Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çorum - AHL Park Alışveriş Merkezi [AVM]
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
erdemkaya
6 yıl önce - Pts 11 Ekm 2010, 14:48

Alıntı:
benim gözlemlediğim elektronik mağazalar ve markalardan tutun da cafelere kadar yarıdan çoğu hep "yabancı markalar" .. bu da beni gerçekten rahatsız ediyor .. özellikle mc.donald s da kuyrukları filan görünce .. bel ki ben yanlış düşünüyorumdur..
Gençlerimizin iş bulabilmesi,ekonominin canlanması için (avm'lerde birçok Türk markası satış yapmaktadır) bu tip yatırımların devamnın gelmesi lazım artık dünya ülkeleri yatırım kapma yarışında,Türkiye geri de kalamazdı.

seyhmus21
6 yıl önce - Pts 18 Ekm 2010, 14:10

Ferhat87
6 yıl önce - Sal 19 Ekm 2010, 00:16

Alıntı:
selam arkadaslar ,

ne kadar çorum ve diğer illerimize böyle güzel avm ler yakışıcağını bilsem de yine de içim elvermiyor .. neden diye soracaksınız mersin forum , denizli forum ve ankara forumu görmüş biri olarak benim gözlemlediğim elektronik mağazalar ve markalardan tutun da cafelere kadar yarıdan çoğu hep "yabancı markalar" .. bu da beni gerçekten rahatsız ediyor .. özellikle mc.donald s da kuyrukları filan görünce .. bel ki ben yanlış düşünüyorumdur..

bu ara forumların şirketi multi turkmall hangi ülkenin şirketi ... merak ettim de..

Maalesef yanlis dusunuyorsunuz, ama sadece siz degil, sizin gibi dusunen cok. Ama bu normal.

Oncelikle 'yabanci' marka kelimesi yanlis. Turkiye'de son yillarda cogalmakta olan bu 'yabanci' markalar aslinda GLOBAL markalardir! Ornek: THY dunyaya aciliyo ve globallesmekte.

Demek ki ne yapmaliyiz? Turk markalarini ve urunlerini tum dunyaya pazarlamaya calismaliyiz, ama bunun icin urunun kalitesi elden gecirilmesi lazim ve sonrasinda promosyon icin buyuk paralar harcanmasi lazim. Artik BUYUK dusunmek gerek!

Lafin kisasi; bu 'yabanci' markalari begenin veya begenmeyin bunlarin hepsi global markalardir, dunyanin neresine giderseniz gidin aynen bu markalari ordada rastlarsiniz. Ornek: Mc Donald's.

Saygilar

c.can
5 yıl önce - Prş 20 Oca 2011, 16:01

tamer13
5 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 23:13

hakan erat

5 yıl önce - Cum 06 May 2011, 22:40

hakan erat

4 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2012, 20:22

hakan erat

4 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 13:31

hakan erat