Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Eskişehir'in En Temel Sorunu Nedir?
« önceki   1234 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

Sizce Eskişehir'in En Temel Sorunu Nedir?
Çevre Yolları 5.5%  5.5%  [10]
Kent İçindeki Yollar 12.7%  12.7%  [23]
Trafik Sorunu 33.7%  33.7%  [61]
Hava Kirliliği 1.7%  1.7%  [3]
Altyapı Yetersizlikleri 8.3%  8.3%  [15]
Hizmet Bütünlüğünün Olmaması 5.5%  5.5%  [10]
Çarpık Kentleşme 11.6%  11.6%  [21]
Kenar Semtler 12.2%  12.2%  [22]
Yeterli Medya Organlarının(Gazete-T.V) Bulunmaması 8.8%  8.8%  [16]
Toplam Oy : 181

emreca61

2 yıl önce - Pts 06 Tem 2015, 16:17

Trafik ve temizlik. Böyle gelişmiş ve güzel bir şehirde sokakların pislikten geçilmemesi acı bir durum. Rüzgarda yürürken yüzünüze her an bir poşet yapışabilir. Trafik problemi de yolların eksikliğinden değil, araç park yerlerinin eksikliğinden ve insanların eğitimsizliğinden.

Misafir 4b8

2 yıl önce - Çrş 02 Eyl 2015, 15:16

Belediye başkanı, Türkiye'nin en başarısız başkanıdır.

Misafir 9aa

2 yıl önce - Çrş 02 Eyl 2015, 16:11

Alıntı:
Belediye başkanı, Türkiye'nin en başarısız başkanıdır.

He ya mesela Melih basgan var Ankaraya deniz getirdi, Istanbulun muhallebici basgani var istiklali 5 kere yapip bozdu beylikduzune metro yapcam deyip metrobusle kandirdi onu da yapana kadar milletin anasini aglatti falan filan... E tabi Buyukersenin bunlarla asik atmasina imkan yok, ne yapsin adam kendi capinda bisiyler yapiyo iste...

mura+
2 yıl önce - Çrş 02 Eyl 2015, 23:43

Trafik sorunu ve ayrıca yetersiz ve pahalı toplu taşıma hizmeti.
Toplu taşıma yetersiz ve pahalı olunca insanlar haliyle özel araca yöneliyorlar bu da trafik sorununu daha da arttırıyor.
Özellikle son 10 yıl içinde semtlere giden otobüslerin sefer sıklıkları iyice azaldı. Çeşitli problemlerden dolayı şu an 10 sene öncesinden çok daha az sayıda özel halk otobüsü faaliyette.

kaan fahriyel
2 yıl önce - Prş 03 Eyl 2015, 03:15

mükemmel bir şehir , sorun falan yok , sadece biraz daha fazla çöp kovası lazım , porsuk çayının etrafındaki kafelerin olduğu alanda gezerken iki saat çöp kovası aradım , var olanlar naylon poşetli izmariti atacak yer zor buldum

şimdi küçük minik bir örnek
porsuk çayının etrafında kafelerle dolu tamamen yayalara ayrılmış caddelerin alt kısmında duvar setinin dibinde bira içen insanları gördüm hemde bir hayli fazla idi , galiba pazar günü olduğu için , böyle bir görüntüyü amerikada ve avrupada pek göremeyiz sanırım çünkü oralarda halka açık noktalarda alkol tüketmek yasak

her ne kadar nahoş bir şey gibi zannedilsede bu gelişmişlik alanında ve kent kültürü bağlamında amerika ve avrupa gibi batı dünyasınında ilerisinde olduğunun kanıtıdır ( alkol alınmasını savunduğum zannedilmesin ama hiç bir olay yaşanmaması herkezin kendi keyfi aleminde bulunması , kimsenin kimseyi rahatsız edici bir tutumda bulunmaması genciyle yaşlısıyla insanların huzurlu bir yaşam döngüsü içerisine girmiş olması takdire şahen bir durum ....

amaç birbirene saygı ve hoşgörü ise ( batı dünyasının çatladığı olgular ) bu bizde de pek ala çok güzel var

CengizHan Pala
2 yıl önce - Prş 03 Eyl 2015, 11:37

Yüzölçümünün geniş olması nedeniyle hizmet götürmedeki zorluklar. Aynısı Ankara, Konya, Şanlıurfa, Malatya gibi iller için de geçerli.

Burak ÇİÇEK
2 yıl önce - Prş 03 Eyl 2015, 12:02

Alıntı:
Trafik sorunu ve ayrıca yetersiz ve pahalı toplu taşıma hizmeti.

Toplu taşımanın pahalı olmasının nedeni 2 etaptan oluşan Tramvay projesini Büyükşehir Belediyesi'nin kendi imkanlarıyla yapmış olmasıdır.

Malum iktidar partisinden olmayan belediyelere yeterli kaynak ve destek verilmiyor. Yılmaz Hoca bu projeleri Avrupa Bankasından aldığı kredilerle yapmıştır. Hizmete girdiği sene UITP ''2004 LIGHT RAIL WORLD AWARD'' ödülü aldı. ESTRAM projesi, Zürih, Brüksel, Dresden ve Rotherdam'ın da içinde yer aldığı toplam 12 proje ile yarışmıştı ve bu projede 1. oldu. Bunu anlatmamın nedeni bu projenin işler ve geliştirilebilir bir proje olmasıdır. Mesela özellikle yoğun saatlerde kalabalık oldukça fazla bu yüzden daha fazla araca ihtiyaç var ama alınamıyor. Neden kaynak yok? Bu yüzden pahalı. Zamanla bu sorunların düzeleceğine inanıyorum.

Öte yandan trafik sorunu elbette kentin büyümesiyle giderek arttı. Ancak Eskişehir, kent merkezi mimari olarak bitişik nizamla yapılandırılmış, iç içe geçmiş konut stokuyla oluşmuş bir yer. Yeni gelişen noktalalara Büyükşehir Belediyesi zaten bir sürü bulvar inşa ediyor.

Ancak kent merkezine yeni yollar yapmak neredeyse imkansız. Bana göre esas sorun trafiğin düzensiz olması. Ayrıca ''Avrupa Kenti'' diyoruz ama pek çok yolda şerit çizgileri yok. Hep söyledim Eskişehir Büyükşehir Belediyesi birçok konuda örnek bir belediyedir ama yol konusunda ne yazık ki örnek alacağı pek çok şehir var.

Misafir 449

2 yıl önce - Cum 30 Ekm 2015, 13:27

10 kere mecburiyetten gittigim ögrencileri ve Afyon Emirdaglilardan baska insan göremedigim,makyajli evlere sahip ex memleketim, ne ise ve amaca yaradigini anlayamadigim heykellerle dolu basit bir sehir, ben övülecek bir sey göemedim,Istanbul, Alanya ,Antalya.Izmir, Konya,Bursa gibi sehirlerle sürekli ticari iliskileri olan bir sahis olarak tek kelimeyle diyorumki Eskisehir gercekten sisirilmis balon sehir..Tekraren Eskisehire gitmem icin ticaret disinda sebep yok, o kadarda övünülecek, güzellikleri yok ,Eski otantik görüntüsünü,misafirperver insanlarini,neredeyse tamamen kaybetmis...........
Not: Ankarada yasayan Dedesi 50-60 sene önce Eskisehir Ciftelerden göc etmis bir aile cocuguyum...Eskisehir Göcmeniyim..

bülentD

2 yıl önce - Cum 30 Ekm 2015, 17:24

Sayın misafir gelmesende olur, hatta daha iyi olur. Emin ol bu şişirilmiş!!! Eskişehir sen gelmediğini için hiçbirşey kaybetmeyecek.

Misafir 5d7

2 yıl önce - Pts 02 Ksm 2015, 19:22

Surekli sel basmadigi icin ulasim yola girmeye basladigi icin kulturun ve sanatin onunu actigi icin carpik kentlesmenin olusumunu azaltmaya calistigi icin frankfurt koln ve buna benzeyen japonya amerika ve avrupa sehirlerinin kardeslik teklif ettigi icin yani avrupa turkiyeyi sevmesede onca il arasindan fark edilmesini sagladigi icin beceriksizse sehirime becerikli bir belediye baskani istemiyorum

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET