Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tokat Havalimanı
« önceki   1234 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
CaneR.

12 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2009, 02:32

HAVAALANI İÇİN VOR CİHAZI MÜJDESİ

Büyük ümitle, Tokat havaalanında yeniden seferlerin başlamasını bekliyoruz.

Dün öğleden sonra haber servisimize bir müjde verilmekteydi. Bu müjde, Tokat havaalanı üzerine olumlu bir gelişmeyi içermekteydi.

Bilindiği üzere Tokat havaalanımızda İstanbul-Tokat ve Tokat-İstanbul hava yolu seferleri neredeyse 1 yıla yakın zamandır durmuş halde. Pist yönü ve uzunluğunun iniş, kalkışlarda büyük gövdeli uçaklar için tehlike arz edebileceği öngörülmekteydi. Ve yine hatırlanacağı üzere hava alanına yaklaşma ve inişlerde yardımcı seyrüsefer sistemlerinden VOR Cihazı Tokat havaalanımızda yoktu.

Dün haber servisimize ulaşan müjde, işte bu VOR Cihazının Tokat’a kazandırıldığı bilgisiydi. Deyim yerindeyse, sıcağı sıcağına, daha fırından yeni çıkmış ekmek tazeliğinde, Genel Müdürlükten yazının çıkmasıyla birlikte Tokat haberdar edilmek istenmişti. Nihayetinde Tokat’ın not defterinde Tokat havaalanında Ocak ayı içerisinde uçuşların yeniden başlayacağı sözü yazılı durmakta.

İşte seyyar VOR Cihazı’nın Tokat’a kazandırılmış olması Ocak ayı için öncü gelişmelerden birisi olarak değerlendirilmekte.

Bizler halen büyük ümitle, Tokat havaalanında yeniden seferlerin başlamasını bekliyoruz.

Kaynak : http://www.tokatgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=6752

mesut_tr
12 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2009, 02:59

iyi iyi hadi hayirlisi, insallah tokat'im hakkinda hayirlisi, ben yine tekrarliyacagim, tokat suan karadeniz ve anadolu'yu bagliyan sehir konumunda ve o civarda büyük capli bir havalimani yok malesef, sivas havalimani ihtiyaci karsilayacak büyüklükte degil, tokat havalimani sorunlu, corum, amasya, ordu ve yozgat'i hic katmiyorum, tam tersine keske bu bölgemize büyük capli bir kayseri havaalani büyüklügünde bir havaalani yapilsa, bölgesel bir havaalani, yurtdisinda direk ucuslar falan insanlar cok rahatlar, ama yinede yakin zaman icin bu havalimanin tekrardan ucuslara acilmasi sart, insallah en azindan mart'a kadar ucuslar tekrar baslar...

beratdemir
12 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2009, 17:43

Sivas havalimanı o bölgenin en büyük havalimanı olacak. 4 Eylül 2010 da yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli uluslararası iç ve dış terminal binası hizmete giriyor. Terminal binası çok büyük ve uluslararası standartlarda oluyor.

Bu arada uçuşlar başlarsa Tokat a hayırlı olsun diliyorum.

Turhalli
12 yıl önce - Sal 24 Ksm 2009, 02:56

Vallah ben bu Habere cok sevindim inanirmisiniz, aylardir hep böyle bir Haber beklemisimdir.. nihayet geldi bu müjdeli haber, Insallah en kisa zamanda gelismeri sizlerden duyariz ve Toktatimiza ucakla inme sansini buluruz.

Benim icin Tokat Havalimani calismasi cok önemli cünkü ben , biz yurtdisinda yasiyoruz ve memlekete hep otobüsler veya arabyla gitmez zorunda kaliyorduk ama simdi artik THY mi olur Atlasjet mi olur ene ama yeteriki ucak insin gene Tokata harika bir haber

tesekkürler

CaneR.

12 yıl önce - Sal 24 Ksm 2009, 03:13

Bora Jet diye bir şirket kuruluyor ve filosunda 3 adet ATR-72 tipi turboprop uçak alacak şirketlerin hedefleri çapraz uçuş yapmak. şirketin uçaklar aralık-ocak gibi gelecek bu şekilde tokat gibi küçük hava meydanlarımız uçuşlarla tanışacaktır.

Turhalli
12 yıl önce - Çrş 25 Ksm 2009, 02:12

Merhaba ,

Abi Bora Jet kimdir, nasildir ... ? yenir bir Sirketmi Atlasjet gibi? .

hmm simdi ben nasil desem bende THY ucuslari yapacak biliyordum demmeki yanlis biliyormusum. ama insallah en kisa zamanda kim olursa olsun , ucalim Tokatimiza, benim inaninki cok önemli cünkü Ailem herkes Tokat Turhalda.

Su gercekki daha tam olrak net degil dimi hangi Hava yollari tokata seferlerini yapacagi?

Neyse ben genede hergün buraya bakacagim en son bilgileri almak icin insallah sizlerde paslasirsiniz yeni Haberler gelirse

Turhalli
12 yıl önce - Prş 26 Ksm 2009, 22:28

SON DAKİKA! HAVAALANI İÇİN TEKNİK EKİBİN GELİŞİNE 'SİS' ENGELİ

Tokat ilimizdeki havaalanına kazandırılan seyyar VOR Cihazı'nın yerleştirileceği yeri belirlemek üzere Ankara DHMİ'den teknik ekip bugün helikopter ile ilimize gelecekti.
Sabah Ankara'dan teknik ekibi alarak havalanan helikopter, öncelikle Sivas'a geçecek, orada yakıt ikmali yaptıktan sonra Tokat havaalanı güzergahında uçuşlar yapacaktı.
Ankara'dan havalanan helikopter sabah saat 09.30 suları Çorum Sungurlu'ya kadar gelebildikten sonra yoğun sis nedeniyle daha fazla uçulamayacağı kararıyla tekrar Ankara'ya dönmek zorunda kaldı.
Teknik ekibin geri dönüşü hakkında Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün'e de haber verildiği bilgisini edindik.
Teknik ekibin gelişi, muhtemelen Kurban Bayramı'ndan sonraya kaldı.

Kaynak: tokatgazetesi.com

Hadi bakalim insallah Bayramdan sonra sis mis olmazda su Isler biraz hizlanir diyelim. Bekliyoruz Heyecanla ...

CaneR.

12 yıl önce - Çrş 20 Oca 2010, 20:15
Borajet ilk seferini Tokat'a yapacak

AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, Bora Jet'in Türkiye'de kurmuş olduğu filonun ilk uçağının Tokat'a ineceğini söyledi.

Hava trafiğine kapalı olarak 1 yılı geride bırakan Tokat Havaalanı’nda seferlerin tekrar başlaması için girişimler devam ediyor. AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün'ün Bora Jet tarafından alınan 3 uçaktan 2 tanesinin Türkiye'ye geldiğini, seferlere başlaması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Bora Jet'in Türkiye'de kurmuş olduğu filonun ilk uçağının Tokat'a ineceğini belirten Gülsün, süreçte yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Gülsün, "Sıkıntı şu: Bora Jet kendi yerini Atatürk Havaalanı’nda tuttu ama maalesef Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı slot sıkıntısı nedeni ile Atatürk Havaalanı’na inmeye izin vermiyor. Bu teknik gerekçeler nedeniyle Sabiha Gökçen Havaalanı’na yönlendirildi ve çalışmalar başladı. Perşembe günü bakanla bir toplantı yapılacak ve Bora Jet'in Türkiye'de kurmuş olduğu filonun ilk uçağı inşallah Tokat'a inecek. Bunun tarihini sayın bakan tespit edecek. Kesinlikle bir sıkıntı yok uçak geldi. Türk Hava Yolları’nın teknik servisinde uçağın üzeri yazılıyor. 1 tanesi de ayın 18'nde Türkiye'ye gelecek. 5-10 günlük gecikmeyi normal karşılamamız lazım" dedi.

Tokat'tan Ankara ve İstanbul seferlerinin 66 kişilik uçaklarla düzenleneceği açıklayan Gülsün, "Bu uçaklar hem Ankara'ya hafta da 2 veya 3 gün hem de İstanbul'a her gün, hatta durum müsait olursa akşam gelecek sabah gidecek. Böyle bir uygulama başlatılacak. Bunların henüz tespiti yapılmadı. Ama Ankara hafta da 2 veya 3 gün, İstanbul'a ise her gün sefer olacak" diye konuştu.

http://www.airporthaber.com/v3/readnews.php?newid=20503

CaneR.

12 yıl önce - Çrş 20 Oca 2010, 20:18
Tokat Havaalanı'na talip oldular

Türk Hava Kurumu (THK) Şube Başkanı Burhan Besler, Tokat Havaalanı'na eğitim merkezi yapmak üzere talip olduklarını söyledi.

THK'da basın açıklaması yapan Besler, yaklaşık 1 yıldır hava trafiğine kapalı durumda olan Tokat Havaalanı'nı yıllık 6 bin kişinin eğitim göreceği bir merkez haline getirmek istediklerini kaydetti. 2010 yılı içersinde Tokat Havaalanı THK'na devredildiği takdirde amaçlarının burayı eğitim merkezi yapmak olduğunu ifade eden Besler, "İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi'nde gelecek gençlere Tokat Havaalanı'nda yamaç paraşütü, yelken kanat, planör vb. havacılık alanlarında, pilotluk alanında eğitim vermek istiyoruz. Yaklaşık 2 milyon TL'lik yatırımla yatakhaneler, kapalı ve açık eğitim alanları oluşturulacak. Bir diğer amacımızda Türki Cumhuriyetler ve Orta Asya'daki Arap ülkelerinden gelebilecek gençlere eğitim vererek kentin ekonomisine katkı sağlamak. Bu nedenle yetkililerden ilgi ve alaka bekliyoruz. Müracaatımız THK Genel Müdürlüğü'nce DHMİ Genel Müdürlüğü'ne yapılacak" dedi.

http://www.airporthaber.com/v3/readnews.php?newid=20579

Bence Bunlar Güzel Gelişmeler Bora Jet'in Tokat'a Seferleri Başlatması Ve Türk Hava Kurumu'nun Tokat'ı Eğitim Merkezi Haline Getirmesi Bakalım İleriki Aylarda Tokat Hava Alanında Hareketli Günler Geçireceği Kesin

mesut_tr
12 yıl önce - Çrş 20 Oca 2010, 20:33

bende bu habeleri okudum, basligimi ariyordum,bir baktim mesaj yazilmis bile..
simdi anliyamadigim benim egitim merkezi olcak, ki o bölgede ilk olur ve cokda güzel olur, o yapildigi takdirde tokat havaalani eskisi kadar rahat ucuslara acik olmayacaktir, acaba havaalani büyütülecekmi veya yeni bir havalimanimi yapilcak, enteresan bir durum, insAllah en kisa zamanda ucuslara acilir...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM