Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Fotoğraf Kullanma İzni
« önceki   123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 2
şirpençe
13 yıl önce - Çrş 28 Oca 2009, 15:38
İzin talebi

Sitenizi ilgiyle izleyen acizane müdavimlerinizden biriyim. Sitedeki Rumeli ile ilgili fotoğrafları, resimleri kurmuş olduğum sitemde kullanmak istiyorum. Sitemin herhangi bir ticari maksadı yoktur. İzin talebi için fotoğraf sahiplerine ulaşmam mümkün olmadı. Uygun görmeniz halinde "wowturkey" adresini kaynak göstermekten onur duyacağım. Saygılarımla.

iletişim adresim: ahmetmurat.kutlu@hotmail.com

holmoie
13 yıl önce - Prş 29 Oca 2009, 20:56
izin ve talep

merhaba arkadaşlar. ben profesyonel turist rehberi egitimimi haziran başı tamamlıcam.Anadolu medeniyetleri ve kültürleri, antik eserler benim ilgilendigim konulardır. Guzel Türkiye'mizin sadece plaj ve kumdan ibaret olmadıgını anlatmak için facebook ta bazı fotografları kullanmak istiyorum. ve sitemizde çok guzel fotograflar var. (Ören Yerleri ve Müzeler - [Dizin] ) eger izin verirseniz ( sitede belirtilen butun kurallara uyacagımı taahhut ederim) bu resimleri kullanmak istiyorum. saygı ve sevgilerimle...

Hasan Hakan Burkut... (certificated tourist guide)

raufkibar

13 yıl önce - Prş 29 Oca 2009, 22:09
ÖNERİDİR

Şu anda Türkiyemizde herhangi bir resmin veya fotoğrafın çalınmama gibi bir garantisi varolabileceğini düşünemiyorum.İzinli olarak aldığınız fotoğrafları matbaada bastırmak veya herhangi bir ayarlama ,düzeltme, bastırma ,çikış için getirdiğinz atölyelerde resmin kopyelenmesi üçüncü kişiler eline geçmesi ve bu yüzden töhmet altında kalma rizkiniz sonsuzdur .

Hernekadar Menşeği belli olmayan resim ve fotoğrafların kullanılması yasaktır desede kanun işi yaptırdığınız atölye çalışanları tarafından kopyalanabilmekte hiç ummadığınız bir verde karşınıza çıkmaktadır .

Resmi veya fotoğrafı her kopyalayan bilği sayarcının kimliğini bir yere kaydetmekte yarar var.

Vede işlem bittikten sonra tüm kayıtları sildirdiginizden emin olun. ki imkansız.

ÖNERİDİR İLERİDE BAŞINIZ AĞIRMAZ.

itaki
13 yıl önce - Cum 30 Oca 2009, 01:24

Açıkçası bir sakıncası olmayacağını düşünerek sitedeki fotoğraflardan videolar oluşturdum. Ama fotoğrafların siteden alındığını da belirttim. İşte videolarım itiraz eden fotoğraf sahibi olursa kaldırayım.

http://www.youtube.com/user/tepeliiii

raufkibar

13 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 14:29

Alıntı:
ÖNERİDİR İLERİDE BAŞINIZ AĞIRMAZ.

Yazdığım öneri anlaşılamadı herhalde,Benim mesleğim illistiratörlüktür ,yani fotografı çekilemeyen objeleri elle yapmak ,yaptığım birçok resim baskı aşamasına gelinceye kadar çalınıyor ,geneldede çalınma bilgisayar aşamasında oluyor,çalan firmayı tespit ettiğimdede çalışan personel tarafından yapıldığı söyleniyor ,

Ama bu arada resmi sattığım müşterimin güveni kırılıyor.
Veya bir yerde kullanması için müşteriye verdiğim resim ,muşteririmin izni olmadan farklı yerlerde kullanılıyor.

Sizlerinde siteden belli amaç için müsadeli aldığınız resim, birbaşka yerde olumsuz bir şekilde kullanılabilir ve üzülebilirsiniz.
Bu yüzden mesleğimi fotoğraf ve fotoşopla halletmeye, sanatı mecbur kalmadıkça yapmamaya çalışıyorum, mağduriyetimi sizlerde yaşamayın diye uyardım .
YANLIŞ OLDU GALİBA. Böyle bir uyarıda kötü eleştiri almak tuhaf.

Mustafa_YO
13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 06:52

eline saglik cok guzel resimler

said nuri bey;

panaroma isimli resmini web sitemde kullanmak istiyorum izin verirsen, ozel mesaj atamadim, sitede bir sure yazmak gerekli galiba ozel mesaj atabilmek icin

caner özhan
13 yıl önce - Cmt 14 Şub 2009, 21:14
foğraf kullanım izni

sitede yayımlanan fotoğrafların ticari olarak kullanılabilmesi ile ilgili bir cümlenizde siteye yüklenen her fotoğrafın sahibinden izin alınması gerektiğini belirtmişsiniz.çok yerinde bir karar.ancak bir çalışma için diyelim on değişik göndericinin yüklediği fotoğraflar için on göndericiden izin almanın zorluğunu da takdir edersiniz.acaba fotoğraflarını yüklerken isteyen arkadaşımız ''fotoğraflarım hertürlü çalışma için kaynak göstererek kullanılabilir'' şeklinde bir açıklama yaparak gönderseler yada site yöneticisin düzenleyeceği bir kutucuğa tıklayak bu izni verdiklerini belirtseler olmaz mı

Necip KÖNİ

13 yıl önce - Pts 23 Şub 2009, 02:11
FOTOGRAF KULLANMA MUSAADESi ve EK BiLGiLER

MERHABALAR...!
Sn. Yılmaz Büktel Beyin Dikkatlerine...!
ADANA - OKAT otobusleri ve 1958 yilinda kullanima giren "BUSSING" MARKA BELEDiYE otobuslerinin resimlerinini musaadenizle kullanabilirmiyim..?
Simdiden ilgi ve alakaniza cok tesekkur ederim..!
Saygilarimla,
NECIP KONI - ADANA / TR

* E-Mail * necipkoni@gmail.com

AYRICA EK OLARAK BiLGi SUNUYORUM SiZE...
OKAT OTOBUSLERI
*(16) Numarali SALON (Vabis marka) = 1-Adet
*(11) ve (12) Numarali (DAF marka) = 2-Adet
*(7)-(8)-(9)-(10) Numarali (PAM PAM)= 4-Adet
Hatirlayabildiklerim....
1958 - YILINDA (DP) DEMOKRAT PARTi (Basvekil*Merhum ADNAN MENDERES) Donemi(BUSSING)
* (10-ADET) - ALMANYA`dan GELEN "BUSSING" (621-622-623-624-625-626-627-628-629-630)
* (10-ADET) - ISTANBUL`dan (I.E.T.T) GELEN (620-619-618-617-616-615-614-613-612-611)
* ( 6-ADET) - ANKARA`dan (E.G.O) GELEN YENi (367-368-369-370-371-372)
* ( 4-ADET) - ANKARA`dan (E.G.O) GELEN ESKi (301-302-303-304)
Hatirlayabildiklerim...

Mert964
13 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 01:58

Merhaba Arkadaslar,Ben Isvecte oturmakta ve calismaktayim,Turkiyeyi burada tanitmak amaci ile bir site yapmaya calistim,bu konuda daha yeniyim,burada sitenizde hosuma giden ve Turkiyenin tanitimina katkida olacagini dusundugum resimleri sitemde yayinlamak istiyorum,bu sadece Turkiyenin tanitimiyla ilgilidir.resimler fazla oldugu icin linklerini yazmam mumkun degil ama cogunlugu Istanbul,Antalya,Bodrum,Pamukkale resimleri.Eger izin alabilirsem siteme ekledikten sonra linkini gönderirim,kontrol edebilirsiniz.Saygilar..(Ayrica sitede emegi gecen arkadaslara tesekkurler)

CUFC
13 yıl önce - Prş 26 Şub 2009, 19:48

Merhabalar sitedeki stadyum resimleri hakkında bir isteğim olacak ingiltere bir grup proje yapımcısı bir internet sitesi yapmayı planlıyorlar sitede dünyadaki stadyumların resimleri ve 3d görüntüleri olacak Türkiye'deki stadyumlar için benimle temasa geçtiler bende sitenizde oldukça fazla resim olduğunu düşündüğüm için bu mesajı yazma gereği duydum, kısacası resimleri kullanmak istiyorlar.

sayfa 2
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET