Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ali.Özcan

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 19:56

Tam biz Türklere özgü bir çözüm bulunmuş.Tebrik ediyorum denetçilerimizi.

Hatırlar mısınız bilmiyorum.İzmir'den Kapadokya'ya öğrencileri geziye götüren bir otobüs kaza yapmış 30'dan fazla kardeşimiz hayatını kaybetmişti.Bu olaydan sonra Sakarya İl Milli Eğitim müdürü açıklama yaptı.Sakarya'daki okullarda okul gezileri yasaklandı.Yani önlem almak yerine sorunu kökünden halletti.

Biz sorunu gidermek yerine hep sorunu kökünden halletmeyi alışkanlık haline getirmişiz.Site denetçilerimizde aynen bunu yapmışlar.Ben alıştım.O yüzden fazla da birşey söylemek istemiyorum.

ahmetnet
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:02

Arada sırada mesaj yazan ve Ulaşım bölümü dışına çıkmayan bir üye olarak otobüs konularında bu kadar tatsızlık olduğunu bilmiyordum Puan olayını da hiç anlamadım zaten; bir iki fotoda WoW tuşuna basayım deyince farkettim

Kişisel görüşüm; Otobüs fotoğrafları çekmenin bir tutku olduğu yönünde. Busspotting de uçak-tren fotoğrafı çekmek gibi haz alınan bir hobi. Otobüs mevzularında konuşmak da. İster yolcu olsun ister yazıhane çalışanı farklı kesimden üyeleri nispeten steril-nezih bu ortamda buluşturduğu için yöneticilere teşekkür etmeli. Fakat bu tutkuya sahip değillerse elbette bütün bu fotoğraflar ve yazılıp çizilenler, Starliner2 kavgaları vs anlaşılmaz gelecektir. Çok doğal. Örneğin alıntılanan Setra çift katlı fotosu bir otobüssever olarak çok hoşuma gitmişti Diskimde bir kopyası duruyor

Ama elbette çok lüzumsuz fotolar da vardır. Çoğumuz fotoğrafçı değiliz. Çıtayı yükseltelim biraz daha iyi fotolar çekelim demek bu yönde üyeleri (madem bir kritik platformu mevcut) KIRMADAN İNCİTMEDEN motive etmek gerek.

Demokratik bir ortamda yöneticilerin görüşlerini paylaşmasını tebrik ederken önerimi ileteyim: otobüs meraklısı bir iki üyeyi bu konulardan sorumlu moderatör yapın. Zira onca resim birbirinin aynı değil Kişiler zevk ve estetik körü olabilir ama deklanşöre basıp burada paylaşmak istediyse bir haz almış olmalı.

İsmail270116
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:04

Az önce rast gele bir ulaşım başlığına girdim Adıda İstanbulun dolmuşları olması lazımdı heralde.
Nedense Bende İstanbulda yol kenarında otursam günde 100 değil 1000 tane dolmuş Fotosu çekerdim. Başlıktaki her sayfada sarı sarı dolmuşlar var. Hepside aynı.
Bu başlıklarda hiçbir sorun yok ama nedense Ben anlamış değilim.
Biz Türkiyenin dört bir yanından farklı renkte desende farklı şirketlerin fotolarını çekiyoruz. Ama bunlada yaranamıyoruz. Çünkü Biz Otobüsçüyüz. En büyük hatamız bu mu yani
Koca Wow Turkey'de tek bizim Başlık Sorun oldu heralde Bunuda Wow Turkey Müzesine geçelim bence. Alınan Kararlar içinde teşekkürler. Karara saygımız var bundan emin olabilirsiniz ama içimden geçenleride aktarmış oldum

Saygılarımla

En son İsmail270116 tarafından Sal 02 Arl 2008, 20:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ahmetnet
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:08

Alıntı:
En büyük hatamız bu mu yani

Hata değil de ana problem (anlayabildi isem) onlarca otobüs fotosu çekip gönderen üyelerin kısa zamanda yüksek puana ulaşmaları. Herhalde sorun sadece bu.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:09

Puan istedim vermediler, sen otobüscüsün dediler

önder 22
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:09

İnanın ben de herhangi bir İETT durağında beklesem 1 milyon tane belediye otobüsü çekerim... Ama o başlıklarda hiçbir sorun yok. Neden, çünkü bazı site denetçileri o başlıklarda aktif olarak insanlarla paylaşım yapıyor. Bence iğneyi kendine çuvaldızı başkasına sözü bu konu hakkında yeterli olacaktır...

Ali.Özcan

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:11

Sorunu şu şekilde halledebiliriz.Bu bölümle ilgilenen iki kişi sadece bu bölümle sorumlu olsun.Onlar bu bölümü takip ederek gereksiz fotoğrafları silsin.Çöpün içinde,çamurlu,insanların fotoya dahil olmuş,cep telefonuyla çekilmiş,fotoğraf kalitesi kötü olan fotoğrafları ayıklyasın.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:12

Alıntı:
İnanın ben de herhangi bir İETT durağında beklesem 1 milyon tane belediye otobüsü çekerim...

Saysak 2500 İETT Otobüsü zor var İETT'de, nasıl 1 milyontane çekersiniz, durağın adını söyleyinde boşa zaman harcamayalım Kadıköy'de, Üsküdar'da..

En son :BARIŞ: tarafından Sal 02 Arl 2008, 20:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sipahi
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:13

Alıntı:
Sorunu şu şekilde halledebiliriz.

Biz sorunu kökünden halledeceğiz merak etmeyin, sadece sizlere saygı duyduğumuz için bilmenizi istedik.

önder 22
10 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 20:15

Alıntı:
Saysak 2500 İETT Otobüsü zor var İETT'de, nasıl 1 milyontane çekersiniz, durağın adını söyleyinde boşa zaman harcamayalım Kadıköy'de, Üsküdar'da..

Biz, Güncel Şehirlerarası Otobüsler başlığında aynı aracı defalarca çekmekle itham ediliyoruz... İETT durağının önünde bekleyerek sürekli aynı aracın fotoğrafını çekip, 1 milyon rakamına rahatlıkla ulaşacağımdan hiç şüpheniz olmasın...

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM