Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Volkan
16 yıl önce - Çrş 29 Oca 2003, 04:39
Bursa Merinos Stadı


Merinos Stadı'nın Temel Atma Töreni 30 Aralık Pazartesi günü saat 14.00'da Başbakan Yardımcısı Sayın Ertuğrul YALÇINBAYIR'ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Törene Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır'ın yanı sıra Bursa Valisi Ali Fuat Güven, Bursaspor Kulübü ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser ve İl Protokolünün yanı sıra Bursalı sporseverler katıldı. Yalçınbayır, müteahhit firmadan stadın Temmuz ayına yetiştirilmesi konusunda söz aldı.

Kore-Japonya Dünya Kupası 2002 organizasyonuna katılan Bursa Valisi Sayın A.Fuat GÜVEN' in yapmış olduğu incelemeleri doğrultusunda, son derece modern dizaynda çağın en son teknolojisi ile Japonya ve Kore Stadyumlarının tasarımlarından esinlenerek, Bursa Valiliği Gençlik ve Spor İl Başkanlığı tarafından finansmanı sağlanacak olan tesisin, beş ayrı giriş, çelik çatı konstrüksiyon, çatı örtüsü alüminyum kompozit panel. UEFA standartlarına uygun 2000 kişilik kapalı tribünle birlikte, 1000 kişilik açık tribün, soyunma odalar, hakem odas, doktor odası, VIP salonu için ayrı kafeterya ve saha çimlendirme çalışmaları proje kapsamında yer almaktadır.

------------------------------------------

cok güzel bir stad olucak ufak ama genede güzel

bravo BURSA


Selcuk
16 yıl önce - Çrş 29 Oca 2003, 15:15

kac kisilik bu? 3000 mi? Daha kücük yapamazarmiydi?

messiah_haktan

16 yıl önce - Çrş 29 Oca 2003, 17:07

yazik ya 3.000 lik yerine hic yapmasalardi daha iyiydi!Yerine basketball ve jimnastik arenasi filan yapsalardi daha makbule gecerdiAhmet

16 yıl önce - Cum 31 Oca 2003, 08:05

SEVGILI MESSIAH,

ASLINDA BIRAZ DAHA BUYUK YAPILABILIRDI AMA ICINDE BULUNDUGU ALAN COK KUCUK SANIRIM ONUN ICINE SIGDIRMAYA CALISTILAR. YERINE BASKA BIRSEY YAPILMASI KONUSUNDA ISE, BENCE BU MUMKUN DEGIL CUNKU YERIN VE DE STADYUMUN TARIHI OLARAK ONEMI VAR. SANIYORUM TURKIYE'NIN EN ESKI STADYUMLARINDAN BELKI DE EN ESKISI, MERINOS FABRIKASI ILE BERABER ACILDI. AYRICA STADYUMUN BURSA FUTBOLUNDA TARIHI YERI VAR,BURSASPOR'UN KURULUSUNDA YER ALAN HER FUTBOLCU BURADA OYNAMISTIR( DAYIM DA BUNLARDAN BIRIDIR). HALEN BURSA SPORUN ALTYAPISINI MERINOS SPOR KLUBU TESKIL EDER. YANI ASLINDA ORAYA MODERN BIR STADA COK IHTIYAC VAR. ZATEN BURSA ATATURK STADI MERINOS STADINA 500 METRE ILERIDE. BURASI DAHA COK 2. 3. LIG VE AMATOR KLUBLERE HIZMET VERIYOR VE BENCEDE BU PARASAL YONDEN YETERINCE KAYNAGI OLMAYAN ORGANIZASYONLARIN BUNA IHTIYACI COK VAR. AYRICA BURSA'DAKI LISELERINDE KENDI ARALARINDA KURDUGU LIGDE BAZI MACLAR BURADA OLUR. KISACA BURSA'DA AMATOR FUTBOLUN KALBI YILLARDIR BURDA ATMISTIR VE HALEN ATMAKTADIR.


sam
16 yıl önce - Cum 31 Oca 2003, 08:28

stadyumdan cok antrenman sahasina benziyorBurç

16 yıl önce - Cum 31 Oca 2003, 08:32

çimi bile olmayan toprak alanlarda top oynayanlar için çok değerli
olduğuna eminim. Türk futbolu bunlar ile gelişecek ancak.
Kullanılmayan bir olimpik stad'dan daha yararlı olacaktır.


www.sercan.de
15 yıl önce - Cmt 24 Oca 2004, 18:01

Bursa'ya Olimpik Stat
24/10/2002
Mevcut stadların ihtiyaca cevap vermemesi üzerine harekete geçen Valilik ve İl Özel İdaresi, Merinos'u olimpik stada dönüştürme kararı aldı. Proje için hiçbir kuruluştan yardım alınmayacak

Bursa'nın tarihi Merinos Stadyumu yeni yapılan proje ile mini bir olimpiyat stadyumuna dönüşecek. Mini stadyum, yaklaşık 1.5 trilyon liraya mal olacak.

Bursa Valisi Ali Fuat Güven, tarihi spor sahalarının başında geldiğini söylediği Merinos Stadyumu'nun 1996-1997 sezonunda kullanım ve mülkiyet olarak İl Özel İdaresi'ne verildiğini belirtti. Güven, Bursa'da futbolun gelişmesi ve Atatürk Stadyumu'nun ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle bu projeyi ürettiklerini söyledi.

Projenin tamamının İl Özel İdare tarafından yaptırıldığını belirten Vali Güven, '1.5 yıl içinde Bursa'da Özel İdare spor için 5.5 trilyon lirayı bulan projelere imza attı.' dedi.

Yardım almayacağız

Önümüzdeki ay ihaleye çıkarılacak olan Merinos Stadyumu projesi için hiçbir kuruluş ve iş adamından yardım almayacaklarını belirten Vali Güven, 'Son Dünya Kupası'nda izlediğimiz Kore ve Japonya'daki stadyumların miniğini yapacağız. İlk etapta 4 bin kişilik olacak stadyum, daha sonra yapacağımız ilave ile 6 bin kişilik kapasiteye çıkartılabilecek' diye konuştu.


Merinos Stadı'nı Yapı Kent yapacak
14/11/2002
Bursa futbolunun "Wembley"i olarak kabul edilen Merinos Stadı'nın baştan aşağı yenilenmesi için açılan 1,4 trilyonluk ihale dün yapıldı. Yepyeni bir çehreye bürünecek olan tarihi stad için İl Daimi Encümeni Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ihaleyi yüzde 55.75 indirimle Yapı Kent İnş. Tur. ile Ahmet Özkan ortaklığı kazandı. Vali Yardımcısı Yaşar Yaycı başkanlığında gerçekleştirilen İl Daimi Encümeni Toplantısı'nda tarihi stadın ihalesine 34 firma başvururken, 25'i yeterlilik alabildi. Japon statlarından örnek alınarak hazırlanan projeye göre stadyumda 5 giriş kapısı, soyunma odası, kapalı ve açık tribün olacak. Tarihi stadın 8 ayda bitirilmesi hedefleniyortolgaerdinc

14 yıl önce - Cmt 12 Mar 2005, 20:42

yaa cok aradim ama Bursa Merinos Stadi´nin yeni halini bulamadim. (bu arada stad bitti mi yoksa baska bir Ali Sami Yen hikayesi durumu mu var..?
yayinlanirsa sevinirim.


mehmed
14 yıl önce - Cmt 12 Mar 2005, 23:49

Hayirli olsun da keske daha büyük yapabilselerdi. Ama okadar da yer yok, neden okadar ufak yere büyük yatirim yapiyorlar? katli spor kopleksi yapsalardi daha iyi olurdu.

farukkaplan

14 yıl önce - Sal 22 Mar 2005, 21:08
boyle bos mesajın ne anlamı var


bu mesaj merinos stadyumun kusbakışı görüntüleriyle suslenmeliydi.
boş bir sayfa acip milleti galayana ve heyecana getirmenin manasi yok.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet