Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ercan Dikme
5 yıl önce - Cmt 25 Nis 2009, 23:45

86-801 zamanında edirnekapı garajından ekspres sefer 92 olarak çıkıp eminönüne gittiğini de gördüm ölü km için sabah çalışan ekspres 92 hattı en son 6 saat eminönüde beklemek yerine edirnekapı garajında beklemiş olabilir bu şekilde şu anda da o saatleri değerlendirmek için o saatlerde o hatlara verilmiş de olabilir şimdiki yönetim ile

edirnekapı garajına bağlı hatları listeleyebilecek birisi var mı acaba en son hali ile

rmzn_ylmz

5 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 01:43

İETT. sitesinin son haline bakarak hazırlamaya çalıştığım liste:

28 EDİRNEKAPI-BEŞİKTAŞ
28T TOPKAPI-BEŞİKTAŞ
32 CEVATPAŞA-EMİNÖNÜ
32A CEVATPAŞA-BEYAZIT
32T CEVATPAŞA-TAKSİM
35 K.MUSTAFAPAŞA-EMİNÖNÜ
35A KOCAMUSTAFAPAŞA-BEYAZIT
35C K.MUSTAFAPAŞA-TAKSİM
35D K.MUSTAFAPAŞA-BALAT
36 KARADENİZ MH.-BEYAZIT
36A CEBECİ-VEZNECİLER
36B CEBECİ MAHALLESİ-BOĞAZKÖY
36Bİ CEBECİ MAHALLESİ-BOLLUCA-İMRAHOR KÖYÜ
36CE CEBECİ MAHALLESİ - EMİNÖNÜ
36CT CEBECİ MAHALLESİ-TOPKAPI
36CY CEBECİ MAHALLESİ - Y.BOSNA METRO
36E 50.YIL MAH. - BEYAZIT
36ES ESENTEPE MAH. - BEYAZIT
36HT CEBECİ MAHALLESİ-TAŞOLUK-HARAÇCI
36K KAYABAŞI-CEBECİ MAHALLESİ
36KE KARADENİZ MAH. EMİNÖNÜ
36M CEBECİ MAHALLESİ-MECİDİYEKÖY
36T CEBECİ - TAKSİM
36V VEZNECİLER- YAYLA MAHALLESİ
37A YILDIZTABYA- BEYAZIT
37E YILDIZ TABYA - EMİNÖNÜ
37Y YILDIZTABYA - VEZNECİLER
38 YUNUS EMRE MAHALLESİ - BEYAZIT
38B YUNUS EMRE MAHALLESİ-VEZNECİLER
38E KÜÇÜKKÖY - EMİNÖNÜ
39O YEŞİLPINAR-OTOGAR
49 YUNUSEMRE MAH.(KARAYOLLARI) - ŞİŞLİ
49G YUNUS EMRE MAHALLESİ. - ŞİŞLİ
55 GAZİOSMANPAŞA - ŞİŞLİ
55ET EYÜP ÜÇŞEHİTLER-TAKSİM
55M EYÜP ÜÇŞEHİTLER-MECİDİYEKÖY
55T GAZİOSMANPAŞA -TAKSİM
55Y GAZİOSMANPAŞA-YENİBOSNA METRO
61B TAKSİM - BEYAZIT
75M BEYAZIT - MECİDİYEKÖY
80 YEDİKULE - EMİNÖNÜ
80B YEDİKULE - EMİNÖNÜ
80T YEDİKULE - TAKSİM
83 TOPKAPI - TAKSİM
85T DAVUTPAŞA - TAKSİM (Tam olarak E.kapımı emin değilim)
86 EDİRNEKAPI-VEZNECİLER
87 EDİRNEKAPI-TAKSİM
88 YUNUS EMRE MAHALLESİ-TOPKAPI
88A YUNUS EMRE MAHALLESİ-YENİKAPI
90 DRAMAN - EMİNÖNÜ
90B DRAMAN - BEYAZIT
93 ZEYTİNBURNU-EMİNÖNÜ
93C ZEYTİNBURNU - BEYAZIT
93T ZEYTİNBURNU-TAKSİM
99A GAZİOSMANPAŞA - EMİNÖNÜ
HT5 KARADENİZ MAHALLESI-KOCATEPE
ZÜBEYDE HANIM MAH-BEYAZIT (Bazen 53 numarayla sefer çıkıyor.)

36CV,36D,37C VE 77MT HATLARININ İSİMLERİ VAR SİTEDE FAKAT (Bu hattın bu gün için kayıtlı servisi yoktur.) İBARESİ MEVCUT YANİ KALDIRILMIŞ HATLAR...

hatemmert
5 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 18:18

Ramazan bey 85T hatti ikitelli garajina bagli bir hattir.

Mustafa Noyan

5 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 23:21

Arkadaşlar,
bu günlerde liste yapıp, kendinizi yormamanızı tavsiye edeceğim, şimdilik 36 CE, 36T gibi hatlar İkitelli Garajı'na geçmiş, Edirnekapı'dan şimdiden 30 kadar Sultançiftliği yakınında ikamet eden şoför, bu hatlar ve körüklü MAN otobüslerinin bir kısmıyla garaj değiştirmiş durumda, geçen ay içinde bazı solo Mercedes otobüsler de Topkapı Garajı'na gönderildi, demek ki değişim aşamasındayız; son halini henüz almamış olsa da, İETT üst kademesinde şekillenen son haliyle, Metrobüs Hattının işletme olarak farklı bir müdürlük altında yönetilme fikriyle paralel olarak, Edirnekapı Garajı'nın mevcut metrobüs harici otobüslerinin farklı garajlara dağıtılarak, sadece metrobüs hattında kullanılan araçlara ayrılması, kısacası "Edirnekapı Metrobüs Garajı" haline getirilmesi düşünülüyor.

hatemmert
5 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 23:57

Ben demistim zaten kesin boyle bir sey vardir diye.Hatta 36ES,36CY.38B yani ikitellinin araclarini edirnekapinin hatlarinda gorurseniz anlayin ki o arac ikitelliye aittir ve ikitelli garajida o hatlara bakmaktadir.Demekki ikitelli garajinin toplam 100 kusur hatti var helal olsun o garaja.

rmzn_ylmz

5 yıl önce - Pts 27 Nis 2009, 00:55

Alıntı:
Ramazan bey 85T hatti ikitelli garajina bagli bir hattir.

Birkaç sene evvel 85T de E.kapı araçları görüyordum o yüzden emin değilim yazdım. Bende ikitelli olabilir diye şüpheliydim zaten

rmzn_ylmz

5 yıl önce - Pts 27 Nis 2009, 00:59

Bir dönem İETT nin Sultançiftliği taraflarına bir garaj yapma fikri vardı diye hatırlıyorum. Hem böylece ölü mesafeyide iyice ortadan kaldırmış olurdu.

Bu mesela daha önce aşağıdaki başlıktada yazılmıştı.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=625905

ONDERB
5 yıl önce - Pts 27 Nis 2009, 01:18

Eğer ki böyle bir proje uygulamaya geçirilirse gerçekten süper olur.Böylelikle sultançiftliğine yapılacak garajla (büyük ihtimal ileride edirnekapının sadece metrobüse bakacağını ihtimali ile) 2 farklı durum düşünülebilir.
1.Durum:Fatih,K.M.Paşa,Draman,C.Paşa,Zeytinburnu vb. Topkapı garajına yakın semtlere Topkapı garajı bakabilir.
2.Durum:Arnavutköy(Köyler), Sultançiftliği,Cebeci,Y.Emre,Karadeniz Mah.,Küçükköy,GOP merkez ve yıldıztabya) gibi yerlere ise sultançiftliğine yapılması düşünülen garaj bakabilir.

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Pts 27 Nis 2009, 01:36

Şu anda "Topkapı (Pazartekke)" garajından çıkış yapan hatlar nelerdir? Listesini tutan var mı?

Akın KURTOĞLU

:BARIŞ:

5 yıl önce - Çrş 29 Nis 2009, 13:43

2006-811'den 2006-831'e kadar olan araçlar İkitelli Garajı'ndan, Anadolu Garajı geçiş yapmışlar.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM