Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Asgari Ücrete Yapılan Zamlar
« önceki   1234 ... 100101102   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
cuneyt vulas

7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 22:55

sabah ve aksam toplu tasima kullaniyorum. ( vapur ve hizli tramvay )

ister istemez etrafinizi seyrediyorsunuz.. niye cogunluk mutsuz, keyifsiz, gözlerinin piriltisi kacmis, etrafina bos gozlerle bakiyor hep merak ederim aslinda etmemek lazim..
iste sebebi bu baslik icinde var zaten.
halkimizin cok buyuk bir kismi hayata küskun hatta dogduguna pisman..
sebebi iste bu ASGARI UCRET..

toplu tasimalara bindiginiz de ADAMA BAK SAKAL TRASI BILE OLMAMIS veya AYIP BE INSAN DISLERINI BILE FIRCALAMAZ MI? AGIZLARI KOKUYOR.. diye kimseyi tenkit etmeyelim.. malesef halkimiz günden güne daha kötü sartlarda yasamaya caliyor.. ya MUTLU AZINLIKLAR ?

AHMET GÜRBÜZ
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:00

ALLAH işçi'nin yardımıcısı olsun

Sezgin G.
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:01

Adamlar zam yapıyorlar yine yaranamıyor
Ülke yönetmek gerçekten zor.

cuneyt vulas

7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:09

sadece maaslara mi zam yapiyorlar?
herseye kat ve kat daha zam geliyor?
yeni bir baslik mi acsak acaba ASGARI UCRETLER ZAM YAPTIGINIZ ICIN TESEKKURLER diye

Efe Kahraman

7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:12

Alıntı:
Adamlar zam yapıyorlar yine yaranamıyor
Ülke yönetmek gerçekten zor.

Dalgamı geçiyorsun sen?
Verelim bakalım eline senin bu maaşla geçinebilcekmisin?
Doğalgaz'ı üretmiyormuşuz zam,Elektriğe zam,suya zam,kuma zam,ona zam buna zam işçiye,memura gelince dalga geçer gibi sembolik zam.

Ben bu zam'a anca gülerim.

erkin1
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:23
GEÇTİĞİMİZ YILLARDA BU HESAPLARDA YAPILDI...

Tel çözüm bölgesel asgari ücret'e geçmek...
İstanbuldaki asgari ücret ile Adıyamanda ki aynı olamaz... Yaşam şartları bölgesel enflasyon göz önüne alınmalıdır....

Asgari Ücret tesbit kurulun da değişiklik yapılmalı... İşveren tayfası Tüik raporlarını pek iplemez...
Genel gidişat ve dengeye bakarlar....
Hükümet kesintilerde gerekli esnekliği hala yapmadı.

İşveren, Kıdem tazminatları kalksın, Asgari ücret artışı ile rakamlar Avrupa seviyesine gelsin diyor...
İşçi tarafı Kıdem tazminatının kalkmasına karşı... Çünkü işçinin bir nevi sosyal güvencesi...
Düşünülen Kıdem kesintisi devlet fonunda biriksin. Emekli olacağı zaman toplu ikramiyesini alsın deniliyor...
Amaç kıdem yükünü işverennin üzerinden almak buna karşılıkta çok daha yüksek asgari ücret rakamları...
Ortada çıkar olunca arada İşçi eziliyor... İşgücü Arz talep dengesi, tepetaklak olunca dizginler her daim İşveren elinde olmaktadır... Türkiyede vergilerden sıkılan Mısırda 70$'a işçi çalıştırıyor...Üstelik öğle yemeğide yok...
Sonuç İşverende bıkmış.... İşçi daha mağdur...
İlk adım bölgesel ücret uygulaması...

atahan
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:28

ayaklanın...

Mehmets_life
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:28

Alıntı:
Gene matematik hatası. Bir kişinin açlık sınırı 180 lira. Nasıl oluyor da 527 lira asgari ücret açlık sınırının altında oluyor?

O zaman sen 180 lira alabileceğin bir işte çalış.Bu kadar saçmalık olmaz.Bu asgari ücretin savunulabilecek hiçbir tarafı yoktur.Ekonominin iyiye gittiğine inanmak istiyorum ancak bu hükümette geçmiş hükümetlerden farklı bir politika üretemiyor.Hala bu kişlerin alım gücü düşük.Ekonomi iyileşiyorsa bu kişilere niye bir iyileştirme yapılmıyor?Arkadaşlar bu ücreti siyasi kimliğimizi bir yana bırakarak konuşalım.Bu olayın insani boyutunu görmeye davet ediyorum.

yusah
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:38

Valla bence çok vermişler. Dikkat etsinler, milletimiz bu kadar yüksek zamlarda kendini kaybeder.

Sezgin G.
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 23:40

Alıntı:
O zaman sen 180 lira alabileceğin bir işte çalış.Bu kadar saçmalık olmaz.Bu asgari ücretin savunulabilecek hiçbir tarafı yoktur.Ekonominin iyiye gittiğine inanmak istiyorum ancak bu hükümette geçmiş hükümetlerden farklı bir politika üretemiyor.Hala bu kişlerin alım gücü düşük.Ekonomi iyileşiyorsa bu kişilere niye bir iyileştirme yapılmıyor?Arkadaşlar bu ücreti siyasi kimliğimizi bir yana bırakarak konuşalım.Bu olayın insani boyutunu görmeye davet ediyorum.

Asgari ücret suan ki şartlara göre normal değilmi ama? Tabiki her sene 100-150 lira zam yapacaklar değil herhalde, bu işler uzun zamanlı işlerdir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 100101102   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET