Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Eskişehir'in En Temel Sorunu Nedir?
« önceki   123 ... 3738394041   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 38

Sizce Eskişehir'in En Temel Sorunu Nedir?
Çevre Yolları 5.4%  5.4%  [10]
Kent İçindeki Yollar 13.5%  13.5%  [25]
Trafik Sorunu 33.5%  33.5%  [62]
Hava Kirliliği 1.6%  1.6%  [3]
Altyapı Yetersizlikleri 8.1%  8.1%  [15]
Hizmet Bütünlüğünün Olmaması 5.4%  5.4%  [10]
Çarpık Kentleşme 11.4%  11.4%  [21]
Kenar Semtler 12.4%  12.4%  [23]
Yeterli Medya Organlarının(Gazete-T.V) Bulunmaması 8.6%  8.6%  [16]
Toplam Oy : 185

26METİN
6 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 11:21

Eskişehirdeki sorunların nedenini halat çekme yarışmasına benzetebiliriz.
vatandaş olarak bizler doğruya doğru yanlışa yanlış demediğimiz sürece sorunlar çözüme kavşmaz
bu olay ulaşımdada otopark sorunundada çevre yolu ihtiyacı konusundada böyle
ilk önce vatandaş olarak bizler kararlı olmalıyız. aynı çevre yolunu kullanıyoruz . birimiz şikayetçi diğerimiz. memnun
hergün hepimiz aynı tramvaya biniyoruz . bazımız balık istifi yolculuktan yada 3-4 tramvaya binememekten şikayetçi iken bazılarımız toz kondurmuyor.
kimse griye gri demiyor ya beyaz diyor ya siyah diyor
hatta siyaha beyaz , beyaza siyah diyen bile var
BİZ BÖYLE OLDUĞUMUZ MÜDDETÇE . ESKİŞEHİR HALKI OLARAK DAHA ÇOK ÇİLE ÇEKERİZ.
görüş önmli değil. halk olarak biz tarafsız yorum yapalım . doğruya doğru yanlışa yanlış diyelim yeter.
öenerimiz sunarken "EVET AMA" demeyelim bahane üretmeyelim.

ethem özer
6 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 19:24

Bana Eskişehir'in en büyük projesi ne olur diye sorsalar, hiç düşünmeden Eskişehirlinin birlik ve beraberlik içinde olması derim. Bu sağlanamadığı sürece sorunlara çözüm bulma olasılığı sıfır. Çünkü hemen birinin ak dediğine kara demek bir alışkanlık haline gelmiş. Aslında bu bilinçli olarak kurulmuş bir tuzak. Sorunlarının özünün siyasi noktalara çekilerek, Eskişehir'in devasa haline gelmiş sorunlarının çözülmesini engellemek ve Eskişehirlinin, kenti ileri götürecek projeleri konuşmasını ve gerçekleşmesini engellemek. Bu tuzağa bilinçsiz bir şekilde düşen aklıevvelleri bir kenara bırakırsak, çoğunluğu bunu bilerek yapan Eskişehir düşmanları. Yine büyük çoğunluğunun Eskişehirli olmadığını özellikle not olarak düşeyim.
Aklıevvelin bir tanesi Kalabak suyuna laf etmiş. Bütün şehirlerin imrenerek baktığı ve Eskişehir'in en büyük değerlerinden birine gölge düşürmeye çalışacak kadar gözü dönmüş. Türkiye'nin tartışmasız en sağlıklı suyu ve Eskişehirlinin % 95'i bu suyu içer. Hatta çeşmelerden içilebilecek su aksa bile, yine kalabak suyunu içmekten vazgeçmez. Yani bu kadar gerçeklerden uzaklaşmış bir anlayışla neyi konuşacaksın?
Ha şunu da söyleyeyim, bütün sorunlarına rağmen dinozorcu Melih'in Angara'sını bir kenara koyarsak, Türkiye'nin en yaşanabilir şehri. O yüzden yerel siyasetçi tayfasının dümensuyunda giden iyiniyetli arkadaşlara sesleniyorum; bu tuzaklara düşmeyin. Eskişehir'in gerçek sorunlarının çözümüne odaklanın. Ömrümde bu siyasetçi bezirganı kadar beceriksiz bir güruh görmedim. O kadar beceriksizler ki, Eskişehir'in yararına gerçekleştirdikleri bir tane projeden bahsetmek mümkün değildir. 40 yıldır Eskişehir'in yüzünü güldürecek bir tane çakılan çivi gösteremezsiniz. Bundan önce herhangi bir yaraya merhem oldukları görülmediği gibi bundan sonra da bir fayda görülme olasılığı kesinlikle yoktur. O kadar yüzsüzdürler ki, suratlarına tükürseniz yağmur yağdı zannederler. Üç tane kaz verin Odunpazarı'ndan, Köprübaşı'na güdemezler. Bu beceriksizleri güdenler de, Eskişehir düşmanlığına hayatlarını adamış kimselerdir. Bunları iyi bilip, bunlara rağmen çözüm bulmak biz Eskişehirlilerin birinci ödevidir.

Misafir c6a

6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 08:28

sayın ethem farkındamısınız bilmem
cümlelerinize yapıcı ve birleştirici olmamız gerekir diye başlarken ( ki buna bende katılıyorum ) yazınızın sonlarına doğru ayrıştırıcı cümleler kurmuşsunuz . sadece kendi fikir ve görüşlerinizi doğru gibi lanse etmişsiniz. bu şekilde nasıl birlik ve beraberlik içinde olacağız söylemisiniz.
bırakalım yerel veya merkezi yönetimi
daha biz eskişehirliler olarak gerçek ihtiyaçlarımız konusunda hem fikir olamıyoruz.

26METİN
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 08:53

sayın Ethem ÖZER bey
nedir bu nefret bu kin biraz relaks olunuz.

Alıntı:
Ha şunu da söyleyeyim, bütün sorunlarına rağmen dinozorcu Melih'in Angara'sını bir kenara koyarsak, Türkiye'nin en yaşanabilir şehri. O yüzden yerel siyasetçi tayfasının dümensuyunda giden iyiniyetli arkadaşlara sesleniyorum; bu tuzaklara düşmeyin. Eskişehir'in gerçek sorunlarının çözümüne odaklanın. Ömrümde bu siyasetçi bezirganı kadar beceriksiz bir güruh görmedim. O kadar beceriksizler ki, Eskişehir'in yararına gerçekleştirdikleri bir tane projeden bahsetmek mümkün değildir. 40 yıldır Eskişehir'in yüzünü güldürecek bir tane çakılan çivi gösteremezsiniz. Bundan önce herhangi bir yaraya merhem oldukları görülmediği gibi bundan sonra da bir fayda görülme olasılığı kesinlikle yoktur. O kadar yüzsüzdürler ki, suratlarına tükürseniz yağmur yağdı zannederler. Üç tane kaz verin Odunpazarı'ndan, Köprübaşı'na güdemezler. Bu beceriksizleri güdenler de, Eskişehir düşmanlığına hayatlarını adamış kimselerdir. Bunları iyi bilip, bunlara rağmen çözüm bulmak biz Eskişehirlilerin birinci ödevidir.

ayrıca siz merak merak etmeyin 40 yıldır . Eskişehire kim neler yaptı yada yapmadı . Eskişehir halkı gayet biliyor ( özellikle 45-50 yaş üstü ) .
Eskişehirin yüzünü güldürecek bir proje önerinde destekleyelim. yada bu zamana kadar yapılan projeler hiçmi yüz güldürmedi. sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.
hiç bir şey yapılmasa bile Eskişehire yapılan toki projeleri bile binlerce alenin yüzünü güldürdü.
bu konutlardan yararlanmayanlara bile faydası oldu. kiralar makul seviyelere indi.

ethem özer
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 10:35

Ben özellikle yapıcı olmaya çalışıyorum. Allahaşkına söyleyin, bu siyasetçi tayfasının son 40 yılda yaptığı bir tane özel proje var mı? Varsa söyleyin. Benim gözüm Polatkan'ı, Zeytinoğlu'nu vb arıyor. Şimdikiler onun tırnağı olamaz. Eğer bu siyasetçiler biraz becerikli olsaydı, çok başka şeyleri konuşurduk. O yüzden gerekirse bunlara sert konuşup, yola getirmek lazım

osman yörükoğlu
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 10:45

Alıntı:
Bana Eskişehir'in en büyük projesi ne olur diye sorsalar, hiç düşünmeden Eskişehirlinin birlik ve beraberlik içinde olması derim. Bu sağlanamadığı sürece sorunlara çözüm bulma olasılığı sıfır. Çünkü hemen birinin ak dediğine kara demek bir alışkanlık haline gelmiş.

Bizim insanımız Türkiye'ye göre epey anlayışlıdır.Saygılıdır.Ufak birşeyde tartışmaz.İkili polemiğe girmez.Eğitim durumu da iyidir .Dışardan herkes de yaşamak ister.Merak eder.Beğenir.Fakat birlik beraberliğe gelince sıfır.Bu şehirde gözlemlerime göre insanımız ne yazık ki çok şikayetçi biraz kendini beğenmiş gibi tavır da var sanki insanlarımızda.Zaten bu yüzden birlik beraberlik biraz eksik.Ha diğer şehirlerde birlik beraberlik tam mı.Elbette değil.Türkiye'nin her şehrinde ayrışmalar var.Fakat Eskişehir'e bu ayrışma biraz daha fazla.Bana göre Eskşehir' in artıları eksileri bu şekilde.

Misafir 216

6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 14:09

Yeni iş sahaları. İş yok

osman yörükoğlu
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 14:18

Alıntı:
Yeni iş sahaları. İş yok 

Osb'de 55 bin kişinin çalıştığından haberin yok galiba.Ve ne zaman gitsem epey bi fabrikanın inşaat halinde veya bitmiş olduğunu görüyorum.

26METİN
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 14:26

evet osman bey bazıları maalesef göremiyor .
değininiz gibi organize sanayi sürekli ilerliyor.
1 ay arayla git tanıyamasınız. mutlaka ya ek yapılmıştır. ya yeni fabrika inşaatı başlamıştır.

osman yörükoğlu
6 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 14:35

Alıntı:
evet osman bey bazıları maalesef göremiyor . 
değininiz gibi organize sanayi sürekli ilerliyor. 
1 ay arayla git tanıyamasınız. mutlaka ya ek yapılmıştır. ya yeni fabrika inşaatı başlamıştır. 

Özellikle arka taraflarında en az 15-20 tane inşaatı tamamlanmış faaliyete geçmeye hazır olan ve bi o kadar da inşaatı başlayan fabrika görüyorum.

sayfa 38
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 3738394041   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET