Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
korkutyil
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:35
İstanbul'a Harem-Kozyatağı-Tuzla hayali metrobüs hattı

Geçen haftasonu E5 üzerinden Tuzla'dan Kadıköy yönüne giderken metrobüs yolu inşaatına benzer bir inşaat gördüm. Bu hattın yapılacağından bahsediliyordu. Bu hatla ilgili çalışmalar başladı sanırım.
Anadolu yakası ulaşımına bu hattın ne gibi etkileri olacak?
bu sistem Kadıköy-Kartal metrosuna entegre edilse daha akıllıca olmaz mı?

osmancık
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:40

bahsettiğiniz inşaat yol genişletme, daha doğrusu ortada var olan toprak alanın yola katılması çalışmasıdır.
ilgili başlık:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=53640

kozyatağı-tuzla metrobüs hattı başlığını ben açacaktım. kıl payı kaçırdık. fakat benim açmadaki niyetimin sebebi bu haber:

Alıntı:
Yapımına 2007 yılı başında başlanan 18,3 kilometrelik Topkapı-Avcılar hattının sekiz ay gibi kısa sürede tamamlanarak 17 Eylül 2007'de açıldığını belirten İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, "Bu mesafedeki seyahat süresi 22 dakikaya indi. Hat, Avrupa yakasında Beylikdüzü'ne, Anadolu yakasında Söğütlüçeşme'ye kadar uzatılacak. Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasındaki 50 kilometrelik mesafe 80 dakikaya inecek." ifadesini kullandı. Ardından de İstanbullular'a yeni bir müjde verdi: "Aksaray-Milliyet Sitesi, Beşiktaş-Levent, Bostancı-Söğütlüçeşme, Edirnekapı-Vezneciler ve Kozyatağı-Tuzla arasında da metrobüs sistemi kurulacak." dedi.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=789116&a ...m-not-aldi

Mehmet Kasım
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:43

Harem-Kozyatağı arasında şu anda metrobüs çalışması var mı? Ya da Uzunçayır-Kozyatağı arasında.

mustafa batu
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:47

hayır o akslarda herangi bir metrobüs çalışması yok şu an..denildiği gibi sadece e-5 te bostancıdan sonra iki şeride düşen yol 3 şeride çıkarılıyo..

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:50

Alıntı:
kozyatağı-tuzla metrobüs hattı başlığını ben açacaktım. kıl payı kaçırdık.

Asıl ben açacaktım bu gece bu başlığı... Benim açma sebebim de, metrobüsün "Uzunçayır-Kozyatağı" şeklinde bir etabı açıklanmamasına rağmen, nasıl olacak da "Kozyatağı-Tuzla" arası öne geçti diye yazacaktım... Bizim çocukların elleri bizden çok daha hızlı ama maşallah...

Akın KURTOĞLU

osmancık
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:58

kozyatağı'na kadar bile gelmeyen bir metrobüsün tuzla'ya uzatılması işi bana da tuhaf geldi.

şöyle soruyorum kendi kendime:

1) acaba metro'nun kozyatağı-kartal (pendik) etabının açılışı çok mu gecikecek ki ondan kısa sürede biteceği için metrobüs yapacaklar?

2) eğer, metronun gecikmesiyle ilgili değilse, alttan metro giderken üstten metrobüs gitmesinin amacı
metro açılsa bile iett hizmet vermeye devam edecek. fakat bu hizmeti daha kaliteli hale getirmek için metrobüs işletmeciliği uygulanacak?

3) başkanlar/müdürler bu aralar (seçim dönemlerinde) hızını alamıyor olabilir mi?

C. H. Engin Er

5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 23:01

Bence olay şu light metrobüsten ibaret olacaktır, yani sağ şeridi veya sol şeridi neyse farklı renge boyayacaklar körüklü citarolarla metrobüs diye sefer yapacaklar, zaten metro dan sonra anlamı kalmaz bu hattın.Ama metro yapılana kadar da süper iş yapar. Bekleyip göreceğiz ne olacağını...

Serhat Atan

5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 23:05

Tuzla'yı bilmiyorum fakat şu anda Söğütlüçeşme yerine Kozyatağı'na kadar uzasa gerçekten çok iş görür.

mustafa batu
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 23:08

Büyük ihtimalle bu metronun Kozyatağı'ndan sonra Kartal'a ulaşması çok uzun zaman alacak..O zamana kadar light metrobüs olsa bile çok sıkıntı yaşanacaktır gibime geliyo..Bizim şöförler o şeridide ihlal ederler..

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 23:08

Hakikaten de, "Kadıköy-Kartal" metrosunun güzergâhının tam da üzeri olmuyor mu bu "Kozyatağı-Tuzla" parkuru?

Akın KURTOĞLU

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM