Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
mert1969

7 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2009, 03:13

Kısa tip 0302 hala hizmette mi acaba?

yılmaz büktel

7 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2009, 11:35

Bu resim 1999 yılı öncesinden olmalı. Arka taraftaki migros depremde yıkılmıştı ve biz sadece bir ay önce pek çok İzmitlinin yaptığı gibi orada alış-veriş yapmıştık. Otobüsün konumuna bakılırsa daha o yıllarda servisten alınmışa benziyor. Yol çalışanlarının servis aracı gibi görülüyor

kemalcanhakkı

7 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2009, 16:13

Alıntı:
Arka taraftaki migros depremde yıkılmıştı

Yanlışınız var hocam bina hala duruyor Sadece Migros buradaki magazasını kapattı Daha sonra burası bir carşı gibi kullanıldı oda tutmayınca Merkezi Kayseride bulunan Belmar Marketleri burayı aldı ve halada Belmar marketleri bu binayı kullanıyor bende evime cok yakın oldugu için bu marketi kullanırım sık sık bina ve otoparkı hala ayakta yani..

Alıntı:
Kısa tip 0302 hala hizmette mi acaba

Hizmette değil muhtemelen bir garajda çürümeyi bekliyordur belkide çürümüştür.

kemalcanhakkı

7 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 20:22

(+)

Fuar açılışından bir kare başka bir başlıktan buldugum bir fotograf iki orobüs göze çarpıyor yakın olan büyük ihtimalle bir belediye otobüsü..

M.Ali Sade
7 yıl önce - Pzr 13 Arl 2009, 00:48

Yukarıdaki resim gerçekten çok güzel.

Ancak resimdeki otobüslerin ikisi de belediye otobüsüne benzemiyor.Çünkü otobüslerin koltukları şehirler arası modellerdeki gibi.Kafalıkları çok net belli oluyor.

Bize yakın duran otobüs O302 malzemeleri ile yeniden toparlanmış bir O321 gibi duruyor.Malum İzmit Varan Turizm'de Harem-Gölcük hattında çalışan bir sürü O321 Mercedes vardı.

O302 benzeri boyası da hoş durmuş.Muhtemelen de İzmit-Gölcük-Karamürsel hattında çalışan bir otobüs olabilir.

Yanından geçen burnu düşük otobüs de ilk bakışta Magirus'u andırsa da ön jantının tripleks olduğu görülüyor.Zaten Magirus olsa böyle "hımbıl" durmaz.Muhtemelen MAN ya da İnter kamyondan bozma bu otobüs de Kandıra-Karasu-Kocaali hattına ait olabilir.

Önden giden Ford Transit'in bordo rengini siyah beyaz fotoğraftan bile görür gibiyim.

Güzel fotoğraf.Teşekkürler arkadaşım.

Herkese selamlar...

emel oguz
7 yıl önce - Cmt 22 May 2010, 18:29

Sitede bahsi geçmesine rağmen resmi olmayan Deutz midibüslere ait bir fotoğraf. Nacizane kendi çekimim olup 30 Haziran 1985 yılına aittir.

tolga24
7 yıl önce - Cmt 22 May 2010, 23:37

Alıntı:
Acaba 80'li yıllara ait olduğunu tahmin ettiğim bu resimdeki 0305 olabilir mi?

Mert Bey'in resmindeki 305 benim bahsettiğim 305 olabilir mi bilmiyorum ama Yuvacık Belediyesi'nin araçlarının benim hatırlayabildiğim en eski tarihe kadar o renkte olduğunu (açık mavi) çok net anımsıyorum. Belki odur belki değildir, net bir şey söylemek mümkün değil. En son bal sarısına dönmüştü yanılmıyorsam renkleri ki 1998-1999'lı yıllar bunlar.

Emel Hanım'ın resmi de çok kıymetli. Sanırım elimizdeki tek Magirus fotosu. Önünde eğer yanılmıyorsam Kocaeli Fuarı'nın afiş reklamı asılmış. Sefa Sirmen döneminde fuar dönemi boyunca hep otobüslerin önünde böyle bez afişler olurdu. Daha sonra 302T'ler gelince (geldikten birkaç yıl sonra) giydirme reklama dönüldü.

Akın Kurtoğlu

7 yıl önce - Cmt 25 Eyl 2010, 18:15

İzmit Belediyesi'ne ait ulaşabildiğim en eski otobüsler "3" ve "4" filo numaralı "Dodge" (arşivlerde "köhne Doç'lar" olarak zikredilmekteler ) otobüslerdir. 24 Ağustos 1962 yılında bu iki otobüsün satışı yapılmak üzere gazetelere ilân veriliyor.

"3" numaraya 22.000 muhammen bedel biçilirken, "4" numaranın ederi 20.000 lira olarak belirleniyor. Her ikisi de dizel olan bu otobüslerin sonradan satılıp satılamadıkları hakkında ise herhangi bir bilgiye ulaşamadım.

Bunlar muhtemelen 1947 veya 48 model yapma kasa olmayan (orijinal) arabalar olup, 15 sene kadar İdare'de kullanıldıktan sonra ıskat ediliyorlar. "1" ve "2" numaralı olanlarıysa bu tarihten daha evvel filodan ayrılıyorlar olmalı...

Akın KURTOĞLU

ssserhat
7 yıl önce - Çrş 13 Ekm 2010, 14:30

Bendende birkaç fotoğraf. O zaman reklam verildikten sonra otobüsün fotoğrafı hatıra kalması için çekilmişti.

(+)   (+)   (+)   (+)

Gökhan AsGül
6 yıl önce - Prş 06 Oca 2011, 22:54

Demiryolu hattı yanındaki duraklarda görülen araçlar 0302/0352 kısa şasi otobüsler. Bir bayram günü de olabilir ama bence bu araçların hizmete girdiği gün çekilmiş bir fotoğraf bu. En öndeki aracın filo numarası 12 gibi. Alınlığında M.Paşa-Derince yazıyor sanırım. Araçların içinde kumbara var. Bu fotoğraf ile ilgili notlarım malesef yanımda değil şu anda. Fotoğraftan çıkarabildiklerimi paylaşmak istedim sizlerle...

(+)

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara