Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Fatih_Yıldırım
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:16

Wowturkey, Türkiye ile ilgili en çok resmin bulunduğu site olduğu gibi aynı zamanda muhtemelen otobüslerle alakalı en çok resmin bulunduğu site yani otobüs meraklıları arama motoruyla bu siteyi buluyor ve sitenin müdavimi oluyorlar. Bu yüzden sitedeki otobüs resimlerinin kaldırılmasına kesinlikle karşıyım.

Ancak bu otobüs resimlerinin bulunduğu başlıklar bi ototbüs sever olarak benide rahatsız ediyor ama beni rahatsız eden otobüs resimleri değil, başlıkların bulunduğu bölüm. Ne zaman Ulaşım-İstanbul bölümüne girsem Güncel şehirlerarası otobüsler, Ulusoy, Neoplan vs. gibi başlıklarla karşılaşıyorum. Bunların İstanbul şehir içi ulaşımıyla ne alakası var ? Bence bunları silmek yerine başka bi başlıkta toplanması gerekir.

Puan konusuna gelince, puan verme hakkı olan birisi o hakkı hangi bölümde kazandıysa sadece o bölümde puan verme hakkına sahip olabilir. Mesela Haberler ve Sohbet bölümde puan verme hakkı kazanan birisi sadece Haberler ve Sohbet bölümünde puan verebilir veya sitenin tamamı için değilde sadece birilerini rahatsız eden bölümler için bu uygulanabilir. Bu fikir size saçma gelebilir ama bunca resmin silinmesinden daha mantıklı bence. Benim aklıma şimdilik bu geldi sizler daha iyi fikirler üretebilirsiniz

Ali.Özcan

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:16

Alıntı:
Biz sorunu kökünden halledeceğiz merak etmeyin,

Ne yapmak istediğiniz zaten anladık.Bunu alıştıra alıştıra yapıyorsunuz.Alıştırmaya gerek yok.Kangren olan kol hemen kesilir.

Alıntı:
sadece sizlere saygı duyduğumuz için bilmenizi istedik.

İnanın çok duygulandım.

Metin Taşkın Aşkın
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:24

Otobüs fotoğrafları bana itici gelmiyor bazen girip son çıkan otobüsleri de incelediğim oluyor.

Örneğin, otobüse bineceksem önceden beşik gibi sallayıp, insanın içini dışına çıkarkan MAN marka otobüslere bir daha binmem. Yeni MAN marka otobüsler nasıldır? Uzun yolculuklarda ideal midir?
Özellikle uzun yolculuklarda hangi marka ve model otobüs tercih edilmelidir ? gibi konuların işlenmesi daha faydalı olmaz mı ?

Ayrıca, otobüsle birlikte, arka planda ülkemizin güzel bir köşesinin de bulunması daha iyi olmaz mı?

WoW Turkey'in temel amaç ve hedeflerinden birisi ülkemizi tanıtmaktır. Yabancıların, patenti bize ait olmayan otobüslerin fotoğraflarını görmek isteyeceklerini düşünmüyorum. Mesela Peri bacalarının da göründüğü bir otobüs fotoğrafı daha güzel olmaz mı ?

Kimse bozulmasın ve kızmasın ama bir kişi terminale gidip 1-2 saat içinde kolayca yüzlerce fotoğraf çekebilir. Örneğin MUSTAFATOR adlı üyemiz, tepelere çıkıp fotoğraf çekebilmek için 4-5 km yürüdüğünü, Şengül B. hanım güzel bir açı yakalamak için çok dik yerlere çıktığını ve çok yorulduğunu belirtmekte. Zor elde edilen bir fotoğraf karesi, her zaman özgün ve değerlidir.

Otobüslere meraklı üyelerimizin, otobüs fotoğraflarını çekerken ülkemizi tanıtıcı, çalışmalarda bulunmalarını ve katılımcılara faydalı olacak bilgiler vermelerini diliyorum

Volkan TOPRAK

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:49

Alıntı:
sadece sizlere saygı duyduğumuz için bilmenizi istedik.

Öylesine bir saygı uyandırdık ki, ne yetkimiz kaldı ne azmimiz ne hevesimiz. Zemin öyle güzel hazırlandı ki bu aşamaya gelene kadar, bilinçli eksiler, istenmemeler, uzaklaştırmalar ve en sonunda bunun neresinde emek demekle son nokta kondu.
Biz buraya kalitesi için gelmiştik, kurulan dostlukların buluşmalardaki devamlılığı sıcaklığı için, hatta ve hatta bu fotoğrafları çekme arzusunu burası uyandırdı bugüne kadar ama sonuç bunun neresinde emek oldu.
Kendi adıma ben fotograf çektiğim günlerde en az 7-8 kilometre yürüyorum, burada otogar yok çünkü, otogar fotograflarından farklı şeyleri de burada paylaşmak adına, ama emek değilmiş, birçok denetçiden daha fazla çalıştık yerıne göre kötu fotograf yükleyenleri uyarmak için ama asıl biz yaranamadık, çünkü bize yapıcı destek gelmedi iddia ediyorum, hep geçiştirildik, üvey üye muamelesi görduk bunu kimse inkar edemez.
Elbette ki kimse vazgeçilmez değil, bu kadarını hak etmedik, kişisel sayfa açtık olmadı müdahale edildi, oysaki silinen sadece bizlerin mesajlarıydı orada da hala çiçek böcek pasta börekler dolu, ama bizimkiler rahatsızlık verdi, hep istenmeyendik kısacası, ama emek verdik bunun aksini iddia etmek haksızlık kesinlikle...

esat

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:50

Biz puana takılmıyoruz puan için resim atmıyoruz derdimiz puan degil vatandaş geliyo senin resmine msjdaki bilgiler yanlış diye - veriyo msj dasadece otobüs resmi var otabüs mü yanlış
çektiğim bir fotoğrafa, çıkıp da bir üye, kendi görüşünü yazmamış diye eksi puan veriyor
itirazımız buna begenmek görecelidir beğenmeye bilir gayet normal ama sırf gıcıklıgına saçma nedenle - veriyor
bizim puan verme yetkimiz artık yok peki bize sebepsizce - verenin varmı?
Alıntı:
Mesela bu üyemiz, yeni kayıt olup, sadece iki hafta içinde tam 118 adet artı puan almış.
Ne yazmış da bu kadar beğenilmiş diye bir baktım. 50 adet mesajda toplam 4 veya 5 cümle yazı
yazmış şimdiye kadar sadece.

zorunuza gidecegini bilsek puan vermezdik ne hikmetse problem sedace + larda - den bahseden yok
Alıntı:
Tüm mesajları birer adet otobüs fotoğrafından ibaret.

ilgi alanı otobüs oda otobüs fotoğrafı yollamış ne var bunda

Alıntı:
Iddia ediyorum Harem'e oturup çay içerken bir günde 100 otobüs fotoğrafı çekebilirim. Nitekim her 15-20 saniyede bir otobüs girip çıkıyor. Bunun neresinde emek? Bazen 'harika fotoğraflar' puanı veriliyor gidip bakıyorum sıradan bir otobüs.

Ne kadar kolaymış ? pehh o çay içtiginiz yeri söyleyinde arkadaşlar okadar sıkıntı çekmesin siz gidip çekin anlarsınız emek varmı yokmu o resmi çekmek için ayırdıgımız zaman emek degil , güvenlikcilerden gizli gizli çekmemiz emek degil askeriye civarında resim çektiğim için gözaltına alınmama rağmen sabahın 6 sında gidip otobüs çekmemiz emek degil , saatlerce bekleyip çekmek emek degil , etrafta tuhaf tuhaf bakanlara ragmen emeğimizi hiçe sayanlara ragmen hobimizi yapmamız emek değil . çay içerken 100 tane çekerim diyorsunuz sonra bölümde resimler birbirinin aynı diyorsunuz sonra sileceksizni hepsi aynı diye
peki emek vermek için ne yapmamız lazım söyleyin yapalım bakalım
sizin açtıgınız boğaziçi başlıgında resminiz var o resmi çekmek için negibi bi çaba harcadınız acaba ?
ozaman bende bi banka otursam 1 saatte kaçtane deniz aracı çekerim neresi emek
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=32236

En son esat tarafından Çrş 03 Arl 2008, 02:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

OSMAN TUNCA
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 21:00

Sayın Denetçilerimiz haklı benim bu 700 küsürüncü mesajım ancak mesajlarıma (-) çok verildiği için puan veremiyorum geçenlerde Sakarya VİB'in otobüsü için 'bu otobüs Karasu Kocaali otobüsü' Diye yazdım aklı evvelin biri önünde koskacaman KARASU-KOCAALİ-EXPRES yazan otobüs için YANLIŞ BİLGİ diyerek eksi puanı basmış önemli değil ancak benim gibi otobüs için okulu bile bırakacak kadar otobüs hastası insanı bile bıktırdınız denetçiler ne yapıyorsa haklıdır olay bitmiştir .....

Serhat Atan

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 21:05

İlk önce herkesin kendince uğraştığı,zevk aldığı bir alan vardır muhakkak.Bu konuyu teşkil eden arkadaşların sevdası da otobüslerdir.Otobüsle ilgilenmeyen birisi için bu çok basit gelebilir,boş gelebilir,gereksiz gelebilir.Ancak saygı duymak lazım diye düşünüyorum.
Bir de şu var.Bir arkadaşımız İETT otobüslerinin resmini çekip koysam kimse birşey demez demiş ki;ben bu görüşüne katılıyorum.Neden mi?
wowTURKEY ualşım sayfalarında açın bakın Man SL-200/SG-220'nin;Ikarus IK-161,260,280'in;Mercedes Benz 0345-Citaro'nun yığınla resmi var.Ve bunların sadece filo numaraları farklı diğer herşeyi aynı otobüs ve çoğu resmin de hiçbir göze hitap etme unsuru yok.Yani basit diyebileceğim ya da burada bu resimleri eleştiren arkadaşların eleştirdiği husus olan göze hitap etme unsuru o resimlerde de yok.Ancak o resimlere kimse birşey demiyor ve sorun burada otobüssever'lerin çektiği resimler oluyor.
Bence biraz daha iyi analiz edip öyle karar vermek gerek.Birşey yapılacaksa herkese,herşeye karşı eşit bir şekilde yapılmalı bu bence.

Bir de son olarak İstanbul-Ulaşım başlığından ziyade sadece ulaşım altbaşlığı kurulsun ve otobüs,kamyon,dolmuş resimleri,bilgileri o başlıkta devam edilsin derim.Çünkü çoğu otobüsün,kamyonun İstanbul Ulaşım'la bir alakası olduğunu sanmıyorum.

Hasan Durmuş
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 21:16

Yaklaşık siteye 1 senedir üyeyim. Bu süre zarfında sitemize Türkiyenin 7 bölgesinin 32 ilinden çektiğim otobüs resimlerini benim gibi otobüslere ilgi duyan arkadaşlarımla paylaştım ve bunun için gittiiğim her ilde günümün yarısını bu resimleri çekmek için harcadım sitemize bir katkım olsun diye . Ama yaptıklarım/yaptıklarımız değersiz,gülünç,sıradan, emeksiz hatta (özür diliyerek yazıyorum)kusma noktasına getirecek kadar kötü görüldü .

Ben kendi açımdan sormak istiyorum benim daha ne yapmam gerkiyorda çektiğim resimlerin siteye uygun bir resim olması için.

tolga24
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 21:36

Benim bir önerim var. Madem site üyeleri bu kadar rahatsızlık duyuyor bu otobüs fotoğraflarından WOWTURKEY içinde yeni bir ulaşım sitesi yapılansın. WOWTURKEY ile kardeş bir ulaşım sitesi. Burada ulaşım ile ilgili her türlü materyal ve fotoğraf olsun. WOWTURKEY içindeki tüm bilgiler de oraya aktarılsın. Site de rahat eder üyeler de.

Ama bu kadar rahatsızlık duyduuğunuz resim ve yazıların sitenize esas reklam kaynağı olduğunu da unutmayın. Böyle bir site kurulursa WOWTURKEY'de de çok ciddi bir kan kaybı yaşanır hem üyeler hem de tıklanma sayısı oranında.

Kısaca siteye asıl canlılık sağlayan şeyleri yasaklıyorsunuz ve rahatsız edici buluyorsunuz. Bunu da ilk defa WOWTURKEY'de görüyorum. Diğer tüm sitelerde canlılık sağlayan bölümler, en çok tıklanan bölümler el üstünde tutulur. Garip tabi.

Neyse önerim budur.

fahrettin zafer

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 21:36

Alıntı:
Söylemek istediğim Volkan abi ve Mustafa söylemiş zaten.İnsanlar hiç bir şey düşünmeden yalnızca ön yargıları ile yaklaşıyor,Başlığın adı neymiş,Şehirlerarsı otobüsler.''Haa öyle mi geç geç o zaman bas hepsine eksiyi nasıl olsa kimse de umursamıyor orayı ''

Önyargıdan bahsedilmiş ama esas önyargı bu mesajda var, insanların hiçbir şey düşünmeden konuya sadece önyargıları ile yaklaştığını söylemek ve de kimsenin olayı umursamadığını söylemek esas önyargıdır gibi geliyor bana.

Alıntı:
Tam aksine de nedense başlık yaklaşık 3.5 Milyon defa okunma sayısına ulaşmış,

demek ki umursanıyormuş, ilk paragraftaki düşünce demekki gerçekten bir önyargıymış.

Alıntı:
Ama nedense her türlü huzursuzluğun suçu bizim üzerimize kalıyor.Kendinizce güzel bir çözüm yöntemi bulmuşsunuz,Tebrik ediyorum sizleri.Sorunun üzerine gidip çözmek yerine sorundan kaçarak çözebilirsiniz bunu,

Konuyu takip ettiğim üzere sorundan kaçılmamış, tam tersine bir düzenleme getirilmiştir. Site yönetimi bunu gerekli görmüşse siteyi sevenler olarak bizlerin bu karara saygı göstermemiz gerekmektedir.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM