Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Zorunlu olmadıkça kullanılmaması gereken bir araç: Minibüs
123 ... 187188189   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
CAN
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 03:37
Zorunlu olmadıkça kullanılmaması gereken bir araç: Minibüs

Minibüse herkes binmiştir mutlaka arabası olan bile binmiştir (servis,işinin olması,evde arabanın olmaması gibi durumlarda)
Geçenlerde bu sebeplerden biri bana denk geldi ve bindim.Ve binmez olaydım.
İşte başımdan geçen 2 minibüslük macera...

Birinci minibüs ile Kadıköy-Kartal arasında giderken artık Maltepe'de dayanamadım ve son ses açık Müslüm Gürses olduğunu tahmin ettiğim müziğe karşı gelerek sesini kısar mısınız dedim????????
Adam arkasını döndü ışıklarda...
-Abicim sen burayı babanın arabası mı sandın...Gider ancak babanın arabasındaki müziği kapattırırsın....!
-1 milyon verdin diye hepimizin ruhunu mu satın alacan lanm sen in aşağı al paranı da...

O anda o kadar kişinin bana bakması mı? Yoksa niyeti okuduğum okulu gelecekteki yöneticilik hayallerimi dalmak için gitmeyi düşündüğüm ama gidemediğim Mısır'ımı neyi feda edeceğimi anlayamadan o kadar kişinin suratıma bakıp hafif sırıtması ile iniverdim.Sonra daha iyi bir insana rastladım en azından müzik yoktu.
Dönüşte yine aynı acıyı çekeceğimi bildiğimden otobüsü tercih etmek istedim ve servisten çıkacak arabamın bir an önce çıkması için dualar eşliğinde durağa geldim...
Şoför kapıyı açtı etti derken arkalardan biri gelip bilmemne abi diyip en öndeki adam ile konuşup en az 20 kişinin önüne geçti tam adamı uyarayım derken bir hurra oldu ve herkes kapıya koştu en arkada ben kaldım az antremandan dolayı...
Sonra ayakta gittim ettim ama otobüs söförünün kabalığı ve kadınlara olan sulantı hali cidden oskar aldırır cinstendi...
Kadınlar düğmeye bastığında abi koca otobüsü resmen kuğu gibi süzerken onlara bi de iyi akşamlar demeyi ihmal etmiyorken adamlar bastığında o anda frene ani bir şekilde basıyor ve sonra da homurdanıyordu ve arada ayağa kalkıp omuzumdan beni de itmek suretiyle arkaya ilerlesenize arkada tismah mı var diyordu ( tismah:timsah demeye çalışıyor.)
Ve bu şekilde eve geldim kesin kilo verdim sinirden...Ama allah hergün bu acıları çekenlere binlerce kolaylık versin...Bu toplu taşımacılık ne olacak bilinmez ama bu düzen bir an önce değişmeli ne yapılıp ne edilip bu pooh'lardan  kurtulmalıyız...

Sedat
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 03:53

Abi acikcasi bende burda hafif sirittim
ama haklisin bu toplu tasimacilik Istanbul'un büyük sorunu... hele su minibüs söförleri cogu daha yirmi yaslarinda ve cok acayip kullaniyorlar... vallaha minibüse bindigim zaman her zaman allah'a dua ediyorum kazasiz belasiz gittigim yere ulasigim diye... coguda dedigin gibi suratsiz !!!

ama bana kalirsa bu minibüs olayi 10 sene daha sürmez !!! Galiba bir tek hindistan'da brezilya'da ve türkiye'de su minibüs olayi var !?!? emin degilim ama...

ve anlamadigim bir sey var...

NEDEN Pendik'e giden hatlarda minibüsün ününde

PENDIGE GIDER

diye yaziyor ??? yani benim türkcemin kötü oldugnu biliyorumda ama bu kadarida yani...
yoksa dogrumu

Okan

15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 04:01

Valla CAN sen de cok HASSAS cocukmussun.

Iki minibuse , otobuse binmissin, neredeyse kestaneyi cizdirecekmissin..

Delikanli adam boyle seyleri takmaz gozum. Hatta senin Muslum calan sofore, Azcik kisarmisin diyecegine, "Abi hoporlorler duduk herhalde pek sesi duyulmuyor, dogru durust trans olamadim, bunun acilisi yok mu cigerim" falan demen lazim di.

Otobus soforune de, "Acemisin herhalde kardes, frene yeterince sert basamiyon. Suna erkek gibi bas, ne oyle kiz gibi yumusacik basiyon, metroseksuel misin gozum" demen lazimdi.

Neyse artik ben Istanbul'a gelince bu isin RACONunu gosteririm sana.

sipahi
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 04:03

yok, bir de jilet isteyecektin ki tam olsun.

CAN
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 04:40

doğru diyorsun okan'ım bir de adamla çıkıp birahaneye gidip iki tek atıp oradan da sahile ateş etmeye gitseydik hehehehe hocam ne kestanemiz kaldı ne de şeklimiz sen amerikada çok jackie chan filmi izlemişsin dostum burada adama müziği açsana dediğinde direkt muavinle birlikte dalarlar onlar sadece bu dünyaya ızdırap çekmeye gelmişler tam ızdırap....!

Mehmet CK
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 05:07

Can gecmis olsun.

Abi insallah Harem-Kartal metrosu yapilinca bu sorunlar azalir, en azindan o yolda minibusten kurtuluruz.

Bu arada abi fotograf cekebildin mi Canakkale yoresinden?

CAN
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 05:09

mehmetim selam....dileklerine katılmamak mümkün değil...bu arada çanakkale-izmir-bodrum 1.000 e yakın resim yakaladım fakat ne pc indirebildim ne de resimler ile uğraşabildim yeni bir oluşum içerisindeyim

yavuz inci

15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 08:25

Ahhh Istanbul Ahh, minibusude otobusude ozledim, toplu tasima araclarinda mantiksiz gelen herseye gulen gozlerle bakmalisiniz arkadaslar, cidden bazen cok eglenceli olabiliyor, senlerce bu araclarda yolculuk yaptim, ya ben cok sabirli ve hayati fazla ciddiye almayan biriyim yada o kadar alistim ki gozume gorunmuyor bu tur yanlisliklar.....minibuste muzik acmak yasak, hatta Trafik subesinin bir ara tum minibuslerden radyo ve teypleri sokturdugunude biliyorum...ototbuslere gelince soforlerin egitimlerini tartismaya gerek yok, adamlar butun gun Istanbul trafigindeki cile ile ugrasiyorlar, arabaya gunde 1001 cesit insan biniyor vs vs...
ama yinede herseyiyle Istanbul iste, derler ya BASKA ISTANBUK YOK !! hah iste aynen oyle

Burç

15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 09:26

Ben de sigara içmelerine hasta oluyorum.
özellikle dolmuşta 9 kişinin oturduğu bir arabada sigara içmek büyük yüzsüzlük.
Yasaksa herkese yasak, şoförün bir ayrıcalığı olmamalı.
"Yasak değil" deyin, binmeyeyim.

Bir kere minibüste şoför, yolda bir yandan demli çay içiyordu.
ince belli bardağını tutturabileceği tahtadan bir düzenek yapmış, yanda şekerlik falan.

Esra
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 12:48

Vallahi sirf bu yuzden araba kullanmayi ogrenecegim ama kaza yaparim diye odum kopuyor.Esime araba kullandirtmiyorum Istanbul'da.

Otobusle bir yere gitmedik,ya taksi yada sari minubus.Diger minubuslerin soforleri,bir kullaniyorlar,Allah muhafaza..SAri minubus,hepsinden iyi ))

Su metro olsa da kurtulsak bu tip magandalardan.

sayfa 1
123 ... 187188189   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM