Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul [M2] Hattı Güney Uzatması 2. Etap (Şişhane-Yenikapı) İnşaatı
« önceki   1234 ... 157158159   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Mehmet Kasım
9 yıl önce - Cmt 27 Arl 2008, 23:33

Şehzadebaşı İstasyonu bitmese bile metro hattı açılabilir. Bu istasyon pas geçilebilir.

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 10:35

METRO'DA DEV ADIM: HALİÇ KÖPRÜSÜ İNŞAATI RESMEN BAŞLADI

İBB'den bilgi edinme yoluyla aldığım bilgiye göre Haliç Metro İnşaatı resmen ve fiilen başladı. Aynen kopyalıyorum:

Soru-1-Haliç Metro Geçişi ihalesi sonuçlandı mı? Sözleşme imzalandı mı? Hangi firma ile imzalandı? ARANAN BORÇ KREDİSİ BULUNDU MU?

Soru-2-HALİÇ METRO KÖPRÜ İNŞAATI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cevap-1-Haliç Metro Geçişi Köprüsü yapım işinin 19.12.2008 tarihinde Astaldi SPA-Gülermak Ağır San. İnş. ve Taah. A.Ş. ortaklığı ile Sözleşmesi imzalanmıştır.

Cevap-2-Haliç Metro Geçiş Köprüsü yapım işinde 2 Ocak 2009 tarihinden itibaren çalışmalara başlanmıştır.

İnşaat süresi sözleşmeye göre 20 ay. Eğer işler yolunda giderse Ağustos 2010'da iş biter.

En son Mehmet Kasım tarafından Cmt 24 Oca 2009, 23:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Berat Öz
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 11:07

Üstad bu haber ayın bombası oldu.
Özellikle metrolarla ilgili bu tip haberler niye kamuoyuna duyulmaz merak ediyorum.Birçok ayrıntıyı Bilgi Edinme yoluyla öğreniyoruz.

Haliç Köprüsüne gelince anlaşılan Anıtlar Kurulunun usandırıcı inadı kırılmış.Bundan sonra herhangi bir engel çıkarmazsalar verilen tarihte biteceğini düşünüyorum.

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 11:31

Harika bir haber. Yılın bombası bile diyebiliriz. Ayrıca 19 Aralık'ta sözleşme yapıp 2 Ocak't işi başlattıran İBB'yi tebrik diyorum. Çok kısa sürede kredi de bulunmuş, yer teslimi de bulunmuş.

Metronun 2 yakası bir araya gelecek.

(+)

Selcuklular
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 11:33

Üstad gerçekten şu sıralar biliyorsun yeni açılışlar vs yönünden de kesattı işler çok iyi oldu umarım gözümüzle de izleyebileceğimiz duruma gelir inşaat. Bu sefer çok sessiz sedasız yapıldı iş kimsenin itiraz etmesine olanak bırakmadan:)

Bölgede ehrhangi hareketlilik var mı acaba? Kazık çakma vs gibi, metal aksam projeleri ve imalatları başlamıştır sanırım bir yandan da. Gülermak çelik işinde iyidir ancak umarım Astaldi arıza çıkartmaz, İtalyanlara güven olmaz.

alicanoalican

9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 12:22

Sanırım köprü ile ilgili başlık bu başlık :

Haliç Metro Köprüsü'nün 16 Eylül 2008'deki İhalesi

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=63227

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 12:27

Köprünün detay resimelrine baktığımda güzel bir köprü olacağa benzer. İnşaallah gerçekleşir bize metro ile tam entegrasyonlu bir sisteme sahip oluruz.

fatihyanar
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 12:31

Kadıköy-Kartal metrosunun açılışına Başbakan da katılmıştı.Bu köprünün temel atma töreni bile yapılmadı.Yada ben mi görmedim?Bu şekilde bir törene rastlayan var mı?

Fatih Yanar Beylikdüzü/İstanbul

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 12:36

Tören yapılmadı. Sessiz sedasız işe başlandı. Kamuoyuna mal edip büyük yaygara kopması önlenmiş oldu. 10 sendir bekleyen bir iş. Törene ne gerek var.

MeteHan!
9 yıl önce - Cmt 24 Oca 2009, 12:42

Çok güzel bir haber bu.
İnşaata malzeme yığınağı yapıldımı acaba veya işçiler çalışmaya başladımı.
Aslında bugün gidip bir denetlemek lazım.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 157158159   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM