Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Bursa deyince akla ilk gelen nedir?
Yeşil Türbe 3.8%  3.8%  [12]
Ulu Cami 11.1%  11.1%  [35]
Uludağ 45.1%  45.1%  [142]
Kestane Şekeri 11.1%  11.1%  [35]
İnegöl Köfte 1.6%  1.6%  [5]
İskender Kebap 22.5%  22.5%  [71]
Muradiye 1.0%  1.0%  [3]
Emir Sultan 1.9%  1.9%  [6]
Kaplıcalar 0.3%  0.3%  [1]
Karagöz ile Hacivat 1.0%  1.0%  [3]
Süleyman Çelebi 0.6%  0.6%  [2]
Toplam Oy : 315

hasanduyar

11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 16:41
Bursa deyince aklınıza ilk gelen nedir?

Bursa Türkiye'mizin en güzel,en yaşanılabilir ve tarihi / turistik yerleri ile ziyarete gelindiğinde en doyurucu şehirlerimizden birisidir.
Sizler "Bursa" ismini duyduğunuzda nelerini daha çok hatırınıza getiriyorsunuz?

Omerbursa
11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 20:46

Malesef ki malesef siz değerli wowturkey üyelerinden ve benim gibi Osmanlı ve Tarih başkenti BURSALI arkadaşlarımdan özür dileyerek İstanbul'da okuyan bir Bursalı olarak Bursalı olduğumu söylediğimde hep ilk olarak affınıza sığınarak 'top' 'nonoş' gibi kelimelerle karşılaştım ve çok sevdiğim Bursamdan bian içinde olsa nefret ettim. Hocalarımdan bazıları bile açıkça bu espiriyi yaptılar malesef Bursa dışındakiler için Bursa denilince ilk akla bu geliyor..

adembayram

11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 21:40

Kardeş bu konuda ben çok tartıştım ve en kızdığım noktadır şükür ki her defasında Bursa yı bu iğrenç espiri altında ezdirmedim ve şunu diyorum pes etmek yok Bursa yı bu çirkin latife den kurtaracağız, savunacağız oturup göz yummayacağız...

Bursa hakkında "top" kelimesini kullananlar terbiyesizlerin en önde gidenleri ve küstahların da en küstahıdır bunu böyle bilsinler ve bu konuda her platformda da Bursa yı savunmaya hazırım...

Bursa YİĞİTLER'in, GAZİ'lerin, EVLİYA'ların şehridir..Osman Gazi, Orhan Gazi, Ulubatlı Hasan bu diyardan geçmişlerdir ve bu şehri kimse alay konusu edemez...buna hakları yoktur.

Tahsin Kara Simsek

11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 22:16
YESIL BURSA

Bursa deyince aklımıza neler gelmiyorki, ilk olarak

-Yeşil Bursa

Zeki Müren, Oyak ....... ve Yukarıdakiler.

Bursa anlatırmaz, yaşanması gerek.

yassınn
11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 22:28

Benim ilk olarak kestane şekeri geliyor çünkü bursaya uğradığımda kestane şekeri almadan gitmem

Çağlar Yıldırım

11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 22:32

neler gelmiyorki kestane şekeri,uludağ,inegöl köftesi,orhan gazi,osman gazi...

alit
11 yıl önce - Pts 24 Ksm 2008, 22:46

İlkokula giderken Evliya Çelebi - Hikayeler isminde bir kitap okumuştum, kitap Evliya Çelebi'nin seyhatnamesi değil de gittiği yerlerde başlarından geçenleri falan anlatıyordu sanırım ya da çocuklar için sadeleştirilmiş bir seyhatname de olabilir, kitabı hiç hatırlamıyorum fakat kitap Bursa ile başlıyordu ve Bursa'dan bahsederken de insanlarının çok güzel olduğu, yanaklarının pembe olduğu ve çok sağlıklı göründüklerini anlatıyor ve bunu da Bursa'nın yeşilliğine, verimli topraklarına bağlıyordu.

Küçüklüğümden beri Bursa deyince aklıma hep pembe yanaklı, sağlıklı insanlar gelir.

Mehmet DK

11 yıl önce - Sal 25 Ksm 2008, 19:07
Bursa deyince aklınıza ilk gelen nedir?

Bursa denilince aklıma gelenler, Osmanlı Devletine bir ara başkentlik yapmış bir Ilimiz oluşu, evliyalar diyarı, tarihi abideler şehri, tabii güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları, sanat güneşimiz rahmetli ( nur içinde yatsın ) Zeki MÜREN, meşhur köftesi, görmeyi ve tadını çıkarmayı arzuladığım ama bir türlü gerçekleştiremediğim Uludağ.

Öncelikli olarak BURSA denilince aklıma gelenlerdir.

Saygılar.

Fatih_Boydak
11 yıl önce - Sal 25 Ksm 2008, 19:11

Asırlaca OSMANLI iMPARATORLUĞUNA Başkentlik yapmış bir şehir ve ayrıca kestane Şeftali Bursaspor, sanayi kenti ve uludağ

ISIL_06

11 yıl önce - Sal 25 Ksm 2008, 22:02

Benim ilk aklıma gelenler kestane şekeri,tarihi hanları camileri,uludağ....Aslında çok şey var.Bursa'nın her kesime hitap eden bir yanı var.Herkes için birşey var gerçekten.Trafik ve gürültünün yoğun olarak yaşandığı bir şehir olsa da insana huzur veren bir yanı da var.Gerçekten anlatılmaz yaşanır.Ben bunu oraya okumak için gittiğimde anladım.

sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet