Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Yalova Minibüs Hatları - Haberler ve Sohbet
« önceki   12345 ... 293031   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Süha
6 yıl önce - Cum 25 Tem 2008, 19:23

Bugün Yalova - Merkez'den yeni terminale gitmek için minibüse bindim. Minibüs için ana duraklara gidip bindim. Sonra Minibüsçüye Merkez - Terminal arası minibüs ücreti ne kadar diye sorduğumda bana 1 YTL olduğunu söyledi. Ama dönüşte minibüse bindiğimde benden indi - bindi parası 1,25 YTL aldı 77 M 0140 Plakalı minibüs şoförü. Ona dedim ki gelirken 1 YTL verdim. Şoförde bu beni ilgilendirmez dedi.

Olacak şey değil bu 8 dakikalık yol ve ayrıca basında çok uygun fiyat olacak diyorlar nedir bu şimdi. Halkı iyice bilinçlendirmeden böyle fiyat uygulaması ve saygısızca tavırlar gördüm. Yalova’daki minibüs ulaşım işi çökmüş durumda. Bir an önce el atılmalı geç olmadan.

Süha
6 yıl önce - Sal 29 Tem 2008, 23:13

YÜRÜYEN KÖŞK’ÜN ULAŞIM SORUNU HALLEDİLDİ
Alıntı:

Adliye minibüsleri artık Yürüyen Köşk misafirlerine de hizmet veriyor. Fatih Caddesi üzerinden dolaşarak Yalova Devlet Hastanesi ve Adliye önünden geçen minibüslerin son durağı Yürüyen Köşk oluyor. Her 10 dakikada bir defa köşk bahçesi önüne geldiklerini belirten minibüs şoförleri, böylece ziyaretçilerin ulaşım sorunun ortadan kaldırıldığını belirtiyor. Daha önceki zamanlarda Yürüyen Köşk’e ücretsiz servis aracının ulaşım sağladığını belirten yetkililer ise, “Ücretsiz servis sisteminin kaldırılmasıyla köşkün ulaşım sorunu başladı. Havaların ısınması ve ziyaretçilerin artmasıyla araç ihtiyacı daha da belirgin hale geldi. Bu sebepten dolayı Yürüyen Köşk önüne her 10 dakikada bir minibüs gitmeye başladı. Vatandaşlarım bu durumdan çok memnun” dedi. Yürüyen Köşk’ün özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin akına uğradığını söyleyen yetkililer, “Yalova’ya ait olan bu kadar büyük bir tarihi güzelliğe kayıtsız kalınması imkansız. Şehrimizde bulunan vatandaşların yanı sıra tatil amaçlı gelen yerli ve yabancı turistler de köşkü görebilmek için adeta sıraya giriyor. Ulaşım probleminin de halledilmesi, ziyaretçileri daha da arttırdı” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberci.com.tr/Haberler/HaberDetay.aspx?HaberID=7808

Not: Yalova heykel'den ( Merkezden ) ücretsiz servis vardı ama ne yazık ki bunu da iptal edip bu işin sonunda minibüslere bağladırlar. Yalova’da bütün hatları minibüsçüler ele geçirdi. Bu mudur Yalova’da toplu ulaşım.

Emre Güray
6 yıl önce - Sal 29 Tem 2008, 23:33

Toplu ulaşıma toplu çalım budur herhalde.. ve kendilerine o kadar güveniyorlar ki 10 kuruş için yolda indirmeyi bile göze alabiliyor bazıları.. Belediye adam gibi toplu ulaşım firmalarından biriyle anlaşıp veya kendi ulaşım kadrosunu kurarak yola devam ederse bu minibüsler bazı hatlarda yarı fiyatına yolcu taşımaya razı olacağı günleride görecekler..

Mustafa Noyan

6 yıl önce - Pts 04 Ağu 2008, 09:17

SS. 04 nolu Taşıyıcılar Kooperatifi
Armutlu Yalova minibüs tarifesi:

Armutlu Yalova .... Yalova Armutlu
07.30..........................11.15
09.00..........................13.15
13.30..........................15.30
15.00..........................17.30
17.00..........................20.00

irtibat tel:0226 531 47 38

SS. 23 nolu Taşıyıcılar Kooperatifi
Esenköy Yalova minibüs tarifesi:

Esenköy Yalova .... Yalova Esenköy
08.00..........................11.15
09.00..........................13.15
10.00..........................14.30
12.00..........................16.00
14.00..........................17.30
16.00..........................19.00
18.00..........................21.00

irtibat tel:0532 796 47 18

Ayseni Toker

6 yıl önce - Cum 08 Ağu 2008, 00:50

20 yıl önce Yalova-Esenköy, Armutlu Minibüslerine tavuk ve kuzu alırlardı, ve bunların boyuna göre de yolcu ücretlerine tabi olurlardı, çook defa yanımda bir kuzuyla sohbet ederek yol aldım

Yaklaşık 1 saat sürüyor yol ama km sanırım çok değil, ama 8 Lira da para alıyorlar, sizce bu çok değilmi?

Süha
6 yıl önce - Cum 08 Ağu 2008, 00:53

Armutlu 10 YTL oldu ve bu fiyat gerçekten çok. Bu fiyata İstanbul feribot bileti var. Ne yazık ki özel sektör olduğu için pahalı belediye taşımacılığı yapılsa bu fiyat daha uygun olur diye düşünüyorum. Çünkü Yalova’da ulaşıma pek önem verilmediğinden böyle şeyler olmakta.

Süha
6 yıl önce - Cmt 09 Ağu 2008, 12:30

TOPLU TAŞIMAYA YENİ DÜZENLEME
Alıntı:

Sürekli olarak gelişen ve değişen Yalova’nın toplu taşımacılığı da aynı doğrultuda gelişim ve değişim göstermeye devam ediyor. Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız, “Yalova’da toplu taşıma ile ilgili olarak büyük düzenlemeler yapacağız” dedi..

TOKİ-KİPTAŞ MİNİBÜS HATTI AÇILIYOR

Yapım aşaması kısa bir süre önce tamamlanan ve dileyenin taşınabileceği TOKİ’den, yapımı henüz devam eden KİPTAŞ konutları arasında minibüs hattı açılıyor. TOKİ-KİPTAŞ hattının meclis tarafından onaylandığını da sözlerine ekleyen Yıldız, “Yakın zamanda faaliyete girecek olan TOKİ-KİPTAŞ hattı TOKİ’den hareketle Şehit Ömer Faydalı Caddesi, eski Bursa yolu, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Sefabey ve İstanbul Caddeleri ile İzmit Karayolundan hareketle Yalova Devlet Hastanesi ve oradan da KİPTAŞ blokları önü olacak. Aynı hat KİPTAŞ’tan hareketle yine aynı güzergah üzerinden TOKİ’de son bulacak” açıklamasında bulundu.

TERMİNAL MİNİBÜSLERİ 1 YTL

Kısa bir süre öncesinde hizmete giren Yalova Şehirlerarası Otobüs Terminali için faaliyete giren yeni minibüs hattı hakkında da açıklamalarda bulunan Fahrettin Yıldız, “Eski ve yeni terminal arasında sefer yapan minibüsler yolcu ücreti olarak sadece 1 YTL alıyor. Sabah saat 6.30’da başlayan seferler gece 01.00 saatine kadar devam ediyor” dedi.

Kaynak: http://www.haberci.com.tr/Haberler/HaberDetay.aspx?HaberID=7991

Not: Yalova’daki bütün minibüslerin yenilenmesi lazım. Ayrıca geçen terminal seyahatimde bir minibüs fazla para almıştı herkesten acaba bir yaptırım oldu mu merak ediyorum. Yıl 2008 ama ulaşımda çok gerilerdeyiz.

Akın Kurtoğlu

6 yıl önce - Cmt 09 Ağu 2008, 14:04

Alıntı:
Armutlu 10 YTL oldu ve bu fiyat gerçekten çok. Bu fiyata İstanbul feribot bileti var.

İyice abarttılar artık!... Tatil beldesi diye, göz göre göre insanları kazıklamak hiç de etik değil... 10 lira olmasını gerektirecek ne ayrıcalıkları var acaba? Onların midibüsleri ötüyor falan mı yoksa?

Türkiye'nin en küçük yüzölçümlü ilinin iki ilçesi, birbirlerine 10 liralık yolla bağlı ha!

Akın KURTOĞLU

Süha
6 yıl önce - Cmt 09 Ağu 2008, 14:07

Yalova'da gerçektende ulaşım konusunda şehir içi ve şehir dışı minibüsler göz önünde kontrol edilmediğinden herkes bildiğini okuyor ve bu hatlarda belediye otobüsleri koyup çalışmaları gerekirken fahiş fiyatlar uygulayarak insanları soğutuyorlar.

Ufuk Şanver

6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 12:13

Esenköy belediye öhoları vardı 2 tane kırmızı renkli 0302.Onlar minibüsle aynı para mı?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara