Ana Sayfa  

Türkmenistan - Aşkabat
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
semih_k

Sal 12 Şub 2008, 20:34   Fevkalade Bir Ülke - Türkmenistan

aslında türkmenistan'a ben de gitmeyi çok istiyorum. ama bir türlü kısmet olmadı. oraya gitmek için türkmenistan hava yollarını tavsiye ederim. çünkü diğer acentalar çok yüksek fiyatlarla uçuyorlar.(idilkesgin.com da fiyat bilgisi alabilirsiniz). aşkabatta kalabileceğiniz 3/4 yıldızlı uygun oteller var. 35-70 dolar aralığında. orada fiyatların çok uygun olduğunu biliyorum. eğer giderseniz maddi yönden çok fazla bir harcamanızın olmayacağını düşünüyorum. fakat türkmenistan'a vize alabilmek ve oraya gidebilmek çok zor. kolay kolay almıyorlar.
Ayrıca belirtmek istiyorumki Türkmen insanı çok mükemmel bir kültür ve ahlak yapısına sahip insanlardır. Türkmenleri kendi geleneklerine ve öz geçmişlerine muazzam derecede bağlı ve saygılı yüce bir millet olarak görüyorum. Oraya gidememiş olmama rağmen Türkmenistan hakkında çok geniş bilgilere sahibim. Bu konuda bilgi bekleyen kişiler varsa yazabilirler.
Ah keşke ben de gidebilsem.

mesajı beğendiniz mi?
ahmet ertürk

Sal 19 Şub 2008, 04:13   selam kardeşlerim

ben bu aralar türkmenıstanı merak etmeye başladım...en ıyı şehrı hangısıdır...gıtsem ev fiyatları ne kadardır...kiralar ne kadardır....yeme-içme ucuzmudur...örneğin bır ayda ne kadar para harcamam gerekır...vize neden zordur...orda bıze bakış acısı nasıldır...yazabılırmısınız

mesajı beğendiniz mi?
semih_k

Sal 19 Şub 2008, 21:59   gidilmeye değer çok güzel bir ülke.

merhaba ahmet.
öncelikle türkmenistan'a gitme hedefini koy. hangi amaçla gitmek istiyorsun. ona göre başvuru yapman gerekecek. orada fiyatlar oldukça uygun. özellikle 100-200 dolar civarında dayalı döşeli evler olduğunu biliyorum. genel olarak orada yaşam çok ucuz. zaten doğalgaz telefon falan bedava. yada çok çok az bir yıllık ücret alıyorlar. insanları daha öncede yazdığım gibi çok karakterli ve çok iyi insanlardır. ama sadece oraya giden polislerin turistlere karşı iyi davranmadığını duydum. geceleride pek dışarı çıkılmıyor zaten. polislere yaklaşmaz ve gece çok sık dışarı çıkmazsan bu sorunu çözebilirsin. dediğim gibi orada hayat ucuz ve sade. ama yaşanılmaya değer bir yer ve yaşanılmaya değer dostları ve dostlukları var. gitmek istersen haber et beraber gidelim

mesajı beğendiniz mi?
ahmet ertürk

Prş 21 Şub 2008, 03:44   selam tekrar

net bilgiler edınemedım henüz...600ytl ye 2 kışı gecınırmı orada mesela...ev kiraları pahalımı...araba pahalımı...uzun sürelı gezı için gitmek istiyorum...cok seversem kalırım..tabii şartlar nasıl bılmıyoruz

mesajı beğendiniz mi?
semih_k

Prş 21 Şub 2008, 11:31  

Ahmet bey; Türkiye'de hayat Türkmenistan'a göre çok daha hareketli ve sosyaldir. oraya gittiğinde kalabileceğin en güzel yer Aşkabat. ama orda dahi yaşam çok sade ve durağandır. insanları da sade bir hayat sürüyorlar. dediğim gibi 200 dolar gibi bir fiyata dayalı döşeli ev kiralayabilirsin. ama yabancılara veriyorlarmı o kadarını bilmiyorum. ama orada gayrımenkul sahibi olabilmen için önce orada oturum izninin olması gerekir. araç fiyatları da burasıyla hemen hemen aynı. hatta biraz daha ucuz. sen sadece orada kiraya ve yemeğe para ödeyeceksin. benzin bile nerdeyse bedava. ama çok uzun süreli kalırsan belki sıkılabilirsin. sosyal aktiviteler buraya kıyasla daha sınırlı. ayrıca mesleniğinizi söylerseniz sevinirim. eğer inşaat sektörüyle ilgiliyse orada iş bulma imkanınızda çok yüksek. çok fazla türk yatırımcı var. ve orada yaşayan Türklerin sayısı baya yüksek sayılır. umarım yardımcı olabildim. saygılarımla

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: