Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

15 yıl önce - Pzr 06 Hzr 2004, 00:10
Kurtköy

Kurtköy'e uzun zamandır gitmek istiyordum.
"Anadolu yakasının Beylikdüzü" olarak tanımlayabileceğim bir yer.
Neredeyse otların arasından fışkıran binalar ile tam Istanbul usulü bir uydukent.
Pendik sırtlarında kalıyor, ve Anıl'ın uçaktan çektiği fotoğraflarda görünüyordu.

Kurtköy ulaşımı aslında tahminimden çok daha kolay oldu.
Kadıköyden bir saatte gidilebildiği gibi, gene bir saat içinde şile yolundan 4. Levent'e de
gidilebiliyor. ( Taksim 1 saat 15 dakika )

Her ne kadar pek "wow" bir semt olmasa da, büyüklüğü açısından ve yıllar süren
merakımı paylaşan birileri olabileceği varsayımı ile fotoğraflarını koyuyorum..

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Taha
15 yıl önce - Pzr 06 Hzr 2004, 01:03

Burc abi resimler icin tesekkurler, fakat bu kurtkoy ne kadar planli gelisiyor acaba? Bende omerli barajina gitmek icin bircok kez kurkoy'e gittim. Son resim benim hosuma gitti. Insallah yeni yerlesim alanlarina su son resimde gorunen mustakil evler gibi konutlar yaparlar. Eger kurtkoy eski istanbul gibi gelisirse vay halimize derim o zaman. Ama yinede istanbul'un disa, kuzeye gelismesi sevindirici birsey.

Aydinsert
15 yıl önce - Pts 07 Hzr 2004, 11:28

kurtköyün en büyük konutları Uydukent evleri ve kiraları çok ucuz,ama çok uzak,Arabasız karşıya geçmek bayaga zor

e_mutlu

13 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 20:08

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

e_mutlu

13 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 20:13

fotoğrafları kurtköyde yaşadığım apartmandan çektim.bölgede gelişme devam ediyor.özellikle yeni villa projeleri var.ve gerçekten kaliteli projeler var .bölge ileride cazibesini daha da arttıracak.

bölgenin avantajları :

1) sabiha gökçen havalimanı yanında kurulu olması
2)istanbul park pistine 10 dakikalık mesafede
3)aydos dağı eteklerinde kurulu olması nedeniyle istanbulun zemini en sağlam bölgesi
4)tem ve bağlantı yollarına çok yakın oluşu
5)yeni projeleri kaldıracak altyapı ve uygun arazi koşulları

OsMaN UyGuN

13 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 22:30

güzel villaların, konutların ve apartmanların olduğu kısım Yenişehir Mahallesi 'nde ama bölgenin ismi genel olarak Kurtköy diye geçiyor... özellikle Kiptaş'ın yapmış olduğu ( henüz yeni tamamlanmış villalar ) siteler mükemmel özellikteler.. fiyatları 500.000 YTL' ye kadar çıkan villalarda yok yok... Aydos ormanına çok yakın olması itibariyle de havası muhteşem.. TEM + S.Gökçen Havalimanı + İstanbulPark gelişime ivme kazandırmış..

ama itiraf etmeliyim ki heryerde olduğu gibi Kurtköy'de de gecekondu istilası mevcut..
Pendik'in kuzeyindeki tüm mahalleri gezdim, sokak sokak hatta ev ev dolaştım..
binalar %85-90 tapusuz.. müstakili de var, 2-3 hatta 6 katlı olan kaçak yapılarda var..
buna rağmen bu evlerin tümünde elektrik,su,telefon var yetmiyormuş gibi bizden doğalgaz da istiyorlar..

Burç

13 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 22:42

Benim görebildiğim kadarı ile Kurtköy'deki toplu konutlara ayrılan yerde hiç gecekondu yok.
Kurtköy'ün orjinal köyü ve Kurtköy'ün komşusu Sultanbeyli gecekondu dolu.

OsMaN UyGuN

13 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 23:02

Kurtköy Mahallesi olduğu gibi gecekondu hatta yıkım kararı tebliğ edilmiş evler var..
yanlız Kurtköy deyince Pendik'in kuzey yarısı akla geliyor.. Toplu konutlar dediğim gibi Yenişehir'de kalıyor.. evet toplu konutların olduğu yerde hiç gecekondu yok..
Ertuğrul Gazi, Sülüntepe, Şeyhli, Yayalar, Velibaba, Harmandere, Güllü Bağlar, Kavakpınar..... ama bunların çoğu gecekondulardan oluşuyor..
Yenişehir'dekilerden ayrıca birde Hilal Konutları ( İETT : 16-C ) var.. bir deoralarda yapımına yeni başlanılan Başbakanlık tarafından destek verilen toplu konut çalışmaları var..

adem yavuz
13 yıl önce - Pzr 11 Eyl 2005, 16:08

Kurtköy e en son bir hafta önce gittim.Bölge şu an düzenli gelişiyor gibi.Mahalle içi hariç tabiki.Mahalle merkezi İstanbul un hızla ve düzensiz gelişen bölgelerinin benzeri.İstanbul un emlakçıları boş arazi bolluğu nedeniyle bu bölgeye göz koymuş durumda.Temennimiz burayıda fazla para kazanma hırsıyla mahfetmesinler.Yeterince yeşillendirip düzenli bir şekilde İstanbul umuza kazandırsınlar.

messiah_haktan

13 yıl önce - Pzr 11 Eyl 2005, 17:00

Aninda 10 katli cirkin cirkin binalardan dikmisler!!    Bu binalar yapildigi sene biraz da olsa güzel gözüküyor ama belli bir zamandan sonra boyasi soluyor,dökülüyor,sagi solu paslaniyor bir yikintiya benziyor.Binalarda yüksek oldugu icin cephe bakimi pahali oluyor tabi! Israil'de bile bu seneden itibaren yüksek bina dikmek yasaklanmis.Bence de sirf cevre kirliligine yol aciyor.5 kati gecmemeli insanlarin yasadigi binalar.Sokaklar bile daha ferah oluyor binalar alcak olunca.

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet