Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Özcem
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 00:41
Stadlarımıza akılcı yenileme / upgrading

STADYUMLAR İNDEKSİ için TIKLA*

Dunyaya acilan Turk futbolunun yukunu ceken futbol sahalarimizin akilci politikalarla yenilenip gunun kosullarina ayak uydurmasi icin, ornegin Ali Sami Yen ve Inonu stadlarinin 'modernize' edilmeleri zaruridir. Bu calismalar 'Sarigül-vari' olabilecegi gibi,cok daha buyuk boyutlarda ve 'cost-effective' konseptlerle (ornegin, leasing, sponsorship gibi) orta ve uzun vadede planlama ile suratle basarilabilecegi kanaatindeyim. Istanbula son gelisimde, yukaridaki stadlari inceleme firsati bulup, bunlarin cozumunun tahmin edilenden daha kolay olabilecegi gercegin saptadim. Siz ne dersiniz?

(+)

(+)

En son Özcem tarafından Prş 03 Hzr 2004, 00:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Okan

15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 00:51

Alıntı:
'cost-effective' konseptlerle (ornegin, leasing, sponsorship gibi)

Vatandasin anlayacagi dilden tercume...

cost-effective == Hesapli, Fiyati uygun,

konsept == dusunce, fikir, kavram.

leasing == kiralama, kira sozlesmeli..

sponsorship == kefalet, himaye, destekli ..
------------------------------------------------------------
Bu misyonerler millete incil dagitacagina Ingilizce-Turkce sozluk dagitsin, daha cok sevaba girerler valla.

Bülent
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 01:14

Hosgeldin Özcem,

"Istanbula son geldigimde, yukaridaki stadlari inceleme firsati buldum ve bunlarin cozumunun tahmin edilenden daha kolay olabilecegi gercegine saplandim"
demissin, peki önerilerin ve hayal ettigin projeler nasil? Bu konuda bizi aydinlatirmisin?

Aydinsert
15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 09:43

arkadaşlar lütfen stad tartışmasına girmeyelim gene
şimdi lastik gibi uzayacak bu konu!!! bu başlığı haberler sohbet kısmındaki spor haberleri kısmına taşıyalım

messiah_haktan

15 yıl önce - Çrş 02 Hzr 2004, 10:16

Stad tartismasi da neymis?Yeni duyuyorum,nasil gökdelenler hakkinda konusuyorsak,burda da stadlar hakkinda konusuyoruz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL