Ana Sayfa  

Ali.Özcan

Cum 19 Arl 2008, 19:33   İST » Üsküdar-Ümraniye-Sarıgazi-Sultanbeyli-Kurtköy-Sabiha Gökçen Arasına Metro Hattı Yapılamaz mı?

Böyle bir hat inşa edildiği zaman birçok İETT hattı rahatlamış olur.Ümraniye trafiği bu hat sayesinde minibüs ve belediye otobüslerinden kurtulmuş olur.

Ayrıca bu hat üzerine Anadolu otogarı inşaa edilebilir.Şehiriçine kadar metro geldiği içinde şehirlerarası otobüslere ait servis araçlarıda kaldırılabilir.Otogarın yeride Kurtköy olması en mantıklısı diye düşünüyorum.

mesajı beğendiniz mi?: +1
C. H. Engin Er

Cum 19 Arl 2008, 20:00  

Zaten böyle bir hat olacak ama, tarihi çok da yakın değil... Üsküdar-Ümraniye-Çakmak arasında birinci etabı yapılacak, daha sonra 2.etabı da Sarıgazi Askeri Lojmanlara kadar olacak...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=998315#998315

Birinci etabın istasyonlarını çizmiştim, 2.etabın istasyonlarını da önümüzdeki hafta çizer yüklerim....

Başkan metronun havalimanına da gdeceğini söylemişti zaten;

http://www.ntvmsnbc.com/news/450808.asp

Tabi Sarıgazi den sonrasının yapılmasına 10'lu yllar var daha... Zaten asıl yoğunluk Ümraniye-Üsküdar arasında. Bir de havalimanı yolcusunun büyük kısmıda Kadıköy-Pendik hattından bu sebeple daha önce Kadıköy-Kartal-Sabiha Gökçen yapılmalı...

mesajı beğendiniz mi?: +1
Ali.Özcan

Cum 19 Arl 2008, 22:35  

Biliyorsunuz Tepeüstü aktarma merkezi var.Buraya yolcular belediye otobüsleri ile geliyor.Çekmeköy ve Sarıgazi trafiği malum.Metro ile insanlar Tepeüstü aktarma merkezine daha hızlı gelecektir.Böylece aktarma merkezine yolcu taşıyan belediye otobüsleri aktarma merkezinden Avrupa yakasına kaydırılarak buradaki otobüs sayısı arttıralabilir.Sabah ve akşam sıkışık olan otobüslerde de bir rahatlama meydana gelir.

mesajı beğendiniz mi?
Baran34

Cum 16 Oca 2009, 19:37  

Böyle bir hattın olması kuşkusuz çok yararlı olacaktır. Ancak bu hat olana kadar da insanların hava alanından buralara ulaşması gerekiyor. Anadolu Yakası'nın en nüfuslu ilçesi olan Ümraniye'ye Sabiha Gökçen'den giden otobüs yok. Bu çok komik bir durum bence.
Ayrıca, E-3'lerin tabelasında; Çekmeköy, Sarıgazi, Samandıra yazıyor, ama öğleden sonra bir, iki otobüs o istikametten gidiyor. Diğerleri direkt TEM'den Levent'e geçiyor.

mesajı beğendiniz mi?
İSMAİL ÇELİK

Cmt 17 Oca 2009, 23:26  

Alıntı:
Ancak bu hat olana kadar da insanların hava alanından buralara ulaşması gerekiyor. Anadolu Yakası'nın en nüfuslu ilçesi olan Ümraniye'ye Sabiha Gökçen'den giden otobüs yok. Bu çok komik bir durum bence.

Öncelikle merkezden merkeze insanların taşınması lazım.

mesajı beğendiniz mi?
Baran34

Cum 20 Şub 2009, 14:40  

Alıntı:
Öncelikle merkezden merkeze insanların taşınması lazım.

Çekmeköy demiyorum, Ümraniye diyorum ki Ümraniye merkezî bir yer değil mi? Yeni ilçeler oluşmadan önce Gaziosmanpaşa'dan sonra en yoğun nüfusa sahip yerdi. Yani Anadolu Yakası'nın en kalabalık ilçesi.

mesajı beğendiniz mi?
İSMAİL ÇELİK

Cum 20 Şub 2009, 15:15  

Sabiha Gökçen'den Ümraniye'ye direkt otobüs yok diyorsunuzda,havalimanı yolcuları daha sonra daha çok nereye gidiyorlar.Benim gözlemim Ataşehir,Kadıköy ilçe sınırlarına daha çok.

Yanlış anlama başlıkta adı geçen yere olması tarafıyım.

mesajı beğendiniz mi?
umitcoskun

Cmt 09 Oca 2010, 06:04  

SAYIN ABİLERİM ŞUBAT Ayında sabiha gökçen de sabah 8.20 uçagım var.. üsküdar merkez fıstıkagacında kalıyorum.. sabiha gökçene 7.45 te en geç varmam gerekiyor check in işlemleri için.nasıl gidicem metrobüs,dolmuş,taksi,iett hangisiyle nasıl gidebilirim yardımcı olurmusunuz ?

mesajı beğendiniz mi?
C. H. Engin Er

Cmt 09 Oca 2010, 11:12  

Hafta içi ve hafta sonu Kadıköy'den saat 07'de TEM'den giden ekspres E-10 var. 45 dakikada rahatlıkla havalimanına götürür. Yani yapman gereken önce Kadıköy'e gitmek sonra da E-10'a binmek. Kadıköy'e de 12A ile gidebilirsin yanılmıyorsam...

Not: Bu ve bir önceki mesaj ilgili başlığa taşınabilir....

mesajı beğendiniz mi?
umitcoskun

Cmt 09 Oca 2010, 17:40  

abi sabah 7.30 da sabiha gökçen de olcam.. 6 da e-10 a bincem onu biliyorum da.6 ya kadar nası kadıköyde olcam 6 dan önce araba yokmuş.dolmuş falan var mı acb ?

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: