Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14

Sizce TBF (Türk Basketbol Federasyonu) 2010 için son iki yılda iyi çalışmışmıdır?
Evet 10.1%  10.1%  [20]
Hayır 81.3%  81.3%  [161]
Fikrim yok 8.6%  8.6%  [17]
Toplam Oy : 198

Çağrı

13 yıl önce - Cmt 16 May 2009, 19:36

Bu nasıl bir organizasyonsuzluktur böyle. Daha Antalya iptal olursa hangi şehirin kullanılacağı bile belli değil. Kayseri olur, izin verirlerse İzmir olur, Fenerbahçe salonunu bitirirse orada olur. Bunun bile planını yapamamışlar. 5 sene hiçbir şey yapmadan yapmadan beklemenin acısını çekiyoruz...

Devlet38
13 yıl önce - Cmt 23 May 2009, 15:35

Toplantılar yapıldı ve sonuç olarak Türkiye övüldü 2010 hakkında son gelişmeler
Alıntı:
2010 Dünya Şampiyonası Hazırlıklarına FIBA’dan Övgü

Bugün İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen FIBA Dünya Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nda masaya yatırılan 2010 Dünya Şampiyonası hazırlıklarına yetkililer tam not verdi.

28 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihlerinde ülkemizin evsahipliğinde organize edilecek olan 16. FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’na yönelik olarak TBF Başkanı Turgay Demirel’in bugün Cenevre’de FIBA Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri’ne hitaben yaptığı sunum büyük beğeni toplarken, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Spordan Sorumlu eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ün de TBF yetkilileri ile birlikte İsviçre’de bulunması Türkiye’nin 2010 Dünya Şampiyonası evsahipliğine verdiği değeri ve önemi gözler önüne serdi.

TBF BAŞKANI TURGAY DEMİREL FIBA YÖNETİM KURULU'NA SUNUM YAPTI
TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, Sportif Faaliyetler Direktörü Emin Balcı ve FIBA ve Dış İlişkiler Direktörü Emir Turam‘ın yer aldığı TBF Heyeti’ne, FIBA Avrupa Başkan Yardımcısı ve TBF Başkanı Turgay Demirel başkanlık etti. 20 üyeden oluşan ve yılda iki kez toplanan FIBA Dünya Merkez Yönetim Kurulu’nun bugün gerçekleştirdiği oturumun önemli gündem maddelerinden bir tanesi de Türkiye’nin 2010 Dünya Şampiyonası’na yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirilmesi olurken, Türk Heyeti’nin hazırlık faaliyetlerine ilişkin yaptığı detaylı sunumun yanı sıra başta tesisler olmak üzere; pazarlama, sponsorluk, tanıtım faaliyetleri, konaklama, ulaşım vb. alanlarda kat edilen mesafeler hakkında kapsamlı bilgi ve belgeleri içeren ‘İlerleme Raporu’ da FIBA yetkililerinin dikkatine sunuldu.

SPORDAN SORUMLU DEVLET BAKANI ÖZAK, TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONAYA VERDİĞİ ÖNEME DEĞİNDİ
Turgay Demirel’in toplantıda gerçekleştirdiği sunumun ardından söz alan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye’nin ‘2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nı en mükemmel şekilde gerçekleştireceği garantisini verirken, Spor Bakanlığı görevine atanmasının ardından Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da kendisine spor gündeminin en önemli maddesinin 2010 Dünya Şampiyonası hazırlıkları olduğunu söylediğini belirtti. Spordan Sorumlu eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da ülke olarak şampiyonanın evsahipliğine verilen değerin ve önemin altını çizdi.

FIBA YÖNETİM KURULU ÇALIŞMALARI MEMNUNİYET VERİCİ OLARAK NİTELENDİRDİ
Türkiye’nin bugüne kadar organize ettiği 2001 Erkekler Avrupa Şampiyonası, 2005 Bayanlar Avrupa Şampiyonası ve 2006 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası gibi tüm uluslararası organizasyonları başarıyla gerçekleştirdiğini ve birçok alanda örnek çalışmalara imza attığını, tesisler konusunda da yaşanan sıkıntıları da son aylarda kat etmiş olduğu önemli mesafe ile büyük ölçüde aştığını kaydeden FIBA Yönetim Kurulu, hazırlanan sunumu ve ‘İlerleme Raporu’nu takdirle karşılarken, Antalya’da devam eden belirsizliğe rağmen, mevcut durumu memnuniyet verici olarak nitelendirdi.

ANTALYA'NIN DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ
Ocak ayından bugüne kadar ülkemize belirli periyotlarla dört kez ziyarette bulunan İsviçreli ve Fransız uzmanlardan oluşan BG-Algoe’nin hazırlamış olduğu raporları da inceleyen FIBA Yönetim Kurulu, Antalya’da yapımına başlanan ancak, bazı bürokratik ve hukuksal problemler nedeniyle inşasına ara verilmek zorunda kalınan ‘Antalya Arena’ projesine ilişkin durumun netleşmesi için Türkiye’ye 15 Temmuz’a kadar süre verirken, 1 Ağustos itibariyle çalışmalara yeniden başlanamaması durumunda alternatif şehir olarak Kayseri'nin düşünüleceğini ve B planının devreye sokulacağını belirtti.

ORTAYA KONAN ÇALIŞMALARIN AYNI ŞEKİLDE DEVAM ETMESİNE KARAR VERİLDİ
Öte yandan FIBA Yönetim Kurulu, şampiyona müsabakalarına evsahipliği yapacak olan tesislerin yapım ve renovasyon çalışmaları tamamlanana dek FIBA danışmanlarının Türkiye’ye yaptıkları aylık ziyaretlerin ve şehirler bazında oluşturulan ‘Yerel İzleme Komiteleri’ çalışmalarının devam etmesi yönünde karar alırken, Türkiye’den ve FIBA’dan en üst düzey yetkililerin oluşturduğu ‘2010 Yönlendirme Komitesi’nin periyodik olarak toplanarak yapılan çalışmaların aynı sıklıkta ve düzende sürdürülmesine karar verdi.

Aralık ayında gerçekleştirdiği bir önceki toplantıda, Türkiye’nin, 2010 Dünya Şampiyonası hazırlıklarına ilişkin diğer tüm konulardaki ilerlemelere rağmen tesisler konusunda programın gerisinde kalmasından endişe duyduğunu ifade eden FIBA, bu konuda acil önlemler alınması ve somut adımlar atılması hususunda ısrarcı olmuş ve inşaat çalışmalarını denetlemek üzere görevlendirdiği mimari danışmanların, her ay Türkiye’ye ziyarette bulunarak faaliyetleri yerinde incelemesi yönünde karar almıştı. FIBA ayrıca bu çerçevede Türkiye Basketbol Federasyonu’na yazılı bir bildiride bulunmuş ve öngördüğü acil eylem planının Mayıs ayına kadar eksiksiz olarak hayata geçirilmesini talep etmişti.

2014 FIBA DÜNYA ŞAMPİYONASI'NIN EVSAHİBİ YARIN BELLİ OLACAK
Yönetim Kurulu Toplantısı’nın bir diğer önemli gündem maddesi ise 2014 Dünya Şampiyonası’nın evsahipliği konusu olacak. Yarın öğleden sonra sırasıyla İtalya, İspanya ve Çin de adaylık sunumlarını gerçekleştirecek. Aday ülkelerin sunumlarını tamamlamasının ardından oylamaya geçilecek ve VIP konukların katılımıyla düzenlenecek görkemli bir törenle organizasyon bayrağını 2010 Dünya Şampiyonası kapanış seremonisinde Türkiye’den devralacak olan ülke açıklanacak.

FIBA Merkez Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Başkan – Bob Elphinston (Avustralya)
Başkan Yrd. – George Vassilakopoulos (Yunanistan)
Genel Sekreter – Patrick Baumann (İsviçre)
Onursal Genel Sekreter – Borislav Stankovic (Sırbistan)
Mali İşler Direktörü – Manfred Ströher (Almanya)
Üyeler – Steve Smith (A.B.D.), Alphonse Bile (Fildişi Sahilleri), Alain Ekra (Fildişi Sahilleri), Byn. Salamatou Maiga (Mali), Byn. Valerie Ackerman (A.B.D.), Jenaro Marchand (Porto Riko), Horacio Muratore (Arjantin), Byn. Ching Man Wai Mable (Hong Kong), Şehy Fahad Al-Ahmad Alsabah Talal (Kuveyt), Yu Zaiqing (Çin), Byn. Marion Grethen (Lüksemburg), Yvan Manini (Fransa), Jose Luiz Saez Regalado (İspanya), William Kldermans (PLW), Byn. Barbara Wheadon (Yeni Zelanda).

Kaynak: Türkiye Basketbol Federasyonu

Behçet Salgın
13 yıl önce - Pzr 24 May 2009, 15:50

eger bu projeler bitirilmeyip, turnuva'yi düzenleyemeyecek hale gelirsek, o zaman bir daha bize hic bir organizasyon verilmez futbol dahil buna!!! fifa ve uefa'nin güveni kalmaz ve rezil oluruz

hepsi TBF'nin sucu
tbf ye protesto mitingi düzenleyelim ve istifaya davet edelim
tbf binasinin önünde bulusalim

yeni salonlardan haber olmadigina göre artik otomatik olarak bu salonlar dahil edilmeli:

-Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonu
-Ankara Atatürk Spor Salonu
-Aslantepe Spor Salonu Türk Telekom Arena yani!
-Konya Selcuklu Bld. Spor Salonu
-Karsiyaka Spor Salonu
-Banvit
vs vs

"Sabret Basketbolcu, Bu Yönetim Yolcu!"

sinan erdem dome ise PORTATIF tribün gerekli"!

En son Behçet Salgın tarafından Pzr 24 May 2009, 16:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

İ.Hakkı Erdoğan
13 yıl önce - Pzr 24 May 2009, 15:54

Herşey planlandığı gibi gidiyor, çünkü biz planlamalarımızı bile son dakikada yapıyoruz. Tek sıkıntılı salon Antalya'da, hükümet Antalya Belediyesi'ne kredi verirse orasıda yapılacak.Tabi kredinin biran önce ayarlanması lazım.

Ankara'da hafriyat ve altyapı ile ilgili işler bitti sayılır, 3 gün sonra inşaatı ihalesi var.İhaleden sonra 1 ay içinde Ankara'daki inşaat başlar ve 6-8 ayda biter.

Antalya belli olmaz ama onun dışında herşey son dakikada da olsa yetişir.Bu organizasyondan alnımızın akıyla çıkarız.

hasancicek37

13 yıl önce - Pts 25 May 2009, 17:02
Nihayet en resmi site açıldı!!!

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın resmi web sitesi bugün itibariyle açılmıştır..Atılan en somut adım bu olmuş olsa gerek Siteye göre Antalya kesin olarak ev sahipliği yapacak şehirlerden biridir!!
http://turkey2010.fiba.com/

Devlet38
13 yıl önce - Pts 25 May 2009, 21:26

Nihayet bir işi becerebildiler Önceden bu turnuva için tanıtım sitesi buydu

Yakup

13 yıl önce - Sal 26 May 2009, 00:24

Ben websiteyi gayet begendim, darisi salonlara...

siteye göre Istanbul, Ankara, Izmir ve Antalyada düsenlenecekmiz. ama hangi salonlar oldugunu söylemiyorlar....

Selamlar

Sait_71
13 yıl önce - Sal 26 May 2009, 00:30

Evet sitemiz bari hazır... Onu yetiştirmiş FIBA lılar.

Sitenin üst logosundaki karakterler şehrimizdeki yapıları yansıtıyor..Ayrıca Hido'da logoda var.

hasancicek37

13 yıl önce - Çrş 27 May 2009, 15:45

Web sitesi henüz yeni açıldı..Belki şimdiden eleştirmek yanlış olabilir..Geliştirilme ihtimalinden dolayı ama..Maalesef FİBA'nın sitesinin planı kullanılmış.Keşke daha özgün birşey oluşturulabilseydi..Mesela 2007 İspanya Avrupa Şampiyonası'nın web sitesi gayet kaliteliydi ve o web sitesinin düzeni iki senedir Efes World Cup'ta da kullanılıyordu..Üzeinde biraz daha çalışılmalıdır sitenin..
Şu şekilde;
http://www.efesworldcup.com/efesworldcup/worldcup ...8.nsf?Open
veya
http://www.eurobasket2007.org/en/default.asp

Yakup

13 yıl önce - Cmt 06 Hzr 2009, 22:22

2010 için maddi destek çağrısı
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası´nın bir ayağının düzenleneceği Antalya´da inşa edilmesi düşünülen spor salonu konusu arapsaçına döndü.

Alıntı:
Bundan birkaç gün önce “2010 Dünya Şampiyonası için elimizden geleni yapıyoruz ama aynı çabayı Antalya Bld.Başkanı’ndan göremiyoruz. Umarım karşı taraf bizim bu iyi niyetimiz ve karşılıklı işbirliğine fazla direnmez” diye açıklama yapan GSGM Müdürü Yunus Akgül kafalarda soru işareti oluşturdu. Ancak belediyeden bu konuyla ilgili cevap geçikmedi. Arenanın yapılmasına karşı olmadıklarını ifade eden Başkan Prof.Dr. Mustafa Akaydın, “Bu konuda son derece iyi niyetliyiz. Bizim maddi kaynak sorunumuz var. Bu konuda da hükümetten destek bekliyoruz” diye konuştu

KAYNAK. FANATIK.COM.TR

Kusura bakma, ama onu siz iki yil önce düsünücektiniz...

sayfa 14
« önceki   123 ... 1314151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET