Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
sağanak rüyette
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 19:59
Obsesif Karsızlık Sendromu(Kısaca OKS)

Özellikle istanbullu arkadaşlar şu karsızlık yüzünden ne hallere geldiler baksanıza.artık havada uçuşan yere kadar donmuş olarak ulaşamayan su kütlelerine bile sevinir olmuşlar.daha geçen aylarda (ekim yada kasım ayı olmalı) basından aldıkları bir fotoğrafta hareketli çekildiği için yağmur tanelerini kar tanesi olarakmı lanse edenleri ararsın yada istanbulda dağbaşına,çavuşbaşına kar yağdı diyemi sevinenlerimi ararsın.artık tıp ve psikiyatr literatürüne yeni bir hastalık eklendi adıda “obsesif karsızlık sendromu” yani OKS hastalığı

sağanak rüyette
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 20:43
obsesif karsızlık sendromu belirtileri

Obsesif karsızlık sendromu hastalığının en büyük belirtileri ise şunlardır:havada yağan yağmuru kar olarak görmeleri ve bu durumu kendilerinden başka kişilere karşı ispatlayamamaları,bilimsel ve teknik olarak modellerde kar yapacak seviyede bir sistem mümkün olmamasına rağmen kar yağacak umudunu herzaman korumaları ve sonucunda büyük hüsran yaşamaları ve depresyona girmeleri,bir diğer belirti ise tahminleri çoğunlukla tutmayan ve kendilerini kapalı devre “üstad” olarak lanse eden kişilere karşı aşırı bir bağlılık içinde olmaları ve üstadlardan başka hiçbir kişi ve kuruma inanmamaları(örnek:ariftarif,sistemci,prince@ v.s),en tehlikeli belirtisi ise artık kıştan umudunu kesen birisinin anti-kış moduna girmesi ve etrafa sürekli olumsuz beyanlarda bulunması ki bu forumda bu arkadaşlardan epey var.son olaraktan bu kişiler kış bitimi eski sağlığına tekrar kavuşmaktadırlar.

onur1905
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 20:58

selam benim yaşım 14 şu ana kadar istanbulda gördüğüm en güzel kar yağışı 2004 yılı aranızda bazı üyelerin 1987 yılındaki kar yağışını anlattıklarında o günü yaşamak isterdim.Acaba istanbulda bu sene fırtınalar yaratacak kadar kar yağar mı? tahmininz için şimdiden teşekkürler

zavigun
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 22:27

evet bende hatırlıyorum o karı. kar yağmadan önce seller götürüyordu istanbulda. tam sömestra çıkıcağmz günün öncesinde olmuştu. normalde 30 dakikayla gideceğim yeri ( okul - ev ) 8 saatte gitmiştim. çok kötüydü ... oda tıpkı 87 karı gibi vardı o kadar uzun sürmesede

brqmeric
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 23:19

ORTA AKDENİZ ÜZERİNDEN YENİ BİR YAĞIŞLI HAVA GELİYOR! KUVVETLİ YAĞIŞ VE KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT!

Genel DurumÜlkemiz bu gece saatlerinden itibaren batı bölgelerimizden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Hafta sonuna kadar yurdun büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca bu gece ve yarın sabah saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere don hadisesi bekleniyor.

Yarın (Salı); Marmara, Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ile akşam saatlerinden sonra İç Anadolu’nun batısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Konya) ve Batı Karadeniz’de yağış bekleniyor. Ege ve Batı Akdeniz’in kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde yağmur şeklinde görülecek yağışların, Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale), Kıyı Ege (Muğla, Aydın, İzmir) ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Çarşamba günü; Doğu Anadolu’nun doğusu ile Rize ve Artvin dışında tüm ülke yağışlı geçecek. Genel olarak yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Kırklareli, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Güney Ege kıyıları, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgesinin batısı ile Ankara, Afyon, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Perşembe günü; Marmara, Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), İç Anadolu’nun batısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Konya), Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Sivas, Kayseri ve Niğde çevreleri yağışlı geçecek. Genel olarak yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Edirne, Kırklareli, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Cuma günü; Trakya dışında tüm ülke yağışlı geçecek. Yağışlar genel olarak yağmur ve sağanak, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir ve Ankara çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava Sıcaklığı; yağışa rağmen, lodosun etkisiyle, yarın (salı) kuzey, iç ve batı kesimlerde, çarşamba günü kuzey ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

Pazartesi gecesi ve Salı sabahı, yurdun iç ve doğu kesimlerinde beklenen yer yer kuvvetli buzlanma ve don hadisesinin oluşturabileceği olumsuz şartlar; Salı, Çarşamba ve Perşembe günü beklenen kuvvetli yağışların oluşturacağı olumsuzluklar (sel, su baskını, heyelan, taşkın v.b.), salı günü Batı Akdeniz ve Kıyı Ege’de güneyli yönlerden (Kıble ve Lodos) Çarşamba günü, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında güneyli yönlerden (Lodos) kuvvetli olarak (50-60 km/saat) eseceği tahmin edilen rüzgarın oluşturabileceği olumsuzluk şartlar (soba ve doğalgaz zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, çatı uçması v.b.) nedeniyle ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

doğancan GÜLER

4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 23:24

Sayın sağanak rüyette prince@ üstad deidğin adam hakkında "çoğunlukla tahminleri tutmuyor" ifadesini kullanmışsın..Bence bu tamamen saygısızlık ve meyve veren ağacı taşlama taktiğidir..Neymiş efendim 850HPA yı 500 HPA yı bilenlerin kendilerini kasmalarına gerek yok demişsin.Sanırım bu platformda meraklı kardeşlerimizi bilgilendirmemiz sizi rahatsız ettiki gelip her tarafta yaptığınız gibi bu forumuda karıştırmaya gelmişssiniz..3 senedir Orçun beyin yaptığı tahminler ortada.Tabiki yanıldığı sistemler olmuştur ve olacaktır..Ermiş değilki bu adam her deidği tutsun veya her öngördüğü y.b tam orda çakılı kalsın..Bence siz en iyisi bu forumdan çekilin ve kendi platformunuza dönün(neresi olduğunu herkes biliyor) Bırakında burda tahmine aç meraklı insanları bilgilendirelim...TheArmy(PrinceTahminTeam)

troyexplorer
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 23:29
Sevgili serdarg arkadaşım

Benim söylemek istediğim şeyi anlamadın yada ben anlatamadım, orçun kardeş tahminini yapar tutar veya tutmaz konu bu değil . Tahminlerinde kullandığı terimler yabancı geldi bana ,burda yazılanları takip edip yorum yapmak için kar tutkunu olmanın yanında meteroloji uzmanı olma şartı yok herhalde ,kendimden örnek vereyim en az burdakiler kadar kar tutkunuyum özelikle kışın tv de nette ve gazetede hava olaylarını takip ederim burda kullanılan kelimelerin hiç birini bir yerde görmedim duymadım ve dolayısıyla garipsedim. Herhelde bu konu burda daha önce gundeme geldi ve tartışıldı sonra açıklama yapıldı , ya bazıları sadece son cümleye bakıyor yağacakmı yağmıyacakmı diye yada burdaki herkes uzman biz yanlış geldik

brqmeric
4 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 23:41

19 Aralık İSTANBUL'A KAR GELME İHTİMALİ BİR HAYLİ YÜKSEK.

Bülent BİRDEN

4 yıl önce - Sal 15 Arl 2009, 00:02
Özür + Tahmin.

Zafer yüce bey öncelikle sizden özür diliyorum. Azıcık sert bir üslup olmuş. Orçun beyin tahminlerini izlemekten keyif alıyorum desem daha güzel olurdu. Bizim ardımızdan diğer kardeşlerim hoş olmayan polemiğe girdiler. Aslında konumuz dışında kalan polemikleri bu sitede dillendirmesek daha güzel olmaz mı? Ben kendim de yaptığımdan rahatsız oldum. (Zafer yüce bey. Tamam Orçun bey tahminlerini tutturamıyorsa, o zaman sizin tahminlerinizi alalım.) sözümü geri alıyor ve sizden özür diliyorum.

12 aralık tahminime uygun olarak (Yarın akşam hava soğuk pazartesi sabahı yeni bir orta akdeniz sistemi polar koridoru iteleyecek. Lodos hadisesi yaratabilir. Ama polar sistem yine bu kütledeki gibi Trakya'ya kadar sokulup yeniden bizi gıcık edebilir. Sıcak yağışlar olabilir.) basınç düşüşe geçti, Bursa'mızın lodosu çok kuvvetli olmasada çıkacak gibi gözüküyor.

İspanyanın batısına bir polar koridor saldırısı var. Bu Atlas okyanusu üzerindeki sistemin Orta akdenize gelmesini engelliyor. Ama Mayorka bölgesindeki orta akdeniz mT kütlesini bize iteliyor. Bu da bu kütleyi güçlendiriyor. Cumartesi günü cP veya mP kütlesini (balkanlar veya karadeniz) memleketimize üst seviyeden sokmayabilir. 1500 m ve üstü seviyesi yine ısınır ve sıcaklıklar İstanbulda + 4-8 oC aralığında salınabilir. Ululdağ'da -1 oC görülebilir. Oklüsyon (kapalı cephe)sistemi oluşabilir. Ayın 22'sine kadar yağmur yapabilir. Hatta üzücü olan polar mP ile orta akdeniz mT kütleleri arasındaki rekabet yüzünden bol sıcaklık değişimli, bol yağışlı bir hafta geçirebiliriz. Benim tahminime göre kar bir Trakya'ya sarkıp bir yukarı kaçacak. Hatta 22'sindeki son yağış Orta akdeniz olabilir. Arkasından tozlu, sisli bir açık hava bizi bekleyebilir. Bakalım.
Sevgilerimle.
[/quote]

troyexplorer
4 yıl önce - Sal 15 Arl 2009, 00:09

Bir daha okursan konu başlıgında serdara diye yazıyor bencede uzatmaya gerek yok , bende şimdi tahminde bulunucam aralıkta istanbula kar zor yahu yağsada yerde durmaz , ocak 3 çevresinde yağdı yağdı yağmadı 0cak 20 den ay sonuna doğru bekleyin . oda olmadı şubat 6sından sonra ,yinemi yağmadı son şansımız şubat 15 ten 20 sine kadar yağdı yağdı yağmadı seneye kısmet artık: (Kaynak : 2000 den bu yana yağan kar günleri)

Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet