Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
messiah_haktan

14 yıl önce - Çrş 17 Arl 2008, 03:04
TÜR » Acil Durum, Kurtarma ve İlkyardım Araçları

Uzun zamandir wowturkey'de yoklugunu hissettigim bir baslik Eminim ki bu konuyla ilgilenen tek ben degilim onun icin arkasi nasil olsa gelir diye elimde resim olmadan bu basligi aciyorum. Burada polis, itfaiye, ambulans, kurtarma araclarinin resimlerini toplayalim. Son yillarda bu konuda da bir gelisme görüyorum. Yollarda gördügüm itfaiye, polis ve ambulans arac standartlarinda bir yükselme gördüm.

Sitede bulunan bir kac resim. Depoda park etmis arac resimlerinden ziyade aksiyon halinde olan resimler daha cok hosuma gidiyor.

Istanbul Itfaiyesi:

(+)

motocaner

(+)

motocaner

(+)

cenkcelik

(+)

motocaner

Taksim resimleri arasinda buldugum mercedes vito polis arabasi

(+)

merve85

Karli bölgeler icin özel ambulans!

messiah_haktan

14 yıl önce - Cum 19 Arl 2008, 17:38

Yeni hava ambulanslari

daha fazla bilgi: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=78249

Süha
14 yıl önce - Cum 19 Arl 2008, 17:46

Yukarıdaki hava ambulansını geçen haberlerde gördüm Edirne tarafından galiba bir hastayı 15 dakikada İstanbul’a ulaştırmışlar. Ciddi hastalık geçiren vatandaşların nakilleri için çok yararlı kullanılacak bir hava ambulansı.

volkancesur
14 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 18:14

messiah_haktan

14 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 00:55

Yukaride ki otobüs ne oluyor tam olarak? Kan toplama merkezi mi?

volkancesur
14 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 11:41

temsa prestij otobüs mobil sağlık aracıdır. içerisinde laboratuar ve muayene ünitesi mevcut.
mercedes conecto otobüs ise içerisinde 4 yatak, röntgen ünitesi ve laboratuar mevcut.

grundıg2012
9 yıl önce - Pzr 02 Hzr 2013, 17:01

erdoğan06tr
8 yıl önce - Prş 06 Şub 2014, 23:55

Polis araçları için ayrı başlık var ama bunun için en uygun yer sanırım burası.
Şimdiye kadar ilk defa Amerikan tipi bir ambulansın normal 112'de çalıştığını gördüm ve epeyce şaşırdım. O yüzden buraya da eklemek istedim.

Arkası böyle olan bir ambulansı bir de obez ambulanslarının haberi yapılırken TV'de görmüştüm. Ama bu ambulans normal ambulans.
Fotoğraf kalitesi için kusura bakmayın, birden rastlayınca üstüne bir de şaşırdım, ve bir de öndeki araçlar ilerlemeye başlamıştı o yüzden direk camın arkasından fotoğrafı çektim.

Neslihan D55
8 yıl önce - Cum 07 Şub 2014, 10:03

Alıntı:
Motorize 112 ekipleri, trafiğin sıkıştığı anlarda yaralıların imdadına yetişiyor. Motosiklet tutkunu doktorlardan oluşan motorize ekiplerin sayısı 6dan 12ye çıkartıldı 112 motorize ekiplerinde elektroşok cihazı, ventilatör, boyunluk ve atel yanında yanıklarda kullanılacak setler de bulunuyor.

Göksel17
7 yıl önce - Pts 14 Eyl 2015, 00:07
İzmir İtfaiyesi yeni AKS araçları...

İçinde kurtarma ekipmanı da bulunan ambulans aracı...

(+)

(+)

Bu tip araçlardan özellikle büyükşehirlere çok gerekiyor!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM