Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Serhat Küçüközler
9 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 00:56

Yarımca Belediyesi'ne ait bir otobüs.(Fotoğraf kalitesi için kusura bakmayın )Başlığa daha önce başka bir fotoğrafını eklemiştim...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=543933#543933

(+)

yılmaz büktel

9 yıl önce - Cum 04 Tem 2008, 23:53

İzmit şehir geçişinde kırmızı renkli 0302 mersedes belediye otobüsü.

ama İzmit mi, Yarımca mı, yoksa Derince belediyesine mi aitti bilemem. çünkü bunların hepsinin kırmızı ve mersedes belediye otobüsleri vardı gibi hatırlıyorum. Otobüsün yönü istanbul tarafı olmalı, deniz kıyısı gerilerde kalmış

(+)

kemalcanhakkı

9 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 20:07

(+)

Mehmet Ali Pasa (Simdiki Adıyla Bekirpasa )-95 Evler Arası Calısan Bir Belediye Otobusu Tahminim 1990'lardan Olması Gerek

(+)

Buda Daha Yakından Goruntusu

www.ozgurkocaeli.com.tr

En son kemalcanhakkı tarafından Prş 13 Ksm 2008, 20:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ertugrul_112233
9 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 11:25

Alıntı:
Mehmet Ali Pasa (Simdiki Adıyla Bekirpasa )-95 Evler Arası Calısan Bir Belediye Otobusu Tahminim 1990'lardan Olması Gerek

Fotoğrafa biraz tebessüm biraz hüzünle baktım.Evet tahminin doğru 90 lı yılların başına ait bir fotoğraf ozamanlar lisedeydik.95 evlerden bu otobüslere biner izmit'e giderdik şimdi düşünüyorumda zaten fotoğraftaki aracın tabelasındada yazıyor 95 evler-derince-m.alipaşa yani araç izmit'e kadar her yerden yolcu alır yada indirirdi şimdi herkesin bildiği gibi böyle bir uygulama yok.Demekki eskiden ulaşım olması gereken gibiyken şimdi bana göre çok saçma bir sistem ile kent ulaşımını yapıyoruz.

kemalcanhakkı

8 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 17:28

Yine Bir Eski Fotograf Cumhuriyet Parkından Onde Kırmızı Arkada Mavi Onun Arkasındada Sarı Renkte Otobus Var O Zamandan Bu Zamana Degişmeyen Bir Sey Var Evet İzmit Lisesi Yine Aynı Yerinde Acaba Otobusler Hangi Hatlarada Kullanılıyordu

(+)

tolga24
8 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 02:36

Bunlar daha çok şehirler arası otobüslere benziyorlar (Arkadaki sarı hariç). İzmit'te çalışan 302'lerin koltukları şehirler arası otobüs koltuğu şeklinde değildi. Özel bir tur için bekliyor olabilir bu otobüsler. Ayrıca öndeki otobüs de Ikarus'a benziyor, şaşırttı beni. Ama MAN olsa gerek. Tabi üstadlar bunun kararını daha iyi verir.

Cumhuriyet Parkı'nın düzenlemesine bakınca resim 80'lerin sonu 90'ların başı gibi geliyor. O tarihlerde bir ara İzmit'teki Derince ve Körfez hattı otobüsleri Acısu Vergi Dairesi yanındaki caddeden (ismini unuttum kusura bakmayın) yukarı çıkar ve Gazi Lisesi'nin önünden Derince istikametine dönerek ring atarlardı. Durak da Cumhuriyet Parkı'nda değil İzmit lisesinin önündeydi(yanlış hatırlamıyorsam). Otobüsler Paşa'ya gitmezdi. Bu sebeple şu anda durak olan resimdeki araçların durduğu yer o dönemde durak değildi diye hatırlıyorum. Daha sonra Halkevi kalkışlı otobüslerin durağı İzmit lisesi önü, Derince hattının durağı Cumhuriyet Parkı olarak ayrıldı. Bu da şehir içi otobüsten ziyade şehirler arası otobüs olmalarımı tezimi kuvvetlendiriyor. Ama tabi o yılları benden daha iyi hatırlayan birileri çıkarsa durum daha net anlaşılır.

İyi akşamlar.

yılmaz büktel

8 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 02:52

Yukarıdaki resmi daha önce tartışmıştık. linkten okuyabilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=483178#483178

kemalcanhakkı

8 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 16:32

(+)

İlginc Bir Fotograf Su Anki Seka Arazisinin Oldugu Bolgeler Muthiş Bir Kalabalık Var Bir Toren Yada Bayram Gunu Olabilir Saat Kulesi Yine Gozukuyor Ve Yolun Sadece Bir Tarafından Arabalar Geliyor Kırmızı Bir Belediye Otobusu Gorunuyor Arkadada Mavi Bir Minubus Herhalde Derince Yada Körfez Tarafına Gidiyorlar

yılmaz büktel

8 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 17:00

aşağıdaki linkte görülen mesajımda da bu yolun devamı görülüyor ve yine kırmızı bir mersedes belediye otobüsü görülüyor. ancak refüjdeki ağaçların büyümesinden yola çıkarak bunun daha yakın bir tarih olduğunu söyleyebiliriz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=861127#861127

mert1969

8 yıl önce - Sal 27 Oca 2009, 02:00

(+)

1996 tarihli bir gazete küpüründe, "Sünnet gezi aracı"na dönüştürülmüş Mercedes-Benz 0302...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara