Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Asgari Ücrete Yapılan Zamlar
« önceki   123 ... 101102103   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
BurakD
8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 21:28

^Ben zaten bir kisiden bahs etmiyorum. Yazimda oyle birsey mi okudunuz? 560 ytl ile bir aileyi gecindiren insanlar var. Dolayisiyla aclik sinirinin altinda oluyorlar.

ali_f
8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 21:32

Burak arkadaşım bir kişinin asgari ücreti ile 4 kişi geçinemez tabi, dünyanın hiç bi ülkesinde bu olmaz, belki Suudi Arabistan, Kuwait falan hariç. Senin yaşadığın Hollanda da bir kişinin asgari ücret ile 4 kişilik aile geçinebiliyor mu? Bu asgari ücret mantığına ters.

mehmet3442

8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 21:49

Tek kelimeyle yazıklar olsun başka ne denirki,hem deniyorki esnaf iş yapamıyor,ticaret öldü ölür tabiki insanların alım gücü yetmiyorsa nasıl döner bu iş ,siz 520 ytl maaş verin bu adam 500 ytl'sini kiraya versin geriye ne kalır,ne yesin o insan ,ondan sonra hırsızlık çoğaldı,suç sayısı arttı vb şeyler olacağı budur.Ben bordrolu çalışan birisiyim zaman geliyor benim aylığımdan 1000 ytl vergi kesiliyor bu vergiyi kim veriyor,kuyumcular bile vermiyorlardır,ayrıca sormak lazım bir önceki asgari ücretin belirlendiği zamandan bu yana kaç defa çeşitli şeylere zam geldi,örneğin elektrik %30 zam gelmişti yanlış hatırlamıyorsam şimdi %4 zam bunu karşılıyormu,herhalde karşılıyordur ayrıca artıyordur bile,ayrıca doğalgaza gelenler,gıdaya gelen zamlar,yazık başka ne diyelim,

BurakD
8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 22:32

Ali kardesim. Avrupanin asgari ucreti Turkiyenin ki gibi degil. Burada Yasina ve calistigin saate gore bir asgari ucret belirliyorlar. Ornegin 23 yasinda biri, haftada 40 saat calisiyorsa, asgari alacagi ucret brut, 1381, net 1172 avro. bundan en az 300 euro birde emekli maasi, isci sigortasina falan kesiliyor. Kaldi 850 civari. Kiralar ortalama 400 civari, ama devlet destegi ile bu maasta 240 avro kira oduyorsun. Mecburi olan hayat sigortasi iki kisi 180 avro civari(18 yasina kadar ebeveynlerle beraber sigortali oluyorsun). aylik 200 euro en az alis verise gider. Kaldi 250 civari. Orta model bir araban varsa, 60 vergiye, 40 sigortaya odersin. elektrik gaz, 140 avro aylik, (sonradan hesaplama yapiyor, az kulandiysan yil sonu kullanmadigin geri odeniyor) simdi aklima gelmeyen daha o kadar harcama ve aylik gider var. Yani gecinebilirsin ama sinirda yasarsin. Birde bir suru devlet destegi aliyorsun. Adam akilli harcamasini bilen birisi rahatca gecinebilir

Turkiyede Kucuk illerde yasiyorsan, bir aile kil kanaat 540 ytl ile gecinebilir ama gercekten de aclik sinirinda gecinir. Karamanda ev kiralari, aylik 200 ytl civari, su, gaz, elektrik telefon masrafini ciktiktan sonra eline 250 ytl kalir. Aylik bir ailenin eve 150 ytl gideri olur herhalde. Kaldi 100 ytl. Bununla cocuklarin okul parasi, harcligini falan cikartabilir ve kucuk giderler giderilir ama elinede birsey kalmaz. Istanbulda bu iki katidir eminim ama zaten asgari ucretle Istanbulda da oturulmaz ki. Herkes kesesine gore yerinde yasamali. Bu asgari ucretin niye dusuk oldugunu bir once ki mesajlarda anlattim. Hemen mevcut yonetime saldirmayin. Zamaninda yapilan hatalarin hesabinin TAMAMI bunlara kesilmemeli. (Simdi ki yonetim ne kadar iyi oldugu ayri bir tartisma konusu tabi ki.)

CEMİL ZAFER

8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 22:46

yeni asgari ücret belirlendi ancak ekonomik krizle beraber ortaya çıkan işsizlik sorunu her geçen gün artmakta kişiler çalışmakta olduğu işten ayrıldıktan sonra bocalayarak ne iş olsa yaparım gayretiyle evine ekmek parası getirmek için uğraşan çoluk çocuk herkesin üstüne yüklenen kamburun daha da büyüdüğüne gören siyasetçileri insafa bekliyorum.asgari ücretle büyükşehirde kıt kanaad geçinen insanları dinleyin siyasetçiler bırakın politikayı üretimi destekleyin tüketişm toplumu olmayalım lütfen sırf oy toplamaklar yalanla dolanla asgari ücreti kıdım kıdm arttırmakla olmuyor olmuyacak allahhereksin yardımcısı olsun kötü günler bizleri bekliyor...........

messiah_haktan

8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 22:57

Asgari ücretle calislarin payi ne kadar ve hangi meslek gruplari asgari ücrete calisiyor? Simdi bir doktor 1100 YTL civari maas aliyorsa bir tezgahtarin 550 YTL almasi bence gayet normal.

BurakD
8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 22:58

" target="_blank" class="postlink">izle

Ya sadece tüketerek tükeneceğiz, ya da üreterek var olacağız...

Beni ovme sozlerini birakiniz, gelecek icin neler yapacagiz onlari soyleyiniz, MK Ataturk.

Ne guzel soylemis atamiz. Size tamamen katiliyorum Cemil Zafer bey. Bos laflari birakip Artik icraata gecsin degerli siyasilerimiz. Sadece secimler yaklastiginda koltugunuzdan kalkmayin. Vatandas calismak istiyor, komuru erzagi sizden degil kendisi almak istiyor. Yatirim yapin o kadar rahat koltugunuzdan politikacilik yapacaginiza.[/code]

Ayhan
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 22:16

Yeni asgari ücret 577 lira

Asgari ücret 16 yaşından büyükler için 1 Ocak 2010'da net 577 lira olacak. Yapılan zamla toplam 41 simit alınabiliyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25037922/

Vatana millete hayırlı olsun... Durmak yok yola devam...

Efe Kahraman

7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 22:20

Bravo!
Beğendim,Tebrikler.
Gerçekten bu kadarını beklemiyordum!
Hemen istediğim Bmw 1.16'i'yi alabilirim kredi ile.
Cebime fazla parayı giriyo nasılsa.
Geçim sıkıntı yaşamam.

Ben buna zam diyenlere ancak (Gülerim)

En son Efe Kahraman tarafından Sal 29 Arl 2009, 22:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Ayhan
7 yıl önce - Sal 29 Arl 2009, 22:27

Alıntı:
bu büyük zammı nasıl değerlendirecek vatandaş

Simit Sarayı zengin olacak. 41 kere maşallah

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101102103   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET