ve yiyecek-içeceğin pahalı olması bu ili seçmemen için başlıca nedenlerdir.

Ev kirası son derece ucuzdur.En kral daire 300 Ytl'yi geçmez.Ankara'ya otobüsle 3,İstanbul ve Bursa'ya 6,İzmir'e 12 saat uzaklıktadır.Şehiriçi ulaşım halk otobüsleri ve minibüsler tarafından sağlanmaktadır.

Karabük-Safranbolu minibüs 1,70 Ytl
Karabük-Beşbinevler minibüs 1,50 Ytl

En iyi bölgeleri Safranbolu ilçesi ile,Beşbinevler ve Yenişehir semtleridir.

Oğulhan
5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 04:54

Mersin'in Tarsus ilcesi bilindiği üzere 318.000 nüfusuyla Türkiye'nin en büyük merkez olmayan ilcesi Üniversiteye sahip olması ve yeni alışveriş merkezlerinin yapılıyor olması sebebiyle de tercih edilesi renklenen bir şehrimiz. Üstelik Adana ve Mersin gibi 2 büyükşehrimize trenle sadece 25dk uzaklıkta olması sebebiyle hem ucuz ama büyük bir ilçede yaşamış olur hem de Adana ve Mersin'e 25dk uzaklıkta olmuş olursunuz böylece büyükşehirlerden de uzak kalmış olmazsınız. Üstelik kışın ısınma sorununuz da olmaz güneyde olduğunuz için.

Özlem_16

5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 06:10

ben ideal şehir olarak Bursa diyorum.büyük şehir olasına ragmen olumsuzluklardan uzak bir şehir.

Murat Y.
5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 07:32

Eskişehir ve Kayseri

_Küçükşehrin huzuru, büyükşehrin imkanları.
_Hem ekonomik hem de sosyo-kültürel açıdan, memurluk için bu kaliteli iki şehrimizden biri daha makbuldür bana kalırsa.

musa01
5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 12:12

Gözüm kapalı Adana derim,
Oldıukça büyük,
Oldukça ucuz,
Oldukça da gelişmiş bir yer.
Bursayı önermem açıkcası.

cenk CAMCAY
5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 12:46

Kocaeli derim.Neden çünkü aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir şehir en uzak ilçesine en fazla yarım saatte ulaşabilirsiniz.En lüksüde en ucuzuda bulabileceğiniz bir şehir kendisi zaten büyükşehir ama dünya kenti İstanbul'a da şehiriçi yakınlığında diyebiliriz.Körfezi dünyaya bedel kartepede doğası yine dünyaya bedel.Kocaeli için okadar çok şey yazılabilirki ama aklıma ilk gelenler bunlar.

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET