Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
nur_34

9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 00:19
İstanbul'da Vazgeçemeyeceğiniz 3 İlçe Hangileridir? NEDEN?

Benim İstanbul'da vazgeçemeyeceğim 3 ilçe şunlardır;

1.Kartal : Çünkü doğma büyüme kartallı olduğum için,
2.Pendik:Kartal kadar Pendiğin de geçmişini ve şuanki konumunu en iyi bilenlerden olduğum için,
3.Adalar: Kendimi en özgür hissettiğim yer olduğu için,

En son nur_34 tarafından Cmt 06 Arl 2008, 00:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

osmancık
9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 00:47

semt'in ne olduğunu çözemedim ben.

mahalle desen değil, ilçe desen değil. ne peki?

benim sorumun cevabı hala yok
soruma cevap geldi ama çok zor nerenin semt olduğunu kestirmek..

peki ben de söylersem:
maltepe: yaşadığım ilçe
eminönü: çocukluğumun gezi mekanı
beyoğlu/üsküdar: bunları birleştirmek zorunda kaldım. ikisinin olmadığı bir istanbul düşünemiyorum.

En son osmancık tarafından Cmt 06 Arl 2008, 01:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Enes Zengin
9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 01:00

Alıntı:
Semt, mahalleden büyük, kimi zaman birkaç mahalleyi içine alabilen, alışveriş, eğitim, kültür mekanlarının iç içe bulunduğu derin bir ana caddeden oluşan, ilçeye bağımlı, kendi içinde müstakil yerdir.

Bu tanıma göre kendi sıralamam

Caddebostan, Arnavutköy ve Tuzla Sahil (Mercan/Cami)

Yiğit Demirkaya

9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 07:41

1- Pendik; Büyüdüğüm yer..
2- Kadıköy; Eskiden okuldan kaçtığımızda veya arkadaşlarla bir yere gitme ihtiyacı duyduğumuzda Kadıköy'e giderdik.. (hakkını yememek lazım )
3- ...: 3. bir ilçe aklıma gelmiyor..

murat_tasci

9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 15:49

1-Bağcılar: aslında pek beğenilmez ama benim çocukluğum geçti.Bağcılar-Parseller benim için vazgeçilmez..
2-Beyoğlu:İstanbul'un olmazsa olmazı.Her gezdiğimde bir daha gezmek istediğim istanbul'un en güzel ilçelerinden..
3-Eminönü:İstanbul'un cenneti diyebilirim tarihi yarımaya..

Kemal ÇONTAY

9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 15:59

Bırakın vazgeçmeyi, imkan olsan öldüğümde mezarımın KADIKÖY"de olmasını çok isterdim.

mesut_tr
9 yıl önce - Cmt 06 Arl 2008, 16:12

hicbirinden vazgecilmez ancak yinede siralam yapmak gerekirse:

1. Fatih = Kültür Ilcesi
2. Avcilar = Cok sakin, tam benlik...
3. Üsküdar = cok güzel, özellikle Kiz Kulesi...
( 4. Beykoz-Kartal = bu ikisininde dogasi cok etkileyici, güzel bir gezinti icin cok iyi bölgeler... )

ama dedigim gibi istanbul'un bütün ilceleri cok güzel, ayrim yapmak mümkün degil, ama yukaridakiler benim icin daha cok ön plana cikiyorlar...

Emel A
9 yıl önce - Pzr 07 Arl 2008, 15:44

İstanbul'a gittiğimden mutlaka, işim olsun olmasın Beyoğlu, Eminönü ve Kadıköy programımda olmalı. Onlar olmadan İstanbul ziyaretim eksikmiş gibi geliyor.

Serhat Atan

9 yıl önce - Pzr 07 Arl 2008, 16:07

Beyoğlu-Eminönü-Fatih
Bu 3 yer diğer ilçelerden ziyade daha bir hoşuma gidiyor.Kültür,medeniyet,uygarlık,tarihi binalar vb. buralarda daha fazla gözüme çarpıyor.

Mehmet DK

9 yıl önce - Pzr 07 Arl 2008, 18:37
İstanbul'da vazgeçemeyeceğiniz 3 ilçe neresidir?

Beyoğlu-Eminönü-Kadiköy.

Bu ilçelerde dolaşıp alışveriş yapmak, aynı zamanda insanlarla haşır neşir olup sohbet etmek beni çok mutlu kılıyor. Her telden birşeyler bulmak mümkün buralarda.

Saygılar.

En son Mehmet DK tarafından Pzr 07 Arl 2008, 19:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet