Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
erengin
15 yıl önce - Pts 07 Hzr 2004, 13:54
Akdeniz Üniversitesi - Olbia

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

Merhaba
Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içindeki Olbia çarşısından fotoğraflar ekliyorum.
Çarşı Uluslararası Ağahan Mimari Ödülü almıştır.
Mimari projesi antik Akdeniz kentlerinden esinlenerek mimar-yazar Cengiz Bektaş tarafından yapıldı. Ağaç ve taş kullanılarak ve üniversite yaşayanlarının katkıları ile inşa edildi. İçinde bir amfitiyatro, sinema salonu, öğrenci kulüpleri, market, kafeler, kitapçı, sanat galerisi, banka, berber, otobüs firmalarının büroları vb. barındırıyor.
Fotoğraflarda gördüğünüz su yolu bütün çarşıyı katetmektedir. Ortada bir saat kulesi var.
İsmini bir kısmı üniversite yerleşkesi içinde kalan, bir kısmı üzerine de mahkeme kararına rağmen Migros Alışveriş Merkezi inşa edilmiş olan antik Olbia kentinden almaktadır.

Erengin

(+)

(+)

(+)

(+)

Ağahan Ödülü:

(+)

(+)

Sütunlarda bilim-kültür insanlarının kabartmaları var:

(+)

(+)

(+)

drmakaya
10 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 12:04

HAKAN HOCAM,
BENDE BURADAYIM ÇOK KEYİFLİ BİR SİTE TEŞEKKÜRLER. HÜSEYİN CİMRİNİ OKUYORUM HOŞ İNSAN.ACEMİLİĞİMİ ATMAYA ÇALIŞIYORUM.İYİ GÜNLER.DR.MEHMET ALİ

turgutakbaş
10 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 14:04

üniversite gençliğinin antalyadaki ilk buluşma noktası burasıdır ... maalesef antalyanın içerisinde gençler için hem ucuz yemek veren hemde ucuz eğlenme imkanı sağlayan mekan pek az ... bu yüzden olbia oldukça kıymetli oluyor gençler için ...

onurnazliaka
10 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 20:56

(+)

Akdeniz Üniversitesi Olbia Açık Hava Tiyatrosu

Misafir a3e

4 yıl önce - Pzr 26 Tem 2015, 19:05

Olbia hayattır yaşamım orda güzelleşti ama orda da bitti .

ANA SAYFA -> ANTALYA