Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mehmetkonyar

7 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 21:11

Üsküdar-Kadıköy arasında sabaha kadar 15F çalışıyor bilgin olsun. Beykoz arabası normal saatlerinde Zeynep Kamil üstünden Beylerbeyi'ne gidip sahile inerken, geceleri Doğancılar üstünden Üsküdar'a gidiyor ve sahil yolundan Beykoz'a devam ediyor.

Ortaçeşme'den Kalkışlı Gece Tarifesi:

00:15*
01:15*
02:40*
03:40*
05:20
05:40
06:00

Yıldızla işaretli seferler Üsküdar üzerinden gidiyor haberiniz olsun.

kenanmar
7 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 23:14
Orada bir S.beyli var uzakta...

Aslında Mart 2009'da Kadir Topbaş Sultanbeyli'yi ziyaret ettiğinde müjde kuşunu uçurdu, S.beyli'ye metro taahhüt etti. Ancak yine B.şehir'in planlarında Ümraniye-S.beyli arasındaki bölgeye Metrobüs hattı çekmek var.
Kanımca yıllar boyu şehrin uzağında kalan, yalıtılmış olmanın kuşattığı bu bölgeye metro gibi hem fazlasıyla para gerektiren hem de "hadi şimdi yapalım" desek en az 5 sene bekleyeceğimiz bir metro yapılacağına; projesi, parası daha kolay bulunabilen bir metrobüs yapılırsa en azından metro için 10 sene beklerken doğru düzgün bir ulaşımdan mahrum kalınmamış, eski püskü otobüslerden kurtulup kalitelisine binilir.
S.beyli'den halihazırda ancak 1.5 saatte Kadıköy'e ulaşılabiliyor. Üsküdar'da her ne kadar otobüsler Şile Otoyolu'ndan gitse de en az 1 saat ama o yol da bir o kadar uzak. Senelerdir o tarafta oturan insanlar b.şehiri kazanan partilere blok halinde oy verdiler ama metro görece daha fakir o bölgenin insanlarına değil, yeni oluşan kaymak tabakanın Başakşehir'deki sakinlerine uğruyor, kendi içinde çifte standart bir hal.
Çok komik bir tablo, S.beyli'de oturan bir insan h.limanına varıp oradan uçağa binse 1.5 saatte Atina'ya bile gider.
Halihazırda Üsküdar-Ümraniye-Tepeüstü metrosu yapılacağı kesin, Tepeüstü'nden ötesine uzar mı uzar ama o da bir 10 seneyi bulur. Yani mevcut 131C hattına bir metrobüs çekilsin bir ucu SG Havalimanından başlasın gayet güzel olur.

Mehmet Kasım
7 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 01:04

Alıntı:
Ancak yine B.şehir'in planlarında Ümraniye-S.beyli arasındaki bölgeye Metrobüs hattı çekmek var.

bu metrobüs hattı sanırım anadolu otoyolundan mevcut metrobüse acıbademden bağlanacak. ümraniye ile çok ilgisi yok. en azından çarşı, santral falan geçmeyecek. buralara metro şart. er yada geç.

aydın gemicioğlu
7 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 17:04

En kısa sürede bu hattın yapılması taraftarıyım...En kalabalık ilçe Ümraniye'den Sabiha Gökçen Havaalanı'na gidilemiyor..Ne kadar saçma...Anadolu yakası her zamanki gibi üvey evlat muamelesi görüyor.Başka bir açıklaması olamaz...Zaten otogarda yok..Harem otogarının görüntüsü canlı cenazeyi andırıyor..Anlamadık gitti..

Mehmet Kasım
7 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 22:19

Alıntı:
En kısa sürede bu hattın yapılması taraftarıyım...En kalabalık ilçe Ümraniye'den Sabiha Gökçen Havaalanı'na gidilemiyor..Ne kadar saçma...Anadolu yakası her zamanki gibi üvey evlat muamelesi görüyor.Başka bir açıklaması olamaz...Zaten otogarda yok..Harem otogarının görüntüsü canlı cenazeyi andırıyor..Anlamadık gitti..

Yılların Kadıköy'ündende S.G. Havaalanına gidilemiyor, Bostancı'dan da. Ümraniye daha dünün "ormaniye" si

edisahin69
7 yıl önce - Pzr 14 Mar 2010, 00:47
E 3

Ben Ümraniye'de oturuyorum ve sık sık SG yi kullanıyorum. Arkadaş Ümraniyeden gidilemiyor demiş. Ben çok rahat gidebiliyorum. E3 var 4.Leventten SG'ye çoğu zaman ekspres giden. O yoksa 24 saat 10E var tabi Kadıköyden aktarma yapmak lazım 10E ile.

Mehmet Kasım
7 yıl önce - Pzr 14 Mar 2010, 01:33

Alıntı:
Arkadaş Ümraniyeden gidilemiyor demiş.

metroyla gidilemiyor dedik.

otobüsle herhalde gidersiniz.

İSMAİL ÇELİK

7 yıl önce - Pts 15 Mar 2010, 12:16

Alıntı:
En kalabalık ilçe Ümraniye'den

Bilgi yanlışlığını düzeltelim.Daha önce GOP idi en kalabalık ilçe.Ama Arnavutköy ve Sultangazi ayrılınca artık en kalabalık ilçe BAĞCILAR.

Bu arada Çekmeköy,Sarıgazi,Taşdelen,Yenidoğan,Alemdağ'da ayrıldı ve ilçe oldu.Yani Ümraniye nüfusuda azaldı.(Resmi sayıma göre tabi)

Bu hattın olacak zaten ve ben S.B.G bağlantısını savunmuştum hep.

Mehmet Kasım
7 yıl önce - Pts 15 Mar 2010, 12:37

Alıntı:
Taşdelen,Yenidoğan,Alemdağ'da ayrıldı ve ilçe oldu.

bunlar ilçe olmadı ki. çekmeköye bağlılar.

İSMAİL ÇELİK

7 yıl önce - Sal 16 Mar 2010, 11:17

Alıntı:
bunlar ilçe olmadı ki. çekmeköye bağlılar.

Biliyorum ben milletin kafasında canlansın diye yazdım.Bu arada Sarıgazi ve Yenidoğan ile Kartal'a bağlı Samandıra'da Sancaktepe adında ilçe yapıldı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM