Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Yalova Minibüs Hatları - Haberler ve Sohbet
« önceki   1234 ... 293031   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Süha
6 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 02:04

“M SERİSİ TÜM MİNİBÜSLERİ DENETLEYECEĞİZ”
Alıntı:
Yapılan Yönetim Kurulu toplantısı ile odalarına bağlı M serisi tüm minibüsleri çalıştıkları hatlarda denetleyeceklerini söyleyen Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız oda üyelerine çağrıda bulundu.

Yaptığı açıklamada Yıldız, “9 Haziran 2008 Pazartesi günü yapmış olduğumuz Yönetim kurulu toplantısında oy birliği ile alınan karar gereği odamıza bağlı (M) serisi tüm minibüsleri çalıştıkları hatlarda denetleyeceğiz. Denetimleri Yalova Belediyesi, Yalova Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte müşterek yapacağız. Denetimin amacı kılık kıyafet,araç temizliği ve bakımı kurallarına uyup uyuylmadığı yönünde olacaktır. Oda üyelerimize ve şoförlerimiz camiamıza yakışır hareket etmeli,müşterilerimizin veli nimetimiz olduğunu unutmayınız. Özellikle yaşlılarımıza,bayanlara ve çocuklara ve engelli vatandaşlarımıza gerekli özeni gösteriniz kamu hizmeti yaptığımızı hiçbir zaman unutmayınız. Bundan nsonra şapka ile aklet ile, ayalata terlik gibi kıyafetlere aracı kullananlar tespit edildiği taktirde haklarında yasal işlem yapılacaktır. Oda yönetimi olarak asla bu davranışlara müsama etmeyeceğiz. Ya herkes kurallara uyacak yada bu işi yapmayacak. Yolcularımızın herhangi bir olumsuzlukta 812 17 84-811 48 32 nolu telefonlarından genel sekreterliğimize şikayetlerini yapabilirler. Yazılı olarak şikayette bulundukları taktirde ne gibi işlem yapıldığı kendilerine yazılarak en kısa sürede gönderilmektedir. Bugüne kadfar yapılan şikayetlerin gereğini yaptık. Bundan sonrada özenle yapacağımızdan yolcularımızn kuşkusu olmasın”dedi.

Kaynak: http://www.yalovagazetesi.com/news.php?ID=7596

Not: Bakalım gerçekten böyle denetimler yapacaklar mı ? Ve ceza kesecekler mi. Nedense hep bu söylenenler havada kalıyor çünkü yaşıyorum görüyorum biliyorum. İzlemeye devam edelim.

alperen9lar
6 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 02:09

Valla ben minibüsleri kaldırma taraftarıyım.Muhteşem bir görüntü ve ses kirliliği.Bence Yalova'da güzel bir belediye otobüsü sistemi kurulmalı...

Süha
6 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 18:19

ÖĞRENCİ TARİFESİ UYGULANIYOR MU ?
Alıntı:

Yalova'da yaz sezonunun gelmesi ve okulların tatil olmasına kısa bir süre kala vatandaşlar, Ögrenci tarifesinin okullar kapandıktan sonrada devam edip etmeyeceğini merak ediyor.Yalova Minibüsçüler odası başkanı Fahrettin Yıldız'ın geçtiğimiz aylar içinde yolculardan gelen '' Tatil günlerinde ögrenci tarifesi uygulanmıyor'' şikayetlerini göz önünde bulundurarak yaptığı yazılı açıklamaya ragmen, Yalova'da bir çok minübüsçünün bu tarifeyi uygulamadığı görülüyor. Hafta sonlarında ve özellikle okulların kapanmasına kısa bir süre kala uyğulamanın devam edip etmeyeceğini merak eden vatandaşlar, ''Minibüsçüler odası başkanı açıklama yapıyor ama hala bir çok minibüsçü ögrenci tarifesini uygulamamaya devam ediyor.Hem yolcu hem veli olarak ortada bir tezatlık olduğunu düşünüyoruz .Bir çok minibüste ''Üniformasız Ögrenci Geçersizdir'' yazıyor.Ama Başkan çıkıp bunun önlemini almıyor.Yaz sezonunda'da bu uyğulama böylemi devam edecek'dediler.

Kaynak: http://yalova77.com/077/yalova/islem,haber,detay,2736

kemalcanhakkı

6 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 18:50

Alıntı:
Yalova - Karamürsel : 4,80 YTL

Yuh Yani Baska Alternatif Yok Diye İnsanları Soyma Hakkını Kim Veriyor Bunlara Gecen Sene Yalovaya Giderken İzmitten Karamursele Deniz Otobusuyle Karamurseldende Yalovaya Minubusle Geciyordum Karamursel-yalova 3 Liraydı Yanlıs Hatırlamıyorsam Tabi Ortada Alternatif Bir Belediye Otobusu Hattı Olmadıgı İçin Meydanı Bos Bulmuslar

Ah Ah Karamurselden Yalovaya Koyacaksın 2 Tane Vapur Karsılıklı O Zaman Gorecekler Ama Nerde Bunu Yapacak Baba Yigit Belediye Baskanı...

alperen9lar
6 yıl önce - Prş 12 Hzr 2008, 00:15

Uygulanıyor.Hatta bazen eski öğrenci tarifesi uygulanıyor.Yani 1.00 ytl alacaklarına 750 ykr alıyorlar.Bu konuda çok iyiler.

candaş kaptan

6 yıl önce - Prş 12 Hzr 2008, 15:54

Öncelikle Yalova - Karamürsel 4,80 YTL değil 4,00 YTLdir. Ve yeni fiyat tarifesi minibüslere asılmıştır ancak uygulanmamaktadır. Öğrenci 2,50 YTL tam 3,00 YTL şeklinde devam edilmektedir.

Yalova Şehir İçinde yeni tarife uygulanmaya başlanmıştır. İndi-Bindi 1,25 vb benzeri tarifeler alınmakta.

Ve Minibüsçüler Kooperatifi Yalova'dan Orhangazi - Yenişehir - İznik hatlarınada zam getirdi. Ancak yaklaşık 2 aydır uygulanmamakta. Örneğin: Yalova - İznik yeni tarifeye göre 9,00 YTL dir. Ama 7,50 YTL alınmaktadır.

Bir süre daha böyle devam ettikten sonra zamlı tarifeye geçileceğini söylediler.

Saygılarımla...

Süha
6 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 16:44

Yalova’da ayakta yolcu alan minibüslere denetleme yapıldı ve ayakta yolcu alanlara ceza kesildi. Bu denetimler sıklaştırılmalı.

Daha kaliteli ulaşım için Yalova’da şehir içi minibüsleri komple yenilenmeli. Yada belediye otobüsleri geri konulmalı.

Süha
6 yıl önce - Cmt 12 Tem 2008, 00:23

ÇINARCIK VE ESENKÖY'DE YOLCU TAŞIMA ÜCRETLERİ ZAMLANDI
Alıntı:

Yalova’nın Çınarcık İlçesi ve Esenköy Beldesi’nde toplu taşıma ücretleri arttırıldı. Buna göre daha önce 2.50 YTL olan Yalova-Çınarcık arası yolcu taşıma ücreti yapılan zam sonrasında 2.75 YTL’ye yükseldi. Yine Yalova-Esenköy arasında 6 YTL olan yolcu taşıma ücreti 7.50 YTL, Çınarcık-Esenköy arasında 3 YTL olan yolcu taşıma ücreti ise 4.50 YTL ye yükseltildi. Toplu taşıma ücretlerinde indi bindi ücretleri ise 1.00 YTL olarak belirlendi.

Yolcu taşıma ücretlerinde yapılan artış vatandaşlardan ise tepki gördü. Zamları fazla bulan vatandaşlar, “Bu zam oldukça fazla. Yapılan zamlar sürekli olarak Yalova il merkezine gidip gelmek zorunda olan bu ilçe ve belde halkının bütçesine ciddi yük getirecek. Bu konuda mutlaka daha makul bir düzenlemeye gidilmesi gerekli. Zam kararı alınırken bizlerden de görüş alınmalıydı” şeklinde konuştular.

Kaynak : http://yalovamiz.com/news.php?id=10283

Not: Yalova’da ulaşım hepten pahalılaşmaya başladı ama bunun tek nedeni mazot ve dizel pompa fiyatlarının artması sonucu. Yalova’da yürümeye devam. Sağlık için.

Emre Güray
6 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 23:39

Yalova'nın kesinlikle belediye otobüsleriyle toplu ulaşıma ihtiyacı var, indirimli kartımla Eminönü'nden Haydarpaşa'ya, ordan da trenle Gebze - Eskihisar'a ve ordan Topçular'a geçişim dahil 2.50 YTL civarı ödeme yaparken (mesafe 60 km civarında), Topçular'dan Yalova gibi ufak bir mesafe için 2.50 YTL ücret alınıyor. Oldukça pahalı gözüküyor..

Süha
6 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 23:50

Evet, oldukça pahalı zaten bu hatta belediye otobüsleri şart diye Yalova ulaşım başlıklarında yazıyorum ama gerekli mercilere de bildiriyoruz bu durumu ama ne yazık ki çözüm bulmamakta direniyorlar ayrıca minibüslere bırakınca meydanı bu fiyatlar daha da artar. Minibüsçülere artık bir şey diyemiyorum ama Yalova şu an çoğu ulaşım alanı minibüs tekelinde çözüm var mı yok.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara