Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Mersin'de nerede ne yenir, nereye gidilir?
« önceki   123 ... 91011 ... 161718   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Oğulhan
2 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2012, 22:18

Yenişehir Pozcu'da bulunan El Ruha Ocakbaşı Restoran çok lezzetliydi. Özellikle ortaya ızgara tabağı istedik. Patlıcan Kebabı, Beyti (Sarımsaklı Kebap), Ciğer Şiş, Et şiş ve içli köftelerden oluşan bu tabak çok güzeldi tabi isterseniz tavuk şiş vs de ekliyorlar. Harika bir yemek yedik. Herkese öneririm. Ve yine Mersin'in her yerinde olduğu gibi salata, ezme, pişmiş soğan, turşu, yeşillik ve çay kahve ikram

(+)

Can S.
2 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2012, 10:25

Mersin HiltonSA - Ginger Restaurant:

Deniz manzaralı, bambu perdelerin ahşap yer zeminine kadar uzandığı ambiyansıyla, uzak doğu özellikle de Çin Mutfağı'ndan çok başarılı örnekler sunan Ginger Restaurant Mersin'de bu tarz yemekleri tatmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden.

Kaynaklar: http://hilton.com.tr/tr/Mersin-HiltonSa/default.aspx
http://www3.hilton.com/en/hotels/turkey/mersin-hi ...index.html

Oğulhan
2 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 03:23

Göçmen'de Adnan Menderes Bulvarinda yol ustune Mezitli Babil'deki Saklibahçe Restoran bir büfe açmiş. 24 saat acik olmasi harika bir avantaj. Ayrica her tür fast food urununun yani sira Islak hamburger de olmasi çok iyi olmuş. İstanbul ve Antalya'da 2,50'ye yedigim islak hamburgeri Mersin'de 2 liraya yemek güzel oluyor

emrahadanus
2 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 08:40

Domino's Pizza, Mezitli'de!

Üniversite kavşağını geçince sol tarafta Şok Market eski yerinde.

oguzbuyuka
2 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 09:43

tarsus'ta mutlaka tadılması gereken lezzetlerden biri humustur. tarsus'un humusu farklı olarak meze değil, bir ana yemektir. sıcak olarak tüketilir ve sırf humus servis eden lokantalar vardır tarsus'ta. tarsus humusu insanlık tarihinde üretilmiş, insanlığın en önemli lezzetlerindendir. lezzetin tavan, zirve noktasıdır. bahsederken ağzım sulandı. şöyle limonu sıkacaksın üstüne. özlemişim.

en güzel yapanlardan biri kervan humus:
http://www.kervanhumus.com/hakkimizda.html

fotoğraf siteden alıntıdır.

Oğulhan
2 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 00:21

Mezitli Adnan Menderes'teki Rina ve Aşina Restoranlar, Viranşehir'deki Sahil Restoran'ı şiddetle tavsiye ederim. Deniz mahsüllerinden en sevdiğim olanı Kalamar en güzel burda yenir. Ayrıca Rina'da Balık Çorbası ve Balıklı içli köfteden tutun ahtapot salatasına kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Kızarmış Kalamar

Mehmet Dabak
site denetçisi

2 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 01:10

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2737313#2737313
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2737797#2737797

Bu güzel fotoları görünce nedendir bilmem ama, aniden Mersin'e taşınmayı ister oldum

Sanıyorum bu harika şehrimize de, diğer bazı şehirlerimize oldugu gibi gereken önem verilmemiş.

Sitedeki arkadaşlarımız sayesinde bu şehrimiz, gereken ilgi ve alakayı geç'de olsa görecektir. Bundan hiç kuşkum yok. Mersin bunu çoktan hak etmiş durumda "fotolara bakinca" görebiliyorsunuz bunu.

Başarılar.

Not. Can.S kardeşimizin bazı fotoları tuğralı olsaydı tanıtıma daha bir faydalı olurdu diye düsünüyorum. Yine de siz bilirsiniz tabii ki.

Ikinci linkteki manzara beni hahvetti yani gece gece

Oğulhan
2 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 21:10

Yöresel Tatlardan sıkılan arkadaşlar için çeşitli ekmek, sos ve et çeşitleriyle Subway Mersin - Yenişehir GMK Bulvarı Alpet Benzin İstasyonu'nda. Batiya dogru giderken Kipa ve CNR Expo'ya varmadan. 15cm'lik sandviçler genelde 5-6 TL arası...

(+)

En son Oğulhan tarafından Pts 30 Tem 2012, 23:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

berkaysezer
2 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 21:33

Fiyatlar çok uygun ve uluslararası kalitede standart bir tada sahip. . .Londra da yediğim sandviçin aynısını burada yedim. . .Fiyatlar uygun. . .

Emir ERTEN

2 yıl önce - Sal 31 Tem 2012, 02:43

Ne yalan söyleyim Subway ile benim hiç iyi bir hatıram yok. Sene 2010.Arkadaşlarla Washington'a gittik.Bir ikindi vakti karnımız açıktı.Yana döne yiyecek bir yer arıyoruz ama adam akıllı yer yok.Üstelik bu dediklerim Beyaz Sarayın çevresinde cereyan ediyor.Yani öyle ücra köşelerinde değil.Neyse Subway diye biryer bulduk girdik içeri.Böyle sandviç tarzı şeyler.Bilmediğimizden yaptırdık tavuklu bir sandviç.Teriyaki sos ister misiniz diye sordu adam.Bizde kuru kuru olmasın diye isteriz dedik.Sandviçi yemeye başladık ama bu teriyaki sos tatlımsı birşey çıktı.Açıkçası sandviçi de sosu da beğenmedik ve bitirmek için yedik.Yanında içtiğimiz kola tek karlı çıktığımız noktaydı.

Mersin'de ki Subway umarım ürün çeşitlendirmesine gitmiştir.Mersin'e entegre etmesi gerek kendini.Yöresel lezzetler ekleyebilir menülerine.Ben iyi olduğunu düşünüyorum ama yine de tantuni,kebap,pide,döner benim önceliklerim arasında.Bunlar varken Subway'e sıra gelir mi bilmem.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET