Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gebze'nin İstanbul'a Bağlanması için Referandum Yapılmalı mıdır?
123 ... 464748   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Evet, yapılmalıdır 33.3%  33.3%  [179]
Hayır, Gebze İzmit ile özdeşleşmiş bir ilçedir 44.5%  44.5%  [239]
Nereye bağlı olduğu çok da önemli değil 22.2%  22.2%  [119]
Toplam Oy : 537

osmancık
9 yıl önce - Pzr 07 Arl 2008, 23:01

Alıntı:
asşında anadolu yakasına gebzeyi de dahil etmek gerekir. 1 milyona yakın nüfüsu var gebzenin. ve gebze yaşayanların hiçbiri izmitliyim demz ya gebzeliyim yada istanbulluyum der.

Referanduma gidilsin mi?

Bence Gebze'liler evet der de, Kocaeli veya İstanbul ne der?

Gebze, hem coğrafi hem ekonomik olarak İstanbul'a bağlı. Ulaşım olarak da öyle.

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:06

Enteresan bir referandum olur... Sonucu ise bir muamma...

Akın KURTOĞLU

mesut_tr
9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:13

bence Gebze'nin Istanbul'a baglanmasindan cok Sultanbeyli Kocaeli iline baglansa cok daha iyi olur, istanbul'a cok uzak düsüyor..

oldu olacak Körfez ilcesinide Istanbul'a bagliyalim, hatta Adapazari'da, Istanbul'un bir tarafini Ankara'ya dayayalim...

ama gebze'nin istanbul'a baglanmasi bir anlamda ise hicde fena olmaz, sanayi ve diger yönlerden bildigim kadariyla Gebze cok zengin bir bölge ve ilce...

En son mesut_tr tarafından Pts 08 Arl 2008, 00:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

C. H. Engin Er

9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:15

Bence sonuç belli, zaten Gebze halkı kendini Kocaeli ilinden soyutlamış durumda, sadece hukuki zorunluluklar yüzünden Kocaeli'ne bağlı, günlük hayatta Gebze İstanbul'un bir parçası...

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:16

İstanbul'un Avrupa tarafındaki toprak yözülçümü Anadolu'ya göre 2 misli. Bu oranı düşürmek için düşünülen bir ödünç alma da olabilir belki... Bu kesimde; bölgenin kuzeyi, güneyine göre daha bir girinti yapar. Karadeniz kıyısındaki sınırı, Marmara tarafındakine göre daha uzundur. Şile ilçesinin sınırlarından dolayı...

Buna mukabil; Çatalca'nın bir kısmını da Tekirdağ'a versinler...

Akın KURTOĞLU

mesut_tr
9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:18

Akin abi Avrupa bölgesi daha cok Catalca dan dolayi cok büyük, ama bak bence Catalca'nin bir kismi oraya verilebilir, sile'de dogusundaki bir ile...

kenan41
9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:19

izmitin ilcesidir ve öle kalması daha dogru olur bence kocaelinin sanayideki bel kemegi olan ilcedir

C. H. Engin Er

9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:22

Alıntı:
izmitin ilcesidir ve öle kalması daha dogru olur bence kocaelinin sanayideki bel kemegi olan ilcedir

Gebze İzmit'in ilçesi değildir. Gebze Kocaeli'nin ilçesidir.

İzmit 'de aynı Gebze gibi Kocaeli'nin ilçesidir, önceden İzmit Kocaeli'nin merkez ilçesi konumundaydı ama artık öyle değil...

Serkan Akpaya
9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:27

Bence referandum İstanbul' un Anadolu ve Avrupa olarak ikiye ayrılması konusunda yapılmalıdır öncelikle. Anadolu yakasını üvey evlat gören hükümetlere ve belediyelere inat, İstanbul bölünmelidir.

Ayhan
9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 00:28

İkiye bölünmeyi hiç bir kimse istemez.

Dünya şehri İstanbul hiçbir şekilde ikiye bölünemez.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 464748   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet