Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 391
faruk elibol

10 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 21:53

arkadaşlar siteyi biraz güzel takip edelim yakın tarihte bir beklenti yok orçun beyin yazısını okursanız sistemin 20-22 si gibi geleceğini söylüyor

sundbax
10 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 23:45

inşallah dediğiniz gibi olur. artık şöyle sağlam bir kış yaşamanın vakti geldi...

CUMALİ

10 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 23:59

kar güzeldir ama kurban bayramını bir atlatsak diyorum. 10 gün boşluktan faydalanıp bol bol sonbahar resim çekeriz nasipse.

arnold
10 yıl önce - Pts 08 Ksm 2010, 00:13

kasımın gidişatı kimseyi yanıltmasın tüm veriler bu kışın kar ve yağış anlamında çok iyi geçeceğini gösteriyor.

TimuçiN ÖzaT
10 yıl önce - Pts 08 Ksm 2010, 19:35
KASIM SİSTEMİ

22-25 Kasım arasında beklenen sistem çok kuvvetli bir soğumaya neden OLMAYACAK. Öncelikle deniz suyu sıcaklıkları normallerin üzerinde. Kasım'da, kıyılarda kar olasılıkları zayıf, iç ve yüksek kesimlerde hafif- en fazla orta kategoriye yakın kky ve kar yağışları olası gözüküyor. Ancak sıcaklıklar normallerin altına inecektir. Asıl soğuma 4-12 Aralık arasında beklenmelidir. Yoğun kar yağışları ve aşırı soğuklar ise 20 Aralık'tan sonra etkisini göstermeye başlayabilir. Aralık ayında da sıcaklıkların bazı yerlerde 15- 20 derece arasında seyretmesi muhtemeldir. Konuyla ilgili detaylar gelecek...

Serkan Sezenoğlu

10 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 18:41
Beklediğimiz gibi bir kış sezonu olacak mı?

Bayramdan sonra artık inşallah yavaş yavaş biz karseverlerin özlemle beklediği bu sezonki kış mevsimine gireceğiz...
Kar gelecek diye beklemesi , yazılanları ,tahminleri, modelleri takip etmesi, perdeyi heyecanla aralayıp beyaz renk zeminleri bile ''kar yağdı da tuttu mu acaba?'' diye yanılsayarak avunmayı ya da yanılmadan karşımdaki bembeyaz manzara karşısında dilimin tutulmasını,bu yaşıma(38) rağmen çocukça bir o pencereye bir bu pencereye koşuşturmayı, bu sene de 2004 ya da 87 gibi olur mu bir daha acaba diye ümit etmeyi, artık çocuklarıma doğru düzgün bir kar yağışını gösterip onlarla kar topu oynamayı beklemesini bile özledim...
Bu arada size de olur mu bilmem ama kar yağdığı günler moralim bozuk olsa da,o beyaz kar tanelerini havada uçuşurken görünce içimi bir mutluluk kaplar..çok üzgün de olsam ,cebimde beş kuruş para olmasa da o beyazlık bana hep umut verir, herşeyi unutturur,içim kıpır kıpır eder akşamı ve yağışın şiddetinin artıp artmayacağını beklerken...
Bir de madem bu kadar kar seviyorsun Abant'a git,Uludağ'a git diyenleri anlayamıyorum...Kar benim mahalleme,evimin üstüne yağacak, onun yerleri sıfırdan tuttuğunu görücem, yağış miktarını,hızını sürekli kontrol edicem ve diğer semtteki insanların heyecanlarını yazılarından ve kameralardan takip edicem...Ben böyle kar yağışından zevk alırım..Sanki oralara yağan karları ilk tutma aşamasında göremediğim için bana ait değilmiş gibi hissederim... yani aslında ben kendi yaşadığım şehir İstanbul'da kar yağmasını seviyorum demek ki...çünkü başka şehirlerde de kar yağışlarına çoğu sefer denk geldim ama İstanbul'daki kar yağışını kaçırdığım için çoğu zaman zevk bile alamadım.... işte ben böyle biraz manyakça bir kar aşığıyım..bilmem ki benim gibi düşünenler var mıdır?
Herkese şimdiden iyi bayramlar...

faruk elibol

10 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 19:57

arkadaşlar güneşte geçtiğimiz hafta kuvvetli bir patlama olmuş kış üzerinde bir etkise olurmu?

tarantulam ahmet

10 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 20:56
kasım sonu aralık başına dikkat diyorum

indekslerin gidişatı nao ve ao olumlu sinyaller vermeye başladı bakalım ilerleyen günlerde netleşecek ancak kasım sonlarından ya da en geç aralık başından itibaren kışın ayak seslerini duyacağız inşallah bekleyip görelim derim sürprizlere hazır olmakta fayda var bu arada tahminlerime reklam_link ziyaretçi defterinden ve tarantula tahmin sayfamdan ulaşabilirsiniz sevgiyle kalın

Tunahan_41
10 yıl önce - Cum 12 Ksm 2010, 21:36

meteoroloji aralık ocak şubat sıcaklık

zafer yüce

10 yıl önce - Cmt 13 Ksm 2010, 05:09
KASIMDA NE DEMİŞTİK?

Öncelikle forumun kilitlenmesine anlam veremediğimi belirtmek isterim...Adı üzerinde forum burası..Erken açtığınız forumda bir kaç sayfa ilerlendi diye sayfayı kilitleyecekseniz,ilerde beklenen kar sistemleri yaklaştığında ne yapacaksınız?Tahmin yapmayan arkadaşlardan özellikle ricam özellikle kış mevsimi başlamamışken lütfen yazılarınızla işgal etmeyin burayı..okuyucu olarak katılın.Bakın ben en son yazımı 29 ekimde yazmışım ve forumu işgal etmemek adına seyrek yazacağımı belirtmişim...Paniğe gerek yok,29 ekimdeki yazımda zaten kasımın ilk yarısından birşey beklenmemesi gerektiğini yazdım...ikinci yarısında ise denge teoremi gereği sert sistemler görülebileceğini ancak kar beklenmemesi gerektiğini söyledim...15 gün önce yazdım bunları ama forum kilitlendiği için güncellemeyi yapamadım...Arkadaşlar YB beklediğimden de uzun sürecek bunu söyleyebilirim...Bayramda İstanbulda lokal yağışlar görülebilir fakat son haftaya kadar ciddi bir soğuma görünmüyor...Orçun üstada kasımın son haftası konusunda katılmadığımıda söylemek isterim...29 Ekimde yazdığım gibi,ekimde gördüğümüzden daha soğuk bir sistem gelebilir fakat istanbula kar yağarsa benim için sürpriz olacaktır kasımda...Bırakın yağmasın kar kasımda zaten...sabredin...Bu kış son yılların en verimli kışı olmaya hala adaydır...Kasım büyük ihtimalle normallerin üzerinde kapanacaktır ama bu kış bence istanbul için son yılların en güzel kışı olacaktır..

sayfa 391
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet