Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kumla
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 3
Ayşegül S.
13 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 12:39
Kumla

(+)

Direnç
13 yıl önce - Prş 15 Hzr 2006, 03:33

Doğduğumdan beri yazları K.Kumla'da geçiririm (artık vakit buldukça..); babamın da gençliğinin geçtiği bir yer...Bu sebeple ilginç bir zaaf geliştirdim Kumla'ya karşı. Annem de Bursa'daki evini kiraya verip Kumla'ya yerleşti..

Kumla her yaştan ve her zevkten kişiye hitap edebilecek bir yapıya sahip. Bazı arkadaşlar diskoları küçümsemiş; haklı oldukları yanlar da var ancak küçük bir beldede daha iyisini bulmak zor.. Amaç eğlenmek olduktan sonra, pistin kaç metre-kare olduğu bir önem arzetmez bence.
* 2 adet açıkhava diskosu.. Daha ne olsun? Ki eskiden 2 tane daha vardı!!..
* "Eller Havaya" tarzı eğlenmeyi sevenler için de mekan mevcut..
* Ben öyle bangır bangır "cıs tak cıs tak" müzik dinlemem diyenler için bir çok çay bahçesi var.
* Enstruman çalmayı bilen bir arkadaşınız varsa, en güzel eğlence sahilde oturup kendi müziğini yapmaktır (tecrübe konuşuyor..)
* Gece yürüyüşleri renkli olduğu kadar biraz can sıkıcı da olabiliyor; zira hakikaten çoook kalabalık..
* Gelelim geceleri yapılacak en güzel aktiviteye.. Ben forumda göremedim; ama bahsedilmemiş olması enteresan: Kumla'da 2 adet (bir ara 3'tü) açık-hava sineması mevcuttur ve yapılabilecek en güzel şeylerden biridir. Eskiden tahta sandalyeleri vardı (ne kadar rahatsız da olsalar ben onları daha çok severdim), artık daha rahat sandalyeleri var.. Çekirdek "çitleyerek", sigara içerek (sağlığa zararlıdır (: ) sinema seyretmenin keyfi bir başka.. Kireçle kaplanmış büyük duvar.. Yıldızlar, balkon beleşçileri.. Müthiş bir keyiftir açık-hava sineması..Sezon boyunca kaçırdığınız filmleri seyretme fırsatı bulabilirsiniz.
* Sinema çıkışında Mustafa Abi'nin kokoreçi yenir..Eskiden (çok eskiden) Mustafa Abi'nin küçük bir arabası vardı, "tükürük köftesi" yapardı..O köftelerle büyüdük..
* Denize girmek için B.Kumla ve ilerisi tavsiye edilir (Narlı'ya doğru)..
* "Uçan Su" adıyla anılan küçük bir şelalemiz bile var.. Gidilmesi biraz zor ama bir o kadar da keyifli; hele kalabalık bir grup iseniz.. Buzzzz gibi suyu vardır.. Artık eskisi gibi güldür güldür akmasa da görülmesi gereken bir güzelliktir..
* Balık tutabilirsiniz.
* Deniz kokusunu içinize çekerek kulağınızda kulaklık, elinizde kitap kafayı bile dinlersiniz..

* Maalesef kavgaları eksik olmaz.. Ne demişler: "nerede çokluk orada dışkı"

* Belediye'nin beton döşediği kumsallar çok kötü durumda.. Başka bir çözüm bulunabilirdi..

* Popüler eğlence anlayışı hakimdir.. Benim gibi rock müzik dinleyicisi biri iseniz, size göre tek yer biraz önce bahsettiğim gibi "sahillerdir".. (bakmayın siz profil fotoğrafıma, eskiden sağlam rocker olan ve su yerine bira içen biriydim. )

Sonuç : Kumla güzeldir.. Sıkılmanız çok zordur.. Sıkılıyorsanız eğlenmeyi bilmiyorsunuz demektir.. Üstte saydığım şeylerden biri mutlaka size uyar..

Kamil Büke
13 yıl önce - Cmt 17 Hzr 2006, 10:09

Bir zamanlar Kumla nasıldı? Bendeki izlerini yazmıştım.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=260556#260556

Bugünkü Olay Gazetesinde yeralan İl Sağlık Müdürlüğünün haberi Bursa sahillerinin durumunun maalesef iç açıçı olmadığını gösteriyor.

http://www.olay.com.tr/style2/bursa/

serhan malyemez
13 yıl önce - Cmt 17 Hzr 2006, 14:44

Arkadaşlar tatili sadece deniz - kum - güneş olarak görüyorsanız deniz ve kum konusunda biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ama bana göre tatil yüzmenin yanında dinlenmek ve eğlenmek anlamına da geliyor. Bu yüzden kumla da güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Kafa dinlemek istiyorsanız her yer sakin, eğlenmek istsyorsanız diskolar, barlar, çay bahçeleri ve etkinlikler var. Yüzmek  için ise çok uzun olmasa da plajı var. Şu an bile plaj için "çakılı" tabirini kullanabilirim. Daha ne olsun. Bu arada bu sene yaz şenliklerine konser için Gülşen ve Keremcem gelecek. Bu iki sanatçı kesin çünkü paraları belediyece peşin ödendi ve anlaşıldı. Daha da bir çok etkinlik olacak. Meraklılarına duyurulur...

uguremre

13 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 01:42

Küçük Kumla Köyü'nden

(+)

(+)

(+)

sayfa 3
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA