Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kumla
123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 1
Furkan

15 yıl önce - Sal 15 Hzr 2004, 09:13
Bursa Kumla


Hafta sonu çektiğim Kumla resimleri.. Yavaş yavaş dolmaya başlamış

 

(+) 

(+)
Furkan

15 yıl önce - Pts 28 Hzr 2004, 11:15

Plajdan resim çekecektim lakin sapık damgası yemekten korktum(+)

(+)

(+)

(+)


muratseren

14 yıl önce - Pts 11 Nis 2005, 18:07
Temiz Bir Marmara Denizi için.....


Marmara sahilleri artık temiz

Bursa kıyı şeridinde yapılan deniz suyu ölçümlerinde, su numunesi alınan 26 noktadan yalnızca 8'inde koli basili oranı normal değerlerin üzerinde çıktı. 100 mililitre su içinde 200 olması gereken fekal koliform sayısı, normal değerlerin üzerinde çıkarken, Kumla'da bu sayı ''0'' olarak ölçüldü.

Bursa Sağlık Müdürlüğü'nce periyodik olarak yapılan ölçümlere göre, geçmiş dönemlerde, koli basili sayısının çokluğu açısından insan sağlığını tehdit edici boyutlara ulaştığı belirlenen bölgeler, Ağustos ayı ölçümlerinde temiz bulundu.

Ölçümler, Mudanya sahillerinde koli basili sayısının normal değerlerin çok üzerinde olduğunu ortaya koyarken, Gemlik ve Karacabey sahilleri ortalamanın altında kaldı.

Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin ağustos ayı ölçümlerinde, denizi en kirli bölgelerin Eğerce ve Demirhane halk plajları ile Kumyaka Tatil Sitesi olduğu görüldü. Her üç bölgeden alınan su örneklerinde, koli basili sayısı, normal değerin 12 kat üzerinde, yani 2 bin 400 olarak ölçüldü.

Arnavutköy Halk Plajı, bin 100 koli basili sayısı ile bu üç bölgeyi izlerken, Eşkel Halk Plajı, Burgaz Kırkdaireler önü ve Küçük Kumla Orman Kampı'nda 448, Narlı Halk Plajı'nda ise 240 oldu.

Bayramdere, Yeniköy, Kurşunlu, Zeytinbağı, Altıntaş ve Büyük Kumlahalk plajları ile Gemsaz, Kurşunlu Köyaltı, Kurşunlu Siteler önü, Motel Köksal önü, DSİ kampı, Kumsaz, Sunipek Fabrikası, Kızılay Kampı,Hasanağa İzci Kampı, Küçük Kumla Siteler önü ve Karacaali İzcilik Kampı'nda 4-150 arasında değişen koli basili sayısı, Kumyaka Özel İdare Kampı'nda ''0'' çıktı.

METEOROLOJİK KOŞULLAR ETKİLİ

Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ağustos ayı ölçümlerinde çok sayıda bölgenin koli basili sayısı açısından temiz çıkmasında, meteorolojik şartların önemli rol oynadığını belirttiler.

Marmara Denizi'nin evsel ve endüstriyel atıkların yanı sıra deniz nakil araçlarının da kirliliğine maruz kaldığına işaret eden yetkililer, kirliliğin yağmur ve rüzgarın esiş yönü gibi etkenler sonucu bir kıyıdan bir başka kıyıya taşındığını, ancak asla yok olmadığını bildirdiler.


Emre_Uzan
14 yıl önce - Pts 05 Eyl 2005, 23:11

Türkiye tırmanma rallilerinden birisinin yapıldığı, Kumla'nın tepesindeki Şahin Tepe yolundan görünüm. Benim biralama mekanım:(+)
(+)


uguremre

14 yıl önce - Pts 06 Şub 2006, 00:57
küçük kumla fotoğrafları...
(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)
sayfa 1
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA