Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
tunahan52

9 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 20:50

Ordunun bir dönem marketler zinciri olan Yıldırımlar firması, çay fabrikası bile kurmuştu. Perşembe çay diye market reyonlarında satılıyordu. Perşembe ilçesinde baya bir yaygınlaşmıştı çay dikim alanı. Önceki mesajda yazdım. Doğu karadenizin haricinde çay dikimine müsade etmedi siyasiler. Bence iyi de yaptılar. Çünkü çaya sahip çıktılar. Peki biz fındıkta aynısını yapabildikmi. Fındığın dikim alanının genişlemesine karşı çıkabildikmi. Koskoca hayır. Nerdeyse tüm ülkede fındık yetişiyor artık. Başka tarıma elverişli koca koca ovalar fındık bahçesi oldu. Ondan sonra bizim fındık niye para etmiyor diye dövünüp dur.

Omercıtak
9 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 22:59

Ordu gerçekten çok güzel bir il. Halkı da gayet medeni. En azından benim tanıdığım insanlar gayet seküler insanlardı. Her şeyin en iyisini hak ediyor ordulular

ramazan52

9 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 23:15

Alıntı:
Perşembe çay diye market reyonlarında satılıyordu.
reyonlara kadar girdi demek hiç bilmiyordum , sağ olun bilgilendirdiğiniz için

tunahan52

8 ay önce - Cum 02 Ksm 2018, 00:44

(+)

Yusufkoca
8 ay önce - Cum 02 Ksm 2018, 02:18
Bu ne yaman çelişki

Omerçıtak dediki
Alıntı:
Ordu gerçekten çok güzel bir il. Halkı da gayet medeni. En azından benim tanıdığım insanlar gayet seküler insanlardı. Her şeyin en iyisini hak ediyor ordulular

Medeni, kavramı medine şehrinden gelir. İslam peygamberinin öncülüğü ile şehrin aldığı kültür zirve nokta kabul edilir.
Medine ve medeniyet din merkezli kelimelerdir.
Sekülarizm ise, dinden uzaklaşma, dünyevileşme anlamındadır.
Şu halde, birbirine zıt anlamda iki kavramı aynı cümlede kullanarak neyi ifade etmektesiniz?

sayfa 10
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler