Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şehir Hatları'nın 2. Vapuru 'ŞH-KADIKÖY'
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 07:26
Şehir Hatları'nın 2. Vapuru 'ŞH-KADIKÖY'

(+)

(+)

(+)

İnşa edilmekte olan yeni nesil 5'li şehirhatları vapurlarının ikincisi olan "ŞH-KADIKÖY" ile ilgili tüm fotoğraf ve dokümanları bu başlık altında toplayacağız.

Akın KURTOĞLU

onur orhon
9 yıl önce - Pzr 14 Arl 2008, 12:36
ŞH-KADIKÖY

İDO tarafından yaptırılan ikinci şehir hatları vapuruna Kadıköy adının verilmesi son derece sevindiricidir. Bu fırsatla eski bir gözlemi aktarmak istiyorum. Bilindiği gibi Sami Akbulut vapuru İDO tarafından yenilenmiş ve İstanbul-9 adını almıştır.

Sarayburnu vapuruna da Sami Akbulut adı verilmiştir. Oysa Sarayburnu vapuru Haliç tersanesinde kızakta iken üzerinde Kadıköy adı yazmaktaydı. Suya indirilmesine yakın adı Sarayburnu olarak değiştirilmişti.

Zannediyorum bu değişikliğin gerekçesi Karaköy iskelesi ile birlikte yanan Kadıköy vapuru ile aynı ad konulmk istenmeyişi idi. Şimdi bu hak yerini buluyor.

Süha
9 yıl önce - Sal 30 Arl 2008, 05:47

ŞH-Kadıköy'ün inşaat halinde çektiğim fotoğrafları. ŞH-Fatih açılışında çekmiştim.

(+)

(+)

(+)

(+)

Süha
8 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 02:21

ŞH-Kadıköy son durumu nedir öğrenebilirmiyiz acaba ? Donanımları mı takılıyor mu yoksa test gezilerine mi başlama aşamalarına mı geldi ?

Süha
8 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 21:03

ŞH - Kadıköy vapuru şu anda Büyükada iskelesi ve çevresinde yeni kaptanlara eğitim veriyorlarmış bugün.

onureren_777
8 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 21:07

Bugün Büyükada iskelesinde duruyordu bu gemi.ŞH-Fatih vapuruna benziyor

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 21:57

2 numara da yolda, çok yakında hizmette desenize...

Akın KURTOĞLU

fatihyanar
8 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 22:00

Kaptanlara eğitim verdiğine göre inşaası bitmiş demektir.Şimdiden hayırlı olsun.Acaba bir süpriz yapıp seçimden önce hizmete alırlar mı?Almasalar bile bu yaza SH-Kadıköy ile seyehat edebileceğiz

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 22:01

İki kardeş; "Fatih" ve "Kadıköy", belki de yaz sezonunda; "Beşiktaş-Kadıköy" hattını günboyu karşılıklı seferlerle kapatırlar.

Akın KURTOĞLU

kaptan muammer
8 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 12:03

Alıntı:
ŞH - Kadıköy vapuru şu anda Büyükada iskelesi ve çevresinde yeni kaptanlara eğitim veriyorlarmış bugün.

Darısı diğer inşa edilecek kız kardeşlerinin başına , bir an önce bitirilmesi temennisiyle

En son kaptan muammer tarafından Prş 05 Mar 2009, 12:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM