Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Asgari Ücrete Yapılan Zamlar
« önceki   123 ... 959697 ... 101102103   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 96
Recep ALKAN
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:23

Asgari ücrette ortalama 4 kişi için veriliyor Burç Bey.

En son Recep ALKAN tarafından Prş 07 Arl 2017, 11:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:24

Asgari ücretle çalıştığına inanmıyorum ki, neden yalan söylüyorsun?
"Kızımı çalıştırayım" falan ajitasyon yaparak amacın ne?

Recep ALKAN
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:25

Asgari ücretin bir miktar üzerinde maaşa çalıştığımı geçen de yazmıştım.
Asgari Ücret alıyorum demedim zaten.
Ama ne kadar üzerinde aldığımı istersen bu ay ki bordrom geldiğinde resimleyip atayım.

İnan ajitasyona girmemi gerektirecek kadar bir fark olduğunu sende göreceksin...

ceyhanlı umut
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:27

asgari ücretle 4 kişi geçini on binlerce aile var bu ülkede bekarlar için haklısınız tabi burç bey bakmakla yükümlü olan insan sayısına göre kademeli olarak artırılmalı bu ücret öyle 10 20 liralık farkla değil çocuk başına 100 lira fazla verilmeli böylece en az 3 çocuk teşvik edilir evlilik teşvik edilir dinamik genç nüfus artar

Cemoli D18
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:28

Recep Bey, bende düşük ücret alıyorum.
Çalıştığınız yerin kazancı, geliri nasıl peki?

Burç

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:29

"2.5 yaşında kızımı mı çalıştırayım?" yazıp, mesajını değiştirdin. Ajitasyon değil mi bu?
Amacınız nedir sizin tam olarak? Yani madem asgari ücretle çalışmıyorsun burada bu cins acıklı mesajlar yazarak, bir siyasi kazanım elde etmeyi mi umuyorsunuz?

Recep ALKAN
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:30

Benim çalıştığım şirket orta halli bir firma.
2016 yılında çok zor bir süreç yaşadı.
Çok fazla işçi çıkarmak zorunda kaldı.
Şu an yeni yeni toparlanma sürecine girmeye çalışıyor.
Umarım 2018 biraz daha rahat geçer.

Recep ALKAN
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:33

Alıntı:
"2.5 yaşında kızımı mı çalıştırayım?" yazıp, mesajını değiştirdin. Ajitasyon değil mi bu?
Amacınız nedir sizin tam olarak? Yani madem asgari ücretle çalışmıyorsun burada bu cins acıklı mesajlar yazarak, bir siyasi kazanım elde etmeyi mi umuyorsunuz?

Yazdığınız uyanıklık yapma mesajına istinaden yazdım.
Fakat sonrasında gereksiz olduğuna karar verip değiştirdim. Çünkü ikili diyalog yaşamak istemiyorum.
Her söylediğim sözün ardını düşünebilecek yaştayız şükür.

Ajitasyonu ben yapmıyorum.
1400 liraya aile geçindiren, hatta geçindiremeyip, hafta sonları ve akşamlar kahvede, orada burada çalışan onca bildiğim insan var.

Birisi kalkıp da, uyanıklık yapmayın, o sınır 4 kişilik aile için deyince insan hali ile çok yazacak birşey bulamıyor.

Çünkü insanlar o para ile aile geçindiriyor, geçindirmeye çalışıyor.

Sizin lafınızdan sonra ortaya çıkan şu oluyor,

1400 lira ile geçinmek istemiyorsanız, ailenizde kim varsa çalıştırın, refaha erersiniz.
Bende bu minvalde 2.5 yaşında kızım var, işe mi vereyim dedim.
Malum 1400 lira kişi başı kazanç, kızım aç kalmak istemiyorsa çalışmalı. Öyle ya.

Burç

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:40

Asgari ücret, adı üstünde bir insanoğluna verilecek en düşük para.
Sen bununla ile aile geçindirmeyi hayal ediyorsan çok beklersin.

Bence "asgari ücret" diye birşey de olmaması gerekir. Bırak kimse memnun değil zaten, ne çalışan beğeniyor, ne de işveren beğeniyor. Kendi aralarında anlaşsınlar, herkesin ederi ne ise o kadar para alsın. Ahmet ile Mehmet aynı parayı almak zorunda değil. Kapasiteleri aynı mı?

Recep ALKAN
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:44

Burası işin farklı boyutu.
Ama Asgari Ücret şart. Çalışan ne olursa olsun %100 olarak iş verenin eline bırakılmamalı.
Patronların ne kadar adil olabildikleri ortada sonuçta
Devlet asgari ücret ile 1400 liradan aşağı veremezsin diyor. Alt limit belirliyor.
Bunun üzerinden ise yine Ahmet ve Mehmet farklı özelliklerine göre farklı maaşlar alabiliyor.

Bu farklılıkları kişilerin özellikleri belirlediği gibi, firmanın mali yapısı da belirliyor.

sayfa 96
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 959697 ... 101102103   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET