Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı

ANKARA'DAKİ EN BEĞENDİĞİNİZ ALIŞVERİŞ MERKEZİ
ANKAMALL AVM
28.6%
 28.6%  [62]
CEPA AVM
11.5%
 11.5%  [25]
ARMADA AVM
5.5%
 5.5%  [12]
A CİTY OUTLET AVM
0.5%
 0.5%  [1]
ANTARES AVM
11.1%
 11.1%  [24]
365 AVM
0.5%
 0.5%  [1]
OPTİMUM AVM
6.9%
 6.9%  [15]
ARCADİUM AVM
0.5%
 0.5%  [1]
KARUM AVM
2.8%
 2.8%  [6]
ATAKULE AVM
0.9%
 0.9%  [2]
PANORA AVM
13.4%
 13.4%  [29]
ETLİK FORUM AVM
2.3%
 2.3%  [5]
DİĞER (İSİM BELİRTİN)
4.1%
 4.1%  [9]
ANATOLİUM-NATA VEGA OUTLET
3.7%
 3.7%  [8]
KENTPARK AVM
3.7%
 3.7%  [8]
KIZILAY AVM
0.0%
 0.0%  [0]
GORDİON AVM
2.8%
 2.8%  [6]
ATLANTİS CİTY AVM
1.4%
 1.4%  [3]
Toplam Oy : 217

ALPERCEM ÖZKER
5 yıl önce - Pzr 28 Arl 2008, 19:52
Ankara'da En Çok Beğendiğiniz Alışveriş Merkezi Hangisidir?

Bildiğiniz gibi Ankarada birçok alışveriş merkezi açıldı.Benim de merak ettiğim bunlardan hangisi en çok seviliyor ve tutuluyor. Sizin en çok sevdiğiniz ve en çok gittiğiniz alışveriş merkezi hangisi?

cihan1
5 yıl önce - Pzr 28 Arl 2008, 21:48

PANORA gibi bir avm nasıl listeye eklenmez garibime gitti en azından bu avmyi listeye eklenmesi lazım

onurnazliaka
5 yıl önce - Pzr 28 Arl 2008, 21:52

Panora'nın sıralamaya eklenmemesi garip.Sanıyorum unutulmuş.

[ Panora AVM oylamaya eklenmiştir. Atilla Dündar - Pts 29 Arl 2008 11:28 ]

Mevlüt Tosun 06
5 yıl önce - Pzr 28 Arl 2008, 21:57

Etlik Forum AVM de eklenmemiş neden acaba

[ Etlik Forum AVM oylamaya eklenmiştir. Atilla Dündar - Pts 29 Arl 2008 11:29 ]

safakcabuk
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 03:58

Ankamall ve Armada kapışır gerisi hikaye. Gerisine oy veren zaten evine yakın diye oyverir gerçekçi olalım.

Selahattin
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 18:00

Arkadaşlar seçtiğiniz alışveriş merkezini niye seçtiğinizn nedenlerini de yazarsak başlık amacına daha bir uygun olacaktır.

ALPERCEM ÖZKER
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 18:49

Ankamall guzel olabilir ama bana göre fazla büyük. O kadar büyük alışveriş merkezine gerek yok bence. Örneğin 2. teknosa gereksiz bence. bu nedenle gerek mimarisiyle gereksede mağazalarıyla benim favorim CEPA AVM

safakcabuk
5 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 20:46

Ankamall mağaza ve ürün çeşitliliğiyle lider. Konumu itibarıyla ulaşımı kolay. Özellikle metro durağının olması Ankamall in 1-0 önde başlamasına neden oluyor. Otoparkı çok geniş. Açık otoparkta haftasonları yer zor bulunsada altkatta her zaman yer bulmak mümkün. Sineması perde boyutuyla olsun, bakımlı olmasıyla olsun Ankaranın en iyilerinden biri.

Puanlarsam
- Mağaza ve ürün çeşitliliği 10/10
- Sinema 10/9
- Otopark 10/10
- Toplu taşıma araçlarına uygunluk 10/8
- Merkezi konum 10/8

Armada ise benim Ankamall'a alternatif olarak düşündüğüm AVM. Sineması yine Ankamall kadar iyi olmasa da yine de Ankaranın en iyi sinemalarından. Yanlız biraz pahalı. Ürün çeşitliliği açısından Ankamall kadar olmasa da aradığınızı buluyorsunuz. Otopark konusunda çok sıkıntı yok ama ben yine de Ankamall i tercih ederim. Yeri konusunda Ankaradaki en iyi yer Armada da. Eskişehir yoluyla, Konya yolunun kavşak noktasında daha ne olsun derim. Özellikle metro geldiğinde çok çok avantajlı olacak.

Puanlarsam
-Mağaza ve ürün çeşitliliği 10/8
-Sinema 10/7
-Otopark 10/8
-Toplu taşıma araçlarına uygunluk 10/6
-Merkezi konum 10/10

Cepa da Armada ya alternatif olarak düşünülebilir ama özellikle konumu sıkıntılı. Armada gerek konumu gerek mimarisiyle daha sıcak geliyor bana.

Panora'yı liderlikte görememin nedeni yeri şehrin büyük çoğunluğuna çok ama çok ters. Ankamall ve Armada şehrin ortası denilebilecek bir konumdayken Panora sadece Oran - Yıldız tarafına hitap ediyor. Keza 365 alışveriş merkezi de konum nedeniyle liderliğe oynayamaz. Üstelik 365 AVM de sinema da mevcut değil bildiğim kadarıyla. Atakule diğerleriyle karşılaştığında AVM niteliğine bile sahip değil bence. Zira çok küçük. Antares'in mimari özellikleri çok hoşuma gitsede konumu nedeniyle Antares de bence şehrin tamamına hitap etmiyor. Karum diğer AVM lere göre çok daha pahalı. Ayrıca küçük. Etlikteki AVM ye henüz gitmedim. Gitmeyi de düşünmüyorum. Zira çok uzak.

Son not olarak sadece belli bölgelere hitap eden uzak AVM lerin uzun vadede topu atacağını düşünüyorum.

AYDIN BURAK ZORMAN

5 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 12:54

Benim gibi 30'lu yaşlarının sonunda olanbiri için Atakule AVM çok şey ifade ediyor.
Bir kere Ankara'nın ilk AVM'si, diğer alışveriş merkezleri buranın yanında devasa boyutta ve çok ileride ama olsun ben Atakule Avm diyorum. Çünkü Atakule bir marka olmuş durumda. Diğer alışveriş merkezleri daha tarla iken o vardı. Ankaralılara AVM kültürünü öğreten burasıdır.

safakcabuk
5 yıl önce - Cmt 17 Oca 2009, 03:40

Atakule deyince hatıralar aklıma geldi biran. 15 yıldan eski Ankaralılar bilir, şehire gelen misafir gezdirilirken Atakule de kuleye çıkarılır, asansörden botanik parkı, kuleden tüm Ankara izletilirdi

Ayrıca bayramlarda amcam tüm kuzenlerimi toplar, hepimizi dreamland'e götürürdü o zamanlar tabi şimdiki gibi değildi. Bilgisayarlar çok ilkeldi. Bilgisayar oyunu denilince akla atari salonları gelirdi. Tabi bu konuda lider de dreamlanddi Giriş yanlış hatırlamıyorsam 10 jetondu

O zamanın rüyası Atakule şimdi o kadar küçük geliyorki. Gerçi o zamandan bu zamana sadece Ankara değil her şey ne kadar da değişmiş. Düşününce bir garip oluyor insan.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet