Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
ali_35
6 yıl önce - Pts 08 Ağu 2011, 00:19

Sanırım Kocaeli Filo'suna veda etmiş bir 302T...

Haberin ayrıntıları:

Alıntı:
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen itfaiyeci eğitim programlarının 8’incisine katılan itfaiye erleri sağlık kontrolünden geçirildi.
Öte yandan Kocaeli İtfaiyesi Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü (KOBİTEM) tarafından verilen eğitimlerin ardından düzenlenen sertifika töreninde her itfaiye erine değeri 1000 TL olan tam teçhizatlı itfaiye giysisi hediye ediliyor. 8’inci ekiple birlikte şimdiye kadar toplam 220 kişiye eğitim verildi. İtfaiye erlerinin eğitimleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki uygulama platformunda gerçekleştiriliyor. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim veriliyor. Ekipler, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele ediyorlar. Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumanın, oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle ani parlama ile tutuşturulması sağlanıyor. İtfaiyeciler, konteynırda oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamını görüyor. Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katılıyor. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde itfaiye erlerine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösteriliyor. Dumanlı simülatörde yaralı arama kurtarma çalışmaları ile dar alanda çalışma yöntemleri öğretiliyor.

Link :
http://www.haberciniz.reklam_link.com/kocaelide-egitime-gelen ...23123h.htm

Misafir 864

2 yıl önce - Sal 02 Arl 2014, 11:58

İkinci resimdeki Çocuk Parkındaki Sarı renkli Otobüs Kavakçılık işletmesine ait Enter marka resmi araçtır.Önündeki mavi 0352 mercedes oda servis çeken bir araç,önlerindeki büyük ihtimalle man 570 izmit belediyesinde ikarus yoktu.İLK araçlar Enter-0352 Mersedes-Margurus 25 likler-0302 mersedesler-ve V 6 dediğimiz mersedesler mevcuttu.

yılmaz büktel

2 yıl önce - Sal 02 Arl 2014, 15:45

Alıntı:
aracın filo numarası 12 gibi.

Gibisi fazla hatta düzenli sıralanmışlar gibi görülüyor. Önde 12 numara ardında 8 ve en arkada 4 numara görülüyor. Her ne kadar çevrede başka otobüs göremiyorsam da sanki yakınlarında benzer olarak 11-7-3; 10-6-2; 9-5-1 şeklinde sıralmış 3 sıra araç daha var gibime geliyor.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara