Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
halil.kocatas
10 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 16:53

Eğer böyle birşey yapılırsa kaç metre derinlik lazım ve mezarlara herhangi
bir olumsuzluğu olur mu?
Artı bir de metro istasyonuna nereden giriş verilecek, eğer çıkış turnikelerinin (sağda ) hemen yanından verilirse zaten şu anda yaşanılan izdiham daha da çoğabilir diye düşünüyorum.
Çünkü istasyona girerken giriş turnikeleri sol tarafta ve biz sağdan geldiğimiz için çıkış yapanlarla bazen kafakafaya gelebiliyoruz.

inancgs05

10 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 18:40

Buraların güzel bir Fotoğrafını çekmek gerekti anlaşılan etüd proje çalışmalarına başlıyalım artık wowTURKEY inşaat aş. olarak

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 18:44

Alıntı:
mezarlara herhangi bir olumsuzluğu olur mu?

Mezarlar zeminin altında belli bir derinliğe kadar inmekteler. Normal şartlar altında açılacak olan tünelin mezarların oldukça altından geçeceği âşikâr ama, saygı anlamında ve halkımızın o klasik mezarlık korkusundan (tünelin tavanında mezarlar olacak yolboyunca çünkü) ötürü ne derece hayata geçirilir, bilemeyiz...

Akın KURTOĞLU

İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 18:46

Yalnız Cevahir'e İBB %50 ortak idi sattı hisselerini ama.

inancgs05

10 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 19:01

Mezarlık içinde iki klise var belki onlara denk getirebilir ayrıca Metrobüse binen herkes M.köyde inmiyor m.köyde inen herkes Metroya gitmiyor Bunun Ortakları var Gülbağı var fazla izdiham olmaz ayrıca Makrobüs yarım saatde bir sabaha kadar işlerken M1 in 01:30 bitmesi bir tezat belki metroyuda aynı saatlere denk getirip sabaha kadar çalıştırırlar

inancgs05

10 yıl önce - Prş 04 Arl 2008, 15:07

Daha önce bölgenin resimlerini ekliyeceğim demiştim anca ekleyebildim
Aşağıdaki şekilde bir sistem olursa süper olur Metroya gelmeden tünel Y şeklinde ikiye ayrılır ve bir ucundan sadece ortaklara gitmek isteyenler için geçiş diğerinde de turnike olursa metro girişinde yığılma olmaz

(+)

(+)

(+)

(+)

Çağrı Tekin

10 yıl önce - Prş 04 Arl 2008, 20:58

Böyle bir tünel yapılırsa çok iyi olur, hatta dümdüz gitmesine de gerek yok, meydanın altından gitsin, geniş olsun, ve sadece metroya gitsin. Kazı işi nasıl olur onu düşünelim biraz da. Aç-Kapa yapılacaktır muhtemelen ve bu da meydanın bir süre çamur deryası olması anlamına gelir, bu kadar kısa bir yol için başka bir yöntem kullanmazlar heralde?

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Prş 04 Arl 2008, 21:41

Aç-kapa yapılamaz. Çünkü üstü mezarlık... Mecburen makul bir derinlikten delme yapılmalıdır.

Akın KURTOĞLU

Çağrı Tekin

10 yıl önce - Prş 04 Arl 2008, 23:19

Yok, ben zaten dümdüz olmasın diyorum, benim önerimdeki amaç insanları meydan kalabalığından, mevsim şartlarından ve trafikten bir nebze olsun kurtarmak. Sonuçta tünel belki aynı uzunlukta olsa da, bu saydığım etkenler yürüyüş süresini kısaltacaktır.

(+)

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Prş 04 Arl 2008, 23:21

Ama neden cetvel gibi değil de, yay şeklinde bir form uygulansın ki? Boşuna masraf olmayacak mı? Nasılolsa yerin altında çünkü...

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM