Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Celalettin
15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 04:39

sitesine mesaj biraktim, Efes is the best beer in Turkey, but not the only one
degistirirler simdi

Ufuk

15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 08:29

Alimemo'ya katılıyorum.

Neden Avrupalılara bizim yüksek binalarımızı gezsin. Her turist kendi ülkesinde olmayanı görmeye gelir. Biz böyle her beldemizi onların memleketlerine benzetmeye çalışırsak, onların dillerinde isimler vermeye devam edersek, hiç gelmiyecekler bir müddet sonra.

Biz kendi değerlerimize sahip çıkalım. Gökdelenlerimizin olup olmamasına okadar takılmıyorum ben. Bunun uygarlık belirtisi olduğunuda kabul etmiyorum. Mimarsinan'ın bir köprüsünü, Etilerin bir gökdelenine değişmem.

Yukarıda yazdıklarımdan gökdelen düşmanı olduğum anlamı çıkartılmasın. Elbette nüfus yoğunluğuna bağlı olarak bu tarz binalar yapılacaktır ama bunu gelişmişlikle direk bağlamamak lazım. Biz İstanbul'lular hafta sonu dolaşmaya çıkınca, Etiler'e mi gideriz, Sultanahmet'e mi?

Furkan

15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 09:31

Alimemo ve Ufuk'a katılıyorum.

Turistler buraya farklılıkları görmek için geliyorlar.. Tabiki gökdelenlerin değilde Müslüman kadınların vs.. resmini çekecekler..

Bence modernizm kavramı beyinde başlıyor, görüntüde değil. belki görüntüde bitebilir.. ve biz daha yolun başındayız

emel
15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 10:27

Alıntı:
Efes için Türkiye'de en iyi ve tek bira demişler içki ile aram yok ama Türkiye'de Tuborg, Miller, Marmara üretildiği gibi diğer biralar da var.

Efes benim icin de ve pek cok tanidigim ve biralarimizi denemis buradaki arkadaslarim icin de en iyi Türk birasi... ve digeri de sen yukarida belirtmemissin, Tekel'inki. ve Tuborg ile Miller zaten türk mali degil...

Burç

15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 11:18

Nedense sanki Amerikalıların gökdelenleri ziyaret  etmesini istemişiz gibi,
bunun ne kadar yanlış olduğu konusunda açıklamalar gelmiş.

Varolun sağolun.

Ama "gökdelen" kelimesi nereden çıktı?
Bağdat caddesinde gökdelen mi var? Nişantaşında gökdelen mi var?

Türkbalon nerede? Miniatürk nerede?
Boğaz nerede? Modern Türkler nerede?
Amerikalıların bu gezisinden memnunsanız, diyebileceğim bir şey yok.
Ben Sultanahmet'in Istanbul zannedilmesinden ve boyacı çocuğun Istanbulluları temsil
etmesinden rahatsız oluyorum.

Ama madem gökdelenlerden konu açıldı :
Gökdelen ziyaret etmek için NY'a gelen 18 milyon turist olduğunu hatırlatayım.
Empire State binasına çıkan turist sayısı, bir zamanlar bütün Türkiye'ye giren
turist sayısından fazla idi.

Hüseyin

15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 11:31

sevgili burc ben amerikalilarin bagdat caddesinden
nisantasindan haberleri oldugundan pek emin degilim
ve bogazin fotolarini neden cekmemisler o konuda
bir fikrim yok ama herhalde bu salaklar da bogazi
camii manzaralariyla bagdastiriyorlar
ve bu eminim dünyanin bircok ülkesinde böyle
eger her yerde durum böyleyse ki görünen o,
o zaman bizlerde bir seyi belki yanlis yapiyoruz(tanitim metodu)
eskiden camiiler simgelestirildi ve bizde simdi gökdelenlerle
bu yanlisi kapatmaya calisiyoruz ve genel olarakta tanitimi
sadece Istanbul üzerinden yapip bütün yükü bu sehrin
üzerine yikiyoruz bence eurovisionda bu cok iyi yapildi
bu sekilde devam edip sonuclari görmemiz lazim

Burç

15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 11:38

Alıntı:
ben amerikalilarin bagdat caddesinden
nisantasindan haberleri oldugundan pek emin degilim

işte sitemizin kuruluş amacı.
"Istanbul" diye araştırınca Ayasofya ve boyacı çocuk görmekten bıktım.

Tacettin

15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 15:54

Bence fotolar gayet güzel. Boyaci cocuk ve türbanli kadinlarin fotolari gayet normal.
Cünkü bunlar bizim gerceklerimiz ve istesekde istemesekde ülkemizde bunlardan cok var.
Nereye bakarsan görürsün türbanli bayanlari, mendil satan cocuklari ve ayakkabi boyacilari.
Gayet masum fotograflar cekilmis.
Türkiye'ye gelen bir turistin gökdelenleri ve ya modern binalarin oldugu yerlere gitmesi
gerektigine bir anlam veremiyorum. Bir müslüman olarak bir islam ülkesini ziyaret edecek
olursam görmek istedigim yer camiler degil daha cok oranin kültürünü yansitan yapitlardir.
Viyana'ya ilk gidisimde ilk gezdigim yer Stefans Dom (Katedral) oldu ve hemen sonrasinda
devasa yapi Opera binasini gezdim. Ordada yapilmis camiler oldugunu duydum ama hic
dikkatimi cekmedi ve gidip görmedim. Gezmek icin geldigimden dolayi degisik seyler
görmek isterim...

Cihangir
15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 17:20

valla ben fotograflari cok beyendim. belki de gordugum en guzel topkapi fotograflari. cektikleri caddeler de o bolgedeki caddeleri yansitiyor. okadar da kotu goruntuler degil. Simit saticisi, ayakkabi boyacisi da normal. Cektikleri okul ogrencilerinden insanlarin modernligi cikiyor ortaya. Yuzlerine bir bakin, davranislarina...hic de ogle orta dogulu davranis yok, hepsi rahat kizli erkekli neseli sevimli. Kafelerde cektikleri fotograflar ve arka planda kalan insanlar da gayet iyi. Bana hic orta dogu goruntusu gibi gelmedi acikcasi. Sadece Sultanahmetin nrmal goruntusu. Hic de ogle ozellikle kapali carsafli insan cekmemisler. Enazindan sevinmemiz lazim ona.

Eger simit saticisi, ayakkabi boyacisi rahatsiz ediyorsa bizi ozaman belediyenin hicbir seyyar saticiya izin vermemesi lazim okadar basit.

CAN
15 yıl önce - Sal 08 Hzr 2004, 19:06

Keşke Fatih ve Karagümrük civarını da gezselerdi ne iyi olurdu bazen üzülüyorum binlerce dolar yol parası ver ve Fatih'i göremeden git vallaha ben bundan sonra yolda gördüğüm turisti çevirip zorla oraya götürecem...Belki o zaman kafalarındaki Türkiye imaji değişir
Ne imaj ama ....

Burç abi dişlerini sıktığını biliyorum şakaydı zaten

Şaka bir yana bu kültürel tuhaflıktan bıktım daha önceden çalıştığım şirketlerde yabancılar oluyordu adamları zorla kumkapıya göbeğe ya da galata kulesinde dansözlerin ortasına bir de kafalarına birer fes adamlar ellerin nargile neredeyse uyumaya da topkapıya götürüp bırakacaktık..Ben böyle değilim ki ne fes takarım ne de dansöze yan yatarım...Adam da ülkesine gittiğinde diyor ki adamlar fes verdiler bakın oradakilerde o fesi kimbilir kaç kişi kaç gün takmıştır pis arapların kafasından mı alıp giydin....adam cevap verene kadar 2 cocugu okulda anlatsa dersin adı:osmanlılar(türkler) neden ab giremiyorlar?
cocuk bir el kaldırsa bitti.... amma dramatize ettim ağlayacam

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet